DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď WorldCon Report 1
WorldCon Report 1
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
Zdravim ze S'Tsung dorazil zivy a zdravy do Glasgow, kde se i prvni den dostal na nejake prednasky. (a mel toho pak dost). Hned na prvni prednasce jsem zjistila jak vypadaji takove panelove diskuse a musim rict, ze jsou tady dobre organizovane. Neni to jak u nas na ceskych conech.
Japonci, co budou poradat Nippon 2007 neumi anglicky tak je to s nima dost krize. Ale jinak celkem dobry. Jsou tu dost slavni lide jak vedci tak spisovatele a maliri.
Organizace celeho conu je dobra a zatim tady funguje vsechno dobre (az na ten internet) ale jinak dobry. Ubytovani je nejaky sileny hostel ale nemeli jsme mit zachod ani sprchu na pokoji a mame. Takze za tech 10liber za pokoj jsme radi. Je to celkem dobry a dokonce jsem se i na par hodin vyspala. Za to snidane mi teda naladu nezvedla.
Rano jsem se oblikla do tricka Czech DDR a vyrazila na DDR Workshop (jinak DDR byla z conu vyrazeno pro nedostatek mistnosti). Tak jsem na workshopu ukazala co umim. Potkala jsem tam DDRUK staff tak se jim mam ozvat. Byla jsem dokonce pozvana na nejaky con v londyne jako special DDR guest. no ale smula. Kazdopadne to potesi a ty hlasky na to kdyz odehrajete dve caty na acka take.
Jinak potkala jsem tady jeste jednoho mileho clovicka. Byl mi nejaky povedomi. Pak jsem se mu koukla na vysacku a tam byla norska vlajka. Nejak se mi rozsvitilo. No potkali jsme se na The Gathering LAN party. Tak jsme take pokecali o anime/manga, cyberpunku, RPGckach a tak vselijak.
Program je take dobry ma to sice par problemu. Clovek se totiz nemuze rozpetit. Nebo i rozvicetit^_¬. kazdopadne se snazim jak muzu. Ted mi utekla ale prednaska o huygens na titanu....grrr...
zitra jsem se upsala na draft v Magic:The Gathering (9th edition)...zabere mi to pul dne a bude to asi dost cata. Uvidime....snad si to za ty prachy uziju a budu vedet co s tema kartama, co si vyberu nebo dostanu. bojim bojim....

meziulozeni

Musim take rict, ze v tomto komplexu tri budov se da jen tezko orientovat. Uz vim plus minus, kde co je, ale stale se prekvapuji. Je to tu docela o zivot. Uz vim proc delaji kazdy den prohlidku po miste Worldconu.
Vzhledem k tomu, ze moc nejim tak jeste nemusim nadavat na anglicke jidlo...
grr mam four minut warning.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Bee_Boo DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 1765
Bydliště: Šumperk/Nový Malín/ a uz zase docasne Brno
Citovat
Mwhahahaaaaa, stinovy klony jsou zaklad Smile to jeste nezvladas Wink
jinak supr, vice informaci a husteji Very Happy
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Bee_BooOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
a fotky, spoustu fotek....
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
Takze dalsi maly chaos report. Vcera jsem byla na maskarade, ktera byla celkem pekna. Sestra fotila se stativem bez blesku tak co se vydarilo ukazu. Potkala jsem tam jednu peknou chun-li, ktere se libil muj kostym tak pak ukazu fotky, kde jsme spolu. A pak vam ukazu fotku crossoveru Star Trek vs Final Fantasy.
Dneska je mi pekne spatne. mam zase nizky tlak. Takze to vypada ze mam asi teplotu 34 stupnech...(ehm to je narazka na jednu prednasku o tvorbe solarniho systemu, kde se resila evoluce lidstva...vysvetlim osobne..nebo pozdeji)
Jinak pokud se mi podari ukoristit neco o Armadillu ukazu vam to. ma to skvele hlody a reklamy. Jednu mam vyfocenou, ale zbytek ne. Zkusim to ale nekde ulovit.
Mam asi deset minut..-_-...
Nasla jsem DDR v glasgow..no jeste netusim, kde to je ale pokud se tam dostanu udelam dalsi reportek.
Vcera jsem byla celkem dost na Fanovske casti conu. (fans for fans) a musim uznat, ze jejich linie je take velmi dobra. Ma teda mensi prostory, ale aspon je to takove @prijemnejsi@. ono ofic. academic sekce je v mistnostech, kde clovek na panelisty ani nevidi. Takove male mistnusto pro nekolik stovek lidi..uzasny. Za hodinu zkusim jit na povidani o maskarade. Snad tam nezmrznu.
Jeste bych mozna mohla i neco snist.
Jinak uz jsem vam rikala ze bydlime v devatem patre? (proste nejvyse..)

