DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Jak trenovat presnost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
S'Tsung: diky za roman Smile
ale stejne porad nechapu co ma speed mod spolecneho s "oblafnutim timungu" a prijde mi to jako hloupost. speed mod prece jen meni graficke zobrazeni, meni se pocet pixelu ktere sipka ujede za dobu 1 beatu, pri vyssich speed modech rozpeti mezi jednotlivymi beaty vzrusta a tim dochazi k roztazeni sipek. ale to nema s timingem nic spolecneho, protoze ten se odvozuje od casu (pocet milisekund mezi skutecnym casem sipky a tim co si zmackla ty) a cas zustava stale stejny at mas mod 1x nebo treba 10x. Pokud te dobre chapu, ty se orientujes podle vzdalenosti sipek od targetu (v tom pripade ti "tvuj oblibeny speedmod" asi pomaha), jenze ja tancuju podle sluchu. tak nevim jestli je to dobre a nebo spatne.

vcera sem trenoval na medium skladbach a zkousel sem speedmod 1x, 2x, 3x a 4x a proste nejlepsi vysledky mam na ten 4x, kdy sem dal nejlepe charlene na nejakych 95.98% (no proste mi utekla hvezdicka o strasne maly kousek, tak sem si pak drbal hlavu). Jinak sem hral i dalsi medium skladby a vysledek byl vzdy nad 90%, coz je pro me zlepseni. Ale musim jeste cvicit dal, vlastne jdu zrovna ted tancovat. Smile

jinak kdyz ste se ptali na sipky, ja pouzivam ITG (jsem odpurce klasicke SM), jen nevim zda je lepsi metal nebo cell, ale to je asi fuk.

cloud: neni to uplne zpivani, ale takove notovani a je to v duchu, takze te nikdo neslysi. vzdyt ja tu hudbu znam uz na zpamet. ja na tom s hudebnim sluchem nejsem zase tak spatne.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
citace:
ale stejne porad nechapu co ma speed mod spolecneho s "oblafnutim timungu"


Na tohle se dost divne odpovida. Kdyz jsme byli na prvni navsteve v nemecku za Rubinnexxem, tak jsem se ho zaptal, jak to dela, ze je tak rychli a presny zaroven (no dobre, rekl jsem zhruba: "Oh my god, this is impossible") a z toho co jsem tak nejak castecne chytil, tak rikal, ze pouziva speedmody cca 5x, 6x (600-800) a vsechno v pohode. Nejsem tak dobry hrac, abych to mohl rict, ale podle me tim neoblahnes timing, ale svoji hlavu. Proste mozek zacne na ty sipky reagovat jinak a jak to tak vypada, funguje to.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
na tema smysl pro rytmus sme tady v nemecku u ruba skusili jeden experiment, trosku blbo ITGcko takze bylo offsync asi +80, tak sme skusili jake budeme mit skore. Jako prvni hral jeden mistni (screenshot - ten award je 90% greatu, pokud to neznate.) Pak sts (screenshot), pak ja (screenshot). Stejnej song, obtiznost i nastaveni.

Co se te orientace tyce tak clovek skutecne nevi jakym stylem si mozek interne resi kdy stoupnes, jestli podle rytmu nebo vizualne. Ale ten nemec co tu hral daval dobre vysledky i na 1x i na 3x (vcetne bagu na heavy (89bpm, 10tlapka) na 1x). Takze pokud hrajes podle rytmu tak mezi 2x,3x,4x bys mel mitskoro zanedbatenej rozdil.

Este me napadlo ze muzes skusit hrat na Fade Out, coz te donuti hrat podle rytmu...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
NX-306 napsal:
Takze pokud hrajes podle rytmu tak mezi 2x,3x,4x bys mel mitskoro zanedbatenej rozdil.


No asi mas pravdu, ja sam nevim jak teda hraju, ale myslim ze vic podle rytmu nez podle zraku. Zkousel sem hrat na hide targets, coz mi nedela nejak moc problemy, fadeout taky zkusim, dobry napad.

dneska sem pilne trenoval a konecne se mi poradil prvni song na hodnoceni star a na full excellent combo, musim se pochlubit. Wink
a taky ten samy song na 1 great, i pro to maji ohodnoceni, to sem netusil. a rychlost 4x mi proste vyhovuje, nemuzu si pomoct.



Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
citace:
Ale ten nemec co tu hral daval dobre vysledky i na 1x i na 3x (vcetne bagu na heavy (89bpm, 10tlapka) na 1x).


I kdyz zase u nej je otazka, jestli to je jeho mozkem, nebo spis tema stovkama hodin treninku. To vazne prekona maloco.
p.s.: pozdravujte ho
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
na chvili jsem zpet.

mam dotaz na robota: hrajes vsechno na 4x nebo ne? Ja jenom jako jestli treba hardcore of the north nebo remember december pro tebe nejsou trochu moc rychly.

vcera jsem zkousela odehrat changes (na softpadu, takze se tam obcas vplizil miss) na speed mod 1x, 2x, 3xa 4x. no vysledky byly takove...jako 75.xx, 82.xx, 97,5x, a u 4x jsem po deseti greatech stoupla na start. takze asi 23%.

jako u me je asi jedna rychlost, kde se mi cte dobre nebo kde se trefuju dobre, ale to znamena, ze u ruznych BPM je to ruzne. Changes odehraju na 4x s na arkade no problem. ale na rychlejsi skladby si netroufam ani nahorou.
jako je pravda, ze s tezsima songama, proste zvysuju i speed mod. nejakou lehkou peti tlapku s BPM 170 bych nehrala na 3x jako si treba zahraju 11 ti tlapku na 3x.

pak mam jeste jeden dotaz, kam se divas na obrazovku, kdyz hrajes?
Pokud poslouchas rytmus a koukas nekam dolu tak tvuj speed mod. chapu. ale jinak bych se dost divila...nebo proste reagujes hrozne rychle. lidi co hrajou na 4x a vyse obvykle pouzivaji bar, aby vubec zvladli zareagovat v cas.

jinak pokud mas u jinych skladeb podobne vysledky a nehral si to dvacetkrat dokola tak jsi dobrej a zrovna ty moc problemy s presnosti nemas. to mame spis mi tady okolo^_^

ad suikun a rub: jinak Suikun i Rub toho maji odehrato hodne a hrat umi (a bag na flat se vicemene naucil, ale i tak je to dobrej feat se v tom vyznat). i kdyz suikun neni na tezke skladby. kazdopadne je schopny davat SDGcka na Extremu tak na ITGcku. Jinak kdyz jsme hrali Monolith Micro tak i kdyz tu skladbu suikun znal nazpamet (jako stepchart) tak to nohama failnul.
jinak suikun a rub jsou nechutne presny a muzete to videt v BeatManii na arkade. jako tam je timing hodne hnusnej a oni si v klidu davaji AA (rub az zase tak ne, ale Sui jo). = nutno poznamenat, ze jsme hrali random songy na random obtiznost. Mezitim co ja si clearuju skladby s eFkama^_^.

EDIT: robot: koukala jsem na par tvych vysledku v nase zacatky a zlepsujeme se. a tak me napada, jak se ti vlastne stava, ze mas nekdy vice greatu nez excellentu? to je taky celkem zajimava schopnost. ale asi dar presnych lidi,co jeste moc nevladaji heavy^_~. jinak pekne. jen tak dal.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
ja uz sem psal ze pokud ma skladba 170BPM a vic, tak uz nestiham reagovat vcas. ze zactku sem mel problemy uz od 160BPM (s rychlosti 4x), takze pisnicky jako xuxa, tell, euphoria, july sem hral na 3x, ale asi sem se zlepsil, protoze ted uz s nimi problemy nemam. ale hardcore of the north a nebo remember december si na 4x nedavam, protoze to nestiham, aspon zatim. ja sem na rychlost 4x presel pomerne nedavno a sice v tu dobu kdyz sem zacal hrat hardy a to bylo po CZ DDR narozeninach. do te doby sem hral na ryclosti 3x, ale pri hre na klavesnici hraju na 4x uz dele. z toho podle me pochazi i to natrenovani postrehu - z hrani na klavesnici.

