DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď 21. - 25.08.2006 Japonske Dny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
NX-306 napsal:
Robot2037 napsal:
tak vam dekuji za vcasne a presne informace o turnaji ktere byly predem na foru neutral
dokonce sem psal par lidem na icq ve stredu a ve ctvrtek, nikdo nic nevedel...japonske dny byly hlaseny, to ano, ale me spis zajimalo vic to DDR, navic by sem tam nemohl byt cely den a cekat zda se zacne neco dit ci ne...tak doufam ze priste bude nejaka akce o vikendu.


no za vcasne a predem informace informace podekuj Cloudovi, ja se od nej v 11 vecer dozvedel ze to vsechno dela stribro a stribro se to az nasledne dozvedel odemne.

cloudovi sem konkretne psal na icq

no ale tak nevadi, neni vsem dnum konec...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Fotky
Had DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 24.05.2006
Příspěvky: 57
Citovat
nic nic
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele HadOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
Stříbro's report z "Japonského" setkání


Den první, 21.8.2006, pondělí

Dnes ráno padlo definitivní rozhodnutí, že se DDR linie smrskne na jeden den a to čtvrtek, a že anime linie bude úplně vypuštěna. S tímto vědomím jsme se Serwusem vyrazili na místo konání obhlédnout situaci, kterou jsme shledali velmi chaotickou. Tehdy jsme se ještě královsky bavili nad (ne)organizací této akce, ale přísloví a Murphyho zákony znovu prokázaly svoji účinnost. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe, protože cokoliv se může pokazit, pokazí se. (Detaily v Serwusově reportu kousek zpět)


Den druhý, 22.8.2006, úterý

Nový den a všechno jinak. Kolem třetí hodiny odpolední byla přerušena má bohulibá činnost – kuchtění něčeho, čemu by se s trochou fantazie a očina přivřenýma na 10%, dalo i říci oběd. Důvodem se zdálo být náhlé pohnutí mysli organizátorů příměstského campu, kteří nakonec přišli na to, že by se jim trocha toho anime přeci jenom hodila. A tak jsem rychlostí namydleného blesku vysypal fazole z plechovky na pánev a aktivoval přístroj na bázi zemního plynu, sloužící k uvedení věcí na něm stojících do bodu varu, či jeho překročení. Zatímco teplota výživné sloučeniny postupně stoupala, naplnil jsem urychleně batoh datovými nosiči s produkty japonského animačního průmyslu. Když jsem se vrátil k pánvi na plotně, bublající hmota uvnitř zrovna pilně a neúnavně předváděla adhezi v praxi. Tak jsem se uryhleně naobědval a vyběhl z domu směr gymnázium Buďánka, kde se celá zábava odehrávala. Po cestě jsem se na Andělu setkal s Hadem a dále jsme pokračovali spolu. I když nás organizátoři ujišťovali, že není potřeba nic, než přinést filmy a odejít, rozhodli jsme se zůstat na místě a promítání obstarat osobně. Po nalezení vhodné místnosti (klub deskových her –neboli čajovna na ADVíku- nebyl zrovna nejvhodnějším místem, už jen kvůli vysoké koncentraci osob oddávajících se této zálibě) za pomoci místního rezidenta Samuela, jsme odtud byli promptně vykázáni s odůvodněním, že zde tŕenuje oddíl baletek. V tu chvíli jsme sice v budově žádné baletky nedokázali detekovat, ale kdo ví, třeba se před námi ve strachu schovaly do piana. Druhý pokus o zřízení kinosálu naštěstí nebyl žádnými (viditelnými ani neviditelnými) baletkami překazen, a tak jsme zakotvili v jakési suteréní učebně „Dězepisu“(škola pro nadměrně inteligentní jedince si, zdá se,celkem úspěšně tvoří vlastní jazyk). Mystérium UTP kabelů, trčících ze zdi, bylo také velmi rychle vyřešenom, po jejichž zapojení do počítače jsme museli uznat, že rychlý internet by byl opravdu moc velká utopie. Teď už jen zbývalo čekat na naše publikum. Jím se staly dvě Slovinky žijící v ČR, které dle svých slov na celou akci přijely jen kvůli pohyblivým obrázkům (což do jisté míry vysvětlovalo náhlý zájem vedení o anime linii) a několik náhodných příchozích, kteří se neustále obměňovali. Po asi hodince AMV a několika problémech s přehráním Akiry (ty již nikdy nebyly vyřešeny, ale předpokládá se vzájemná kolize kodeků a především specifické troublemaking ability ogm, nebo lépe řečeno omg formátu), jsme pustili klasiku z největších – Mononoke Hime. Kolem osmé hodiny jsme místo opustili a přenechali notebook Samovi, aby po konci filmu použil notebook ke svým nekalým praktikám zvaným Galaxy Quest. Večer hlásil Had, že mu není dobře, takže druhý den nepřijde.


Den třetí, 23.8.(tohle číslo byste si už měli pamatovat a jak jdou dny po sobě také, ne?)

Ráno jsem rychle vypálil všechny kodeky, které by mohly být při promítání potřeba a na základě výběru organizátorů velmi ztenčil počet médií, které jsem nosil s sebou. Jak se později ukázalo, byla první věc naprosto osvícený nápad, druhá byla velká chyba. Pod Žvahovem mi vřelé přivítání připravila informace, že se včerejší noci komusi povedlo spálit notebook, takže nemáme na čem promítat. Notebook jako takový byl okamžitě odvezen do opravny, ale nevypadalo to zrovna na hodinovou záležitost a tak nám nezbývalo, než pokusit se najít za něj nějakou náhradu. Tou se ukázal být prastarý počítač nalezený v jakési třídě, s na dnešní dobu naprosto trpasličím 8GB HDD a Wokny 98. V tuto chvíli se ukázal být zlatým nápad vzít z domova kodeky, neboť na přístroji nebyla naprosto žádná podpora pro přehrávání videa instalována. Rozběhání videa tedy trvalo jen chvilku… bohužel však ne rozběhání veškerého videa. Formát ogm i přes veškerou snahu stále dělal psí kusy a strávit další dvě hodiny snahou jej zprovoznit, se mně a předvším ani divákům nchtělo. Bohužel to, spolu s nepřítomností DVD mechaniky, znamenalo, že je většina přineseného videa bezcenná a zbývá materiál jenom na pár hodin. Pro zjednání nápravy jsem použil radikální metody a to cesty domů pro zbytek videotéky. Pustil jsem tedy Rumic Theater a vydal se na cestu.
Zpět jsem dorazil s jazykem na vestě asi po dvou hodinách, obtěžkán veškerou svojí anime výbavou, vyjma děl v kvalitě nevhodné k promítání (RM is NOT our