Jinak na czech ddr triko maji lide obcas docela funny reakce. A konecne se mi podarilo najit nejake trekkies (vsechno nemci). Jinak take je tu jeden nadherny skotsky klingon v kiltu (a klingonske zbroji).
meisave

nevim jestli bude plno fotek. teprve se uvidi. hodne fotek se totiz v mistnim svetle vubec nedari. Ale co nadelame. Myslim, ze na netu bude spousta fotek a treba me i nekde uvidite nebo o me uslysite.

Jinak BTW. Pristi eurocon po tom kievskem se bude konat v Dansku (jestli jsem to uz nerekla)

musim jit mam dalsi warning....
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Tak nam S'Tsung lehnul se 40st teplotou. Takze dalsi report (a fotky) budou az ji bude lepe a dostane se k netu.
Brzke uzdraveni je preje cely Czech DDR tym.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
Mamka me poslala ted (divne) si precist, co odpovedela CVUT tak jsem toho vyuzila..no ehm...vyradila jsem se ale na DDRUK. Vam ale poslu jednu fotecku (skynet nahodou bezi).

Nikdo z lidi se mnou nechtelo hrat. Asi se bali pote co jsem dala CSFLSM na A. Tak si se mnou zahralo "toto". No na cedulce ma napsano Kate a je to mila osubka..ale jinak nevim...lykantrop?

Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Bee_Boo DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 1765
Bydliště: Šumperk/Nový Malín/ a uz zase docasne Brno
Citovat
Takze uz jsi zdrava??? Gratuluji, jinak TO vlkodlak vypada dobre Very Happy
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Bee_BooOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
Worldcon Report (nedodelany)
Se sestrou jsme puvodne domluvily, ze se prihlasime nejpozdeji v dubnu.
Ja jsem to prosvihla a tak jsem delala, co jsem mohla, abych to stihla aspon do 30/6. Nakonec jsem z tatky dostala platebni kartu a zaplatila jsem posledni den, kdy to bylo mozne. Avsak dlouho mi nic neprichazelo tak jsem napsala Interaction jestli to doslo, protoze jsem to platila z tatkovy belgicke karty a nemohli jsme se dostat na vypis uctu. Nakonec jsem dostala email, ze je vse zaplacene. Tak jsem jeste prevedla membership z tatky na me a mela jsem zaplacene vstupne na Worldcon.
Asi tyden potom mi zavolala operatorka z Czech Airlines a rekla mi, ze muj let byl zrusen, ale ze mohu misto toho letet do Edinburghu. Nakonec se rozhodlo, ze poletim do Edinburghu a z neho se pak dopravim do Glasgow. Tyden pred Worldconem jsem zacala byt dost nervozni a taky dost nastvana, ze mi neprichazi letenka. Nekolikrat jsem zavolala do CzechAirlines jestli mi teda letenku poslou nebo ne. Nikdy neprisla. Predposledni den pred odletem jsem poslala email do Londynu do Czech Airlines, aby mi teda mi poslali moji letenku, kdyz to cesi nejak nezvladaji. O nekolika hodinach pozdeji mi letenku konecne vystavili a poslali mi itinerar.
Den 1
Baleni samo o sobe bylo docela "sranda", ale nakonec se mi podarilo uspesne sbalit i s kostymem Yuny a mohla jsem se vydat s mamkou smer Ruzyne. Neverili byste jak to vypadalo na check-inu. I kdyz jsem si rikala, ze fronta lidi postupuje silene pomalu, nakonec jsem musela uznat, ze to bylo celkem rychle. Mamka to se mnou prezila a pak jsme se rozloucili. Ja jsem mela hodinu casu pred odletem, ale sla jsem se postavit k moji gate. Z kontroly jsem dostala malem sok. Cekali jsme tam hodinu a pul nez nas pojednou prohledli. Skotove a cesi byli celkem snadno k poznani. Skoti odvazne v trickach a kratkych kalhotech a cesi v bundach, aby jim nebyla zima.
Kdyz jsem vlezla do letadla rekla jsem si, ze uz bude klid a ono ne. Pote, co se vsichni usadili na svych mistech nam bylo oznameno, ze cekama na jeden spoj z Madarska. Po dalsi pulhodine se "madari" dostavili a mohli jsme konecne odletet. Neverili byste jak jsou madari upovidani. Sedet s dvema madari pro me bylo dosti vytizujici.
Na Edinburghskem letisti na me cekala sestra s Tomasem a Martinem. Urcite se museli pobavit nad tim, ze nase letadlo melo pristat ve stejnou dobu jako nejake jine letadlo (Edinburghske letiste je takove "vesnicke"). Nase letadlo pristalo az druhe, ale i tak by to byla sranda, kdyby prileteli dve letadla najednou (jedno by asi pristalo uprostred pole...).
Pri ceste z Edinburghu do Glasgow bylo vylozene osklive. Cim bliz jsme se ale blizili SECC tak se delalo hezky a na miste konani bylo proste krasne. Bezvetri, ani mracek a teplo.
Sestra me dovedla na registraci, kde byl u pismene S nejaky Belgican. Nic moc z nej nevylezlo ale aspon jsem dostala vysacku (vstupenku). Pak jsme se nq chvili prosli po Dealer's and Art's hale. Po prohlidce jsme se vydali na prvni prednasku. V mem pripade slo o Physics and Astrophysics. Hned pred prvni prednaskou se nam podarilo ztratit, ale nakonec jsme mistnots nasli a dozvedeli jsme se jake byly objevy v astrophyszice a fyzice tento rok.
Po Japosnkem Sci-Fi Fandomu (viz Japanese Sci-fi Fandom a japonska delegace) jsme byli na Book Covers a The Future of RPG and Computer Games. Na prvni prednasce se resilo jak vypada takovy idealni book cover v ruznych zemich. Na druhe prednasce jsme prodiskutovali budoucnost stolnich a pocitacovych RPG.
Pred koncem programu jsem jeste stihla skotsky koncert a zacatek jineho (coz nemam tuseni, co to bylo). Po skonceni jsme jeli do naseho hostelu a sli jsme po vycerpavajicim dni spat.


Den 2
Vstavani po prvni noci ve Skotsku bylo celkem ok. Na snidani jsme museli z naseho devateho patra sjet do prvniho, coz trvalo celkem dlouho, protoze vytah stal v kazdem patre a trvalo mu dlouho nez vubec prijel. Hned prvni den jsem byla dosti nastvana, co se tyce jidla. Sla jsem si tedy pro prvni snidani - sladke toasty se slanym maslem a dobrou rybizovou marmeladou. Pak jsem se prihnala ke kavovaru, protoze jsem potrebovala zvednout tlak a kava pomaha. Nejak jsem nepochopila jak ten pristroj funguje a par francouzek za mnou na to take neprislo. Tak jsme si trochu popovidali o fungovani kavovaru (asi je ten divny maly cernovlasy clovicek prekvapil, ze mluvi francouzsky). Spolecnyma silama se nam podarilo kavovar zprovoznit a ja jsem si dala stredne silne kafe (ale pekne hnusny).