kdyz hraju tak se opravdu divam dolu a nebo nekam doprostred, to zalezi na rychlosti pisnicky. treba na narozeninach sem mel hodne problemy s tim ze ten notebook mel dost maly monitor a nebylo videt moc dopredu. ja sem si daval ze zacatku rychlost 3x jak sem byl zvykly z domova, ale proste sem to diky tomu malemu monitoru nesihal. pak sem pochopil ze nemam sanci a musel sem hrat na 2x, coz uz bylo bez problemu.

s barem netancuju, jednou sem si dal doma zidli za pad, zatizil sem ji knihami, ale ty porad padaly a navic kdyz sem se o tu zidli vic oprel, tak zacala neprijemne praskat, takze sem ji zase radeji vratil dokud byla jeste pohromade Very Happy od te doby sem to uz nikdy nezkousel, ani na arkade.

k tomu vysledku z pisnicky changes - tenhle vysledek byl opravdu muj nejlepsi vykon a hral sem to mozna i vice nez dvacetkrat, normalne mam tak okolo 93 az 94% a vys sem se proste nemohl dostat, takze sem to musel zkouset znovu a znovu nez se to podarilo. ale tech 93-94% mivam ted u vetsiny medium songu co hraju.

a ty vysledky co sem daval do tamtoho tematu, to prave byl ten den kdy sem najednou z niceho nic zacal davat hard songy, neslo tam ani tolik o vysledek jako spis to ze sem to odtancoval aniz bych umrel. mel sem z toho radost a tak sem to tam dal. ted uz ty vysledky jsou lepsi, ale stale mam problem dostat se u vetsiny hard songu nad 85%. to ze je tam nejvice greatu, to sem si ani nevsim a nevim proc tomu tak je, asi proto ze sem to jeste moc nestihal a tak sem slapal o chvili pozdeji.

ja si nemyslim ze nemam problemy s presnosti, prave naopak, porad nejsem se svymi vysledky spokojeny. Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
no jako mozna problemy mas, resp. chces byt lepsi a to je dobre. hraju ITG, DDR, abych se v necem plus minus zlepsila, at uz je to chapani rytmu nebo pokus o sesynchronizovani s necim. ci jenom trening.

kazdopadne chci tim spis rict, ze vetsina z nas s presnosti na tom neni zrovna nejlepe. jako jediny clovek, co slapal kdy mel byl WerK a jestli jeste hraje to je mi zahadou.

Treba jsi na tom stejne jako on, ze slapes dobre. ale to bych te musela napred slyset.

good luck. at mas brzo tri hvezdicky.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
S'Tsung napsal:
vetsina z nas s presnosti na tom neni zrovna nejlepe. jako jediny clovek, co slapal kdy mel byl WerK a jestli jeste hraje to je mi zahadou.


Ja vazne nevim, kde jsi tohle vzala. Kdyz se podivas na superloadovi vysledky, tak jeho prumer je cca 95%. I kdyz pravda, Werk mel prvni dve hvezdy v Czech DDR na Why me.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
teh_ubermicro-er is still watching u
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
mluvila jsem in general: superload me ani nenapadl. uz jsem ho dlouho nevidela a jeho vysledky uz vubec ne. jestli ma prumerne 95% tak o tom nevim. kazdopadne superloadovy kroky nezni uplne jak by mely (aspon neznely). i kdyz muze byt treba nejlepsi hrac tady.

jak dlouho hraje robot? kdo z nas mel na jednoduchych skladbach velmi dobre vysledky driv nez zacal hrat na heavy?
pravda robot na heavy ma, ale celkem mu to jeste ujizdi nestiha, ale i tak jeho pocet excellentu je dost nizkej na zacinajiciho hrace

ale treba ty jsi taky v nejakem smyslu presny. aspon na arkadach hrajes dobre (jako co se timingu tyce.) a rikas ze hlavni je trenovat? to je blbost. do jiste miry ano..ale to te presnosti nenauci.

a co ja, ja treba neexistuju? dve hvezdy jsem na why me a lors a mellow dala drive nez werk. a co?

myslim si, ze nikdo v czech ddr neni na urovni jaka je ve svete nebo jenom treba v nemecku. jako tak abyste ucili robota presnosti. myslim si ze na to prijde snaze on.

