DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Prvni skolni den s Chihiro, aneb dalsi kvalitni anime na CT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Jsem po čase zjistli, že tu na mě taky někdo reagoval. A tak pozdě, ale přece, zareaguju i já.
stribro napsal:
Kirara napsal:
Jen pro zajímavost 46. nejlepší film podle ČSFD a 48. nejlepší film podle IMDB to se jentak nevidí.

Dokonce lepe hodnocene, nez Mononoke Hime (a o dost)... to jsem necekal.

Co se týče kvality animace mohu jen souhlasit. Příběh Chihiro je celkem dost haluzácký, což mi nikdy příliš neimponovalo, takže v tom u mě Mononoke o špetku vede. Navíc u Mononoke se mi velmi líbí hudba.

stribro napsal:

Kirara napsal:
Sen to Chihiro no Kamikakushi (Spirited Away/Cesta do Fantazie) je narozdíl od dnes již dávno vysílané Mononoke-hime (Princess Mononoke/Princezna Mononoke) anime, které u nás šlo i v multiplexech v dubnu 2003 jakožto vrcholné Miyazakiho dílo.

Bylo by hezke, kdyby to jakozto Miyazakiho vrcholne dilo vysilali v primetime (coz s Mononoke Hime udelali)... ale to uz bychom asi chteli moc.

To je nakonec i důvod proč jsem to nakonec neviděl... bláhově jsem byl neotřesitelně přesvědčen, že to dají od osmi, stejně jako Mononoke. Hold pech, o českém dabingu se pohádáme jindy.

stribro napsal:

Kirara napsal:
(i když nezapomenu když nedávno dávali 2 filmy z nejlepší dvacítky v jeden den)

Kdy? Jake?

Dva filmy Franka Darabonta. Nova vysílala Green Mile (Zelená míle) 16. v ČSFD, avšak až 128. v IMDB.
A ČT v ten den, dokonce s překryvem, vysílala Shawshank Redemption (Vykoupení z věznice Shawshank) 2. v ČSFD i v IMDB!
Na datum už si žel nevzpomenu.

stribro napsal:

will napsal:
spis rekneme prvni skolni den s DZIHIRO, ne? neutral ten ceskej dabing je opravdu neco strasnyho- uz jsem mela tu "cest"

Hm... a ja vsude slycham, jak jsou cesti daberi uzasni.Confused I kdyz v tomto pripade za to asi budou moci prekladatele a Americka (made in disneyland, voiced by Donald Duck) verze jakozto predloha, nebo, chcete-li, "original".

Možná mě ukamenujete, ale Mononoke jsem viděl jak v originále, tak anglicky. Na to abych sledoval vhodné překlady jsem to viděl s příliš velkým odstupem, ale po zvukové stránce a i stránce obsazení hlasů mi to v angličtině nepřišlo vůbec tak tragické a můžu říct že se mi to v celku i líbilo ...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
will DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 08.05.2005
Příspěvky: 257
Citovat
mononoke ja nesoudim, tu jsem zatim videla jen v cestine ale cesta do fantazie mi v cestine rve usi
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele willOdeslat soukromou zprávu
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
will napsal:
mononoke ja nesoudim, tu jsem zatim videla jen v cestine ale cesta do fantazie mi v cestine rve usi
Jasně, plně chápu. Taky jakékoliv pokusy o "počešťování" japonské fonetiky (navíc když je nám vcelku blízká) naprosto nechápu a přijde mi to zcestné.

Ale pravda, že češi mnohdy dokážou splodit horší věci, jen aby to trochu (rozuměj co nejvíc) lokalizovali. Nedávno jsem v televizi zachytil konec jednoho mého oblíbeného kresleného filmu z produkce Dreamworks "Spirit: Stallion of the Cimarron" přeloženo jako "Přízrak - bujný hřebec" nebo nějaká podobná zběsilost. Přitom na ČSFD je uveden oficiální český název "Mustang" nebo "Spirit - divoký hřebec". Já osobně bych jméno hlavního protagonisty Spirita nepřekládal, verze Mustang mi tak proti srsti není, ale toho kdo má ten nový překlad na svědomí bych nejradši viděl 20 metrů pod zemí.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Prvni skolni den s Chihiro, aneb dalsi kvalitni anime na CT
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 2 z 2  

  
  
 Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupováním přes tento baner přispíváte na provoz těchto stránek


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)