10am - Dance Dance Revolution Workshop
Prisla jsem nejakou dobu pred zacatkem workshopu a tak jsem se mohla bavit jak skupinka dospelych lidi obklopuje PLaystation 2 a snazi se ho pripojit k projektoru a tuneru. Nejak se jim to nedarilo a tak jsem pomalu zacala premyslet jestli jim mam pomoci. Problem byl vyresen drive nez jsem stacila zareagovat, protoze se na obrazovce objevil napis KONAMI. Po nekolika restartech a zkouseni ruznych kabliku byl i zvuk. Alison (prednasejici) pak chytre slapla na START a vsichni malem ohluchly z DDR hracum znameho zvuku, ktery se ozval z velkych beden nad nasimi hlavami.Hra se posleze ztisila a mohlo se zacit. Nastoupilo par beginneru a hru vyzkouseli. Ja jsem si mohla jenom vsimnout, ze hra je na nejaky priserny judgement a ze se umira velmi rychle. Kdyz jsem prisla na radu, vystoupila jsem z rady a postavila se v tricku Czech DDR na dance pad. Alison se me zeptala jestli jsem DDR nekdy hrala a odpovedi ji bylo selestici publikum. Alison si pak pozdeji vsimla, ze mam na sobe tricko s sipkama z Dance Dance Revolution a nejak to okomentovala. Pak se me zeptala jestli hraju na expert a to uz jsem si vybrala prvni song - Can't Stop Falling Love Speed Mix - na heavy. Po nejake te minute a pul bylo prvni acko moje. Kdyz jsem hrala Alison mela poznamky ve stylu, ze softpad neni arkada a ze se na softpadech hraje hure nez na platforme (asi protoze me povazovala za dobreho hrace DDR, ktery hraje na automatech a protoze jsem na jejim deluxe ignition odcestovala do prvni rady publika).Kazdopadne acko jsem uhajila i kdyz mi to dalo celkem zabrat. Pote jsem se sla zase postavit do fronty q vsimla jsem si, ze nekdo ma na sobe tricko s nejakou me povedomou kockou. Po chvili jsem zjistila, ze se jedna o Adminy z DDRUK. Tito mili asiati dali po kratsim rozhovoru se mnou Xenon na 1,5 flat na Becko a Cecko. Po mych dalsich Ackach admini uznali, ze jsem dobry hrac a pozvali me na Auchinawu. Take jsem se dozvedela, ze je v Glasgow nekde pobliz Euromix 2, ale bohuzel se mi nepodarilo zjistit kde presne (<a href=http://czech-ddr.info/index?page=glasgow> Glasgow UK 2005</a>).
11 am Character vs. Science
Na teto panelove diskuzi se resilo jestli sci-fi je postaveno na postavach nebo na vede. Nakonec se autori dohodli na tom, ze je treba obojiho a ze v posledni dobe se v sci-fi obevuje vice biologie nez drive. Drive byla biologie v knihach spise pro zeny. Ted ji prijimaji i muzi, kteri ale preferuji fyziku.
V poledne jsem zase sla navstivit Japonce (viz Japanese Sci-fi Fandom a japonska delegace).
1pm - Fantastic Cities
V jednu jsem udelala tu chybu, ze jsem sla na prednasku o Fantastickych mestech. Macleod a Mieville se bavili o tom jak Londyn a New York jsou nejkrasnejsi fantasticka mesta (fantasticka mesta, ktera vnikaji podle techto dvou mest). Par minut pred koncem jsem tuhle prednasku opustila a sla se najist.