Robot: radsi hraj sam dal a uvidis. myslim, ze resit tohle s nama na foru neni nejlepsi reseni. kazdopadne diky za inteligentni topic.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
S'Tsung napsal:

ale treba ty jsi taky v nejakem smyslu presny. aspon na arkadach hrajes dobre (jako co se timingu tyce.) a rikas ze hlavni je trenovat? to je blbost. do jiste miry ano..ale to te presnosti nenauci.


Takze pokud, nejsi na zacatku presna/presny, tak nema cenu trenovat dal, protoze se to nenaucis ? Very HappyVery HappyVery Happy. Naprosta hloupost, vsechno se zlepsuje treninkem: presnost, rychlost, stabilita, fyzicka...Ja jsem taky zezacatku nedaval nic cemu by se dalo rikat AA, ale po treninku z ITG to treba na DDR neni problem. Vsechno je o treninku, stejne tak jako v zivote.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
ne,jde o to, ze treningem mam na mysli neco konstruktivnejsiho nez treworeni i kdyby se melo jednat o stovky songu. neco co te nauci si uvedomovat chyby a zpresnovat se. nebo treba si jenom uvedomit jak se timing lisi na ruznych platformach a arkadach. treningem zlepsis rychlost, stabilitu a fyzicku. ale da se to udelat i efektivneji.

nerikam, ze pokud nejsi na zacatku presny tak nepokracovat. rekla jsem to nekde? co ja? ja jsem expert na great attack a hraju dal.

hrani ITG pro zlepseni DDR je treba efektivni a konstruktivni. ale ty me porad nechapes.

neni to o treningu. ne o tomhle...vetsina veci je prave o uvedomeni a napraveni to co delas spatne. a v zivote kdyby melo byt vsechno o treningu tak v zivote treba nepreziju skolu. kde chces tohle aplikovat? chce to experienci, variaci ale ne porad to same. ok mozna se jedna o dve ruzne definice treningu.

jsou veci, u kterych ti trening nepomuze ani nahodou.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
S'Tsung napsal:
Robot: radsi hraj sam dal a uvidis. myslim, ze resit tohle s nama na foru neni nejlepsi reseni. kazdopadne diky za inteligentni topic.


no doufam ze to nebylo mysleno ironicky, takove tema tady jeste nebylo a me zajimalo zda se da nejak zlepsit presnost, to ze se to tady zvrhlo v diskuzi o tom kdo je lepsi, za to ja nemuzu Smile

jinak ja tancuju od te doby co sem si tady zalozil ucet, tzn asi od zacatku srpna, ten den mi prisly pady. do ty doby sem to akorat parkrat vyzkousel na arkade. ale taky sem mel delsi pauzu asi 2 mesice nekdy na podzim, protoze sem vic programoval Pocket DDR nez tancoval, ale od CZ DDR narozenin me to zase chytlo a ted naopak jen tancuju a vubec neprogramuju, takze Pocket DDR vubec nepokrocilo (kdyby se o to nahodou nekdo zajimal), bohuzel nemuzu delat 2 veci najednou Sad

jen tak mimochodem:
podle me je pro zlepsovani se (at uz v rychlosti, presnosti, postrehu atd) hodne dulezite to ze clovek ma s kym porovnavat (pokud to neni nejaky flegmatik co je mu vsechno jedno), ja sem si kupoval pady dohromady jeste se 2 kamaradama, jeden z nich byl marny uz rovnou od zacatku, ale s tim druhym (yza - on sem sice chodi, ale vubec nepise) sme se dlouho predhaneli kdo je lepsi, takze tam proste byla motivace se stale zlepsovat. pak sem zpet na DDR obratil jeste jednoho kamose ktery prestal tancovat nekdy pred rokem (kabakov - ma tady asi 2 prispevky), s tim sem pak chodil i na arkadu. jenze yza prestal tancovat (protoze mu to doma zakazali, ze se jim pry rozpada barak), kabakov se stale vymlouva na skolu a taky uz moc netancuje. takze sem prisel o konkurenci v okruhu svych pratel a to vedlo k tomu ze sem prestal snazit. zvrat pak nastal na CZ DDR narozeninach, jak sem uz psal, kdyz sem videl ze hard songy tam zvladaji vsichni. takze mam proste co delat abych vas dohnal.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Jak trenovat presnost?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 2 z 2  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)