DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Uzivatele notebooku (hlavne tech Centrino), slyste
Uzivatele notebooku (hlavne tech Centrino), slyste
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
Dneska jsem klasicky brouzdal webem a narazil jsem na uplne naprosto uzasnej programek pro notebooky, Notebook hardware control Mam notebooka od Aceru a ten se dodava s nejakym Acer Powermanagement ... funguje, ale oproti nhc toho umi velice malo. Acerovsky ePm napriklad umoznuje menit frekvenci procesoru, ale to pouze tak, ze kliknete jestli chcete low/med/high/max a tim to hasne ... takze kdyz nejaka app chce vic procesoru nez aktualni clock umoznuje, tak se bude kousat a musite pridavat rucne. Oproti tomu nhc umi dynamickou zmenu frekvence - tzn. ze urcite dolni a horni hranici vyuziti procaku a kdyz tam aktualni usage nezapada tak preradi na jinou rychlost. Krome toho umi i throttling - tj. ze vklada do procaku prazdny cykly a ten muze bezet az s ekvivalentem 75 MHz - kdyz chcete fakt max. zivotnost baterek, prakticky je to k nicemu. Dal umi taky snizovat spolecne s nasobicema i napajeci napeti procesoru, takze dalsi setreni baterek. Dost dobre je to videt u StepManie ... nejdriv je idle a jede na minimalnich 600 MHz, pri loadingu trochu prida (asi na 800), pak je to celou dobu zase na minimu. Po dohrani songu jsem mel vzdycky tak 5s lag na baterky - ted uz ne, na chvilku to hodi na maximum a pak zase zpatky, takze je to fakt turbo. Nema cenu se dal rozplyvat ... proste try it Smile (jediny, co neumi a kvuli cemu si musim nechat ten acerovskej je vypinani/zapinani sitovek atd ... ale vubec to neni problem, koexistovat umi v klidu)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Chtelo by to i vypinani IrDA a podobne, ale jinak je to presne muj problem.

v klidu 600 (nekdy 800) - bez vetraku a vydrz 5h
jinak klidne 1600 - vetrak rve, SM na 100 procentech, propalena dira v koleji (teplota od CPU), vydrz .. hem .. 1 crerit = 10 procent baterky (a to jsem jeste hodny, kdyz se hraje v kuse tak je to vic .. klidne se muze za hodku .. hodku a pul vytriskat baterka a vSynch nepomaha .. divny divny, jo a onboard grafika)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
Na tu SM bych zkusil pouzivat OpenGL driver se zaplym vsyncem na urovni ovladacu i stepmanie (na Direct3D mam celej noteskin cervene a krome metalicky sipky v pozadi menu a lesklejsich S-,S,S+ pri hodnoceni rozdil nevidim). To vypinani IrDa ... infrac mam, ale ani v originalnim ePm od Aceru ho nemuzu vypnout. Jinak na vypinani zbytku a regulaci jasu LCD je v pohode ten defaultni Acer kram.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Vsechny cerveny sipky zeri jiny notesking (jde o fix v tom podadresari s barvama v noteskinu)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
Tak s tim Direct3D mi to hrozne vytezuje procak uz v menu - neni to vhodnej driver na praci z baterek. Jinak jsem dale nasel RMClock. Narozdil od NHC se orientuje ciste na ovladani procesoru, a je urcen spise pro prokrocilejsi usery (o to ma ale vic ficur). Taky zere mnohem min prostredku a krom undervoltingu umi i aktivne pouzivat throttling, takze RMClock rulez a pouzivam pouze ten Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Uzivatele notebooku (hlavne tech Centrino), slyste
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)