Ve dve se konal Bussiness Meeting Eurocon, kde se predstavovali zeme, ktere chteji, aby se dalsi Eurocon konal v jejich zemi. Byli to Dansko a Irsko. V tuto dobu se ozvali i zeme, kteri chteji organizovat Eurocon v roce 2008 (Italie, Rusko). Po meetingu jsem jeste rychle odbehla na Guest of Honor Jane Yolen; Tato spisovatelka mela povidat o svem detstvi a jak se rozhodla zacit psat. Ale Jane nam oznamila, ze si sve detstvi nepamatuje a povidala nam vtipne prihody jejiho zivota a pak se resilo jestli psani na pocitaci je prakticke nebo neni.
3:30pm
Po nadhernem popovidanim s Jane jsem sla zase zjistit neco o astronomii. Nekolik vedcu z NASA, ESA a spisovatelu nam reklo neco o misich, ktere se budou konat v pristich deseti letech a pak jsme si povidali o tom, ktera planeta by mela byt podle nich prozkoumana drive. Hodne lidi by rado neco vedelo o Venusi, ale s Venusi je plno problemu. Kdyz se resili jine planety nekdo navrh Mesic. A nakonec jsme se shodli na tom proc poradne neprozkoumat Mesic, ktery je prece jenom nejblize a nic moc o nem nevime.
5pm
Po planetach od vyznamnych vedcu jsem se probehla pres par budov do fanouskovske casti a navstivila jsem panelovou diskuzi o prekladu (Translation: Controlling the text). Resili se preklady z anglictiny do hebrejstiny a spanelstiny. Vypada to, ze tyto dve zeme ()Spanelsko a Izrael) maji celkem dost problemu s prekladem i s mistnimi autori sci-fi. Mistin autori jsou fascinovani Amerikou a jeji kulturou a to se hodne odrazi na jejich tvorbe. Problem je v tom, ze hebrejstina nema slova na popis takoveho pribehu a neni to ani originalni. Pritom obe dve zeme maji svoji mythologii a sve pribehy. Je to proste skoda. Autori by se meli probudit a napsat neco sveho vychazejici z pribehu zeme, v ktere ziji.
Terry Pratchet pak povidal o tom jak je tezke prelozit jeho knizky a jak je Kanturek velmi dobry prekladatel. Francouzi maji zase malo prekladatelu, kteri neprekladaji zrovna nejlepe a kteri pouzivaji vice jmen. Proto ma francie dost nizkou kvalitu prekladu. Take maji francouzi bohuzel tendenci hodne osekavat dilo.
Musim rict, ze tato diskuse byla hodne prijemna a takova "mezi znamymi".
Po prekladu jsem si dala pauzu a sla se najist. Pak jsem zasla do Fan's Lounge a prohlidla jsem si vsechny mozne fanziny a hlavne Plokta fanzine. Pote jsem sla na internet, abych napsala neco na forum a dlouho jsem tam musela cekat, protoze tam byla dlouha fronta. Nakonec jsem to zvladla. V tu dobu jsem zjistila, ze jsem ve Fan Lounge nechala svoji bundu tak jsem zbytek vecera hledala svoji bundu. Vzhledem k tomu, ze informace, Lost and Found a recepce byli zavrene tak jsem jen bezcilne pobihala kolem.
V osm jsem se ale zase vzpamatovala a sla Digital Law: Computer Crime v akademicke casti programu. Zde pravnik z Ameriky a pravnicka ze Svedska porovnavali pocitacovou kriminalitu, ale na moc vecech se neshodli. Kazdopadne to bylo celkem zajimave. Clovek se dozvedel kolik prestupku to vlastne jeden clovek v Ceske Republice dela^_~.
V patek vecer jsem se take napsala na draft 9te edice Magic: The Gathering. Premyslela jsem pak zbytek noci jestli to byl dobry napad nebo ne.

Sobota
Je den maskarady a tak se zacali pomalu objevovat lidi v kostymech i kdyz den noseni kostymu byl az v nedeli. Hned rano jsem sla na prednasku jak se dela Fan computer art. Alison Scott nam ukazala jak dela obalky na Plokta magazine ve photoshopu a pak jedna svedka nam ukazala jak se pracuje s krivkama, na coz jsme vsichni vykulene koukali a ona porad jen rikala, ze je to jednoduche.
Po prednasce jsme se setkali s Annou a Martinem. Vyfotili jsme se u StarGate v nasich kostymech. Ja jsem mela na svoje kostym Yuny a Anna byla ve vedecke uniforme. At zije Crossover Final Fantasy vs Star Trek.
V poledne jsme se vsichni presunuli na "Hobbits, Orcs & Homo Floresiensis: Build realistic creatures". Celkem nedavno archeologove (nebo nekdo) objevil kostru maleho cloveka, ktery zil celkem nedavno a meril asi jeden metr. Nasla to skupina lidi, ktera byla vedena clovekem, ktery ma rad Tolkiena a jine fantasy. Kdyz svuj objev skupina poslala vedcum tak ty to odmitli jako podvod. Problem byl take, ze kostra byla v nejake hodne tvrde skale a musela se z ni dostat pomoci nejakych che,ickych latek, ktere ty kosti "zumeloti". Takze ty kosti nevypadaly moc realne a to se vedcum take nelibilo. Nakonec se vsak vyresilo a objev byl uznan. Nakonec se diskutovalo o tom, jestli je dobre vymyslet humanoidni mimozemstany nebo nehumanoidni. Autori se schodli na tom, ze humanoidni mimozemstane jsou lepsi, protoze se muzou chovat podle lidskych meritek a myslet podobne jako lide. Kdyz, ale vytvorime neco pro nas nerealistickeho nemuzeme tomu dat v knize hlavni roli, protoze autor by netusil jak se ta potvora bude chovat a to by mu vadilo. China Mieville take na zacatku kdyz ho moderator predstavil: "A tohle je David Newman (nebo aspon to jsem slysela ja^_~)". Kazdopadne moje reakce byla stejna jako zbytek publika, protoze jsme se zacali vsichni silene rezat smichy (kdo pamatuje prednasky Newmana vi, o cem mluvim).
1pm
Dalsi cas na prednasku ve fanouskovskem programu. Tentokrat se jednalo o dost narychlo udelanou panelovou diskusi a jak autori tak moderator o tom nevedel. Diskuse nesla nazev "Writing Sci-Fi, When you're not White or Christian". Slozeni bylo takoveto: Robert Silverberg (American), Takayuki Tatsumi (American japonskeho puvodu, krestan), Antonio Ruffini (gay, zid) a Kimmo Lehtonen (Fin). Tato dosti zajimava skupinka lidi nevedela, co na toto tema rict a tak jsme skoncili zase u diskusi o prekladu a sci-fi/fantasy ve Spanelsku, Japonsku, Finsku a Izraeli (porovnavano s americkou literaturou).
Pote me cekal dalso Eurocon Bussiness Meeting, kde se ohlasilo nove zasedani Euroconu, predali se ESFS oceneni (Zde bych chtela oznamit, ze Tomas Kucerovsky byl ocenen za nejlepsi kratkou povidku. Pokud ho nekdo znate prosim reknete mu at mi napise na stsungjp@yahoo.co.jp). Take jsem ohlasila, ze Ceska Republika se stava dalsi zemi, ktera zada o Eurocon v roce 2008.
3pm
Cas na trochu Magicu. V gaming room na nas cekala uz organizatorka a dala nam boostery. V gamer's room bylo, ale moc lidi a tak jsme sli exhibits hall. Obsadili jsme nejaky stul a zacalo se draftovat. Chtela jsem udelat fritku s goblinama nebo elfama ale po tretim kole mi bylo jasne, ze jsou tu aspon tri lidi, co hrajou za cervenou a zelenou. Kazdopadne uz bylo pozde na zmenu a tak jsem se snazila neco ze zbytku zelenych a cervenych karet udelat. Nakonec z toho vyslo neco ve stylu litajici goblini, plno cervu na nic, rootwelly a volcanic hammer^_~. Proste deck se kterym se hrat zrovna neda. Za to jsem si dobre zahrala. Odchytala jsem zkusene hrace, kteri mluvili anglicky tak jsme si o magicu aspon dobre popovidali. Pak jsem vyklepla dve male lamy (omlouvam se jim, ale kdyz neznaji ani poradne jak hrat MtG s core kartama tak to je spatny). Aspon jsem neskoncila posledni. Po draftu jsem se sla najist (mela jsem pekny hlad) a pak jsem sla primo na Maskaradu (viz maskarada).

Nedele
Design a Solar System 2 - jak vytvorit svuj vlastni solarni system?
Website design pote byl nakonec neco jineho nez jsem cekala. Maliri nam rikali jake maji svoje vlastni stranky a jak si mysli, ze by mely vypadat. Po teto diskusi jsem sla na Masquerade Post Mortem a Show and Tell, kde mi byla udelena cena za Hall Costume q kde jsme si popovidali o vcerejsi maskarade a o tom jak se tvorili kostymi smrtu.
Anime 3: Guns and Girls. Tak tohle byla snad ta nejlepsi prednaska o anime, ktera jsem slysela. Mlady clovicek jmenem Jonathan Clements byl schopny, aby po 3x hodinu a pul bavil asi tisic lidi tim, ze jim vtipne prednasel historii anime. Musim rict, ze neco takovehleho dokazat si fakt vyzaduje nejake oceneni.
Anime and Scifi (viz Japanese Sci-fi Fandom a japonska delegace)
Hugo Awards Ceremony (viz Hugo Awards Ceremony)

Pondeli viz Glasgow UK 2005 na czech-ddr.info
------------

Japanese Sci-fi Fandom a japonska delegace
Na Worldcon prijela delegace z japonska, aby propagovala Worldcon 2007. Take tam mela nekolik prednasek. Prvni "prednaska" byla o vzniku japonskeho sci-fi fandomu. Hned ze zacatku jsme zjistili, ze japonci neumi dostatecne anglicky, abychom se domluvili. Nastesti nas na prvni prednasce zachranil jeden american japonskeho puvodu. Ten take prekladal, kdyz mluvil Hiriaki Inoue. Mari Kotani, nejznamejsi japonska kriticka sci-fi nam predstavila japonsky fandom. Ukazala nam spoustu fotek z japonskym conu. Zjistili jsme, ze v japonsku jsou bud cony ve velkem (mestske cony) nebo v malem (lokalni cony). Mensi cony jsou obvykle nekde na predmesti, ale i na ceskou republiku by byl takovy con velky^_~. Na kazdem japonskem conu nesmi chybet tzv. kamonegi - tanecnice s spring union. Tanecnice odtanci svuj tanec a pak se hromadne cibue sni. Ale predstavte si tu "vuni".
Byl nam take predstavem japonsky underground. Krome otaku se totiz v japonsku nachazeji komunity lidi, kteri ziji v uzavrenych komunitach a chovaji se podle svych danych pravidel. Takovehle skupiny lidi mohou byt i celkem dost nebezpecne. Dostali jsme se take ke cosplayi, ale rychle jsme se presunuli k setkani autorek sci-fi. Muzi a zeny se totiz schazeji zvlast^_~.
Vsechno vypraveni od Japoncu komentovala jedna Americanka (Peggy Sapienza), ktera byla rada, ze se zase po dlouhe dobe stravene v Japonsku objevila v anglicky mluvici zemi. Avsak brzo zjistila, ze Skotsko neni Amerika. Tuto damu na jednom velkem conu fascinovalo DDR. Resp. prisla do obrovskeho salu; kde na podiu bylo nekolik arkad DDR. Na podiu probihal turnaj v DDR, takze hraci tam silene rychle dupali na blikajici sipky. Kdyz nekdo vypadl (nebo failnul song) objevil se odnikud nejaky jiny Japonec s katanou a na oko usekl hlavu tomu Japonci, co vypadl.
Kdyz toto vypravela tak jsem se snazila udrzet v klidu a nezacit se hystericky smat. V tomhle okamziku jsem si vsimla, ze clovek sedici vedle me, ma priblizne stejny problem. Kdyz jsem si toho cloveka prohledla blize zjistila jsem, ze je mi nejak povedomy.
Pozdeji jsem si vsimla jeho jmena a usoudila jsem, ze je Nor. Zacala jsem tedy premyslet, kde bych mohla asi narazit na nejakeho Nora. Po nekolika minutach mi doslo, ze jedina moznost byla asi na The Gathering (Nejvetsi LAN party na svete, ktera se porada kazdy rok v Norsku). Na konci prednasky jsem sla ho zkontaktovat a on mi rekl, ze me videl na The Gathering na multidancing turnaji v DDR. Ja jsem mu rekla, ze mi je zase moc povedomi a ze jsem ho v Norsku musela potkat. Nakonec jsme zjistili, ze jsme spolu hrali DDR den po Mistrovstvi Evropy v DDR.
Na dalsi prednasce o japonskem sci-fi nam byli predstaveni nekteri japonsti autori sci-fi. Na prednasku take prisel Hikaru Tanaka, malir, ktery kresli obalky pro japonsky sci-fi casopis. Take treba nakreslil ending k Outlaw Star. Po predstaveni autoru a sci-fi, co je popularni v japonsku nam Mari Kotani ukazala Matrix Underground. Jednalo se o souboje Nea a agentu z Matrix 2 a 3. Musim rict, ze se to tem japoncum povedlo. Pekne "efekty" a bojove sceny (fakt to vypadalo dobre. skoda, ze se mi to nepodarilo poznat). Musim poznamenat, ze zadne specialni efekty nebyly pouzity.
---
Posledni prednaska od japonske delegace byla od H. Inoue. Ten nam povedel jak vniklo studio Gainax a prvni sci-fi anime. Take nam ukazal jeho nove anime Izumi. Na teto prednasce bylo videt, kdo je z Ameriky a kdo z jine zeme. Lidi z ruznych zemi totiz znali jine anime. Ale vsechny jsem je trumfla^_~.
Kdyz jsem po prednaskach prochazela Departure Lounge minula jsem japonskou delegaci. Vzala jsem si par japonskych prospektu (jako historii Worldconu v manze) a rozesla jsem se smerem ven. Kdyz jsem tam sla po druhe mela jsem na sobe kostym Yuny a japonci se za mnou rozbehli a nalepili na me nalepku Nippon 2007. Pak mi pochvalili kostym Yuny, ktery jako jedni z mala poznali.
V kostymu Yuny jsem se tqke prosla k mistnostem s anime programem. Pred mistnostma byl stul a zidle. Sedel tam jeden clovicek, ktery na me volal at si vezmu, co chci z Anime programu. Rekla jsem mu, ze mi staci se podivat, co tam je a ze vetsinu veci uz jsem videla. Pak se me tedy zeptal z jake zeme jsem a ja jsem mu rekla ze z Ceske Republiky. Na to se tvaril dost divne tak jsem prisla k nemu a chtela jsem mu to rict znova. On byl ale rychlejsi a vzal si moji vysacku do ruky a zjistil, ze jsem "teoreticky" z Belgie.

Maskarada
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Uf, konečně se mi podařilo to dočíst...ale je to hodně kvalitní report, jeden z nejlepších co jsem tady četl.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
Tak to nevim jestli tu pochvalu mam brat vazne. Nezdal se mi ten report moc inteligentni, ale snazila jsem se.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

WorldCon Report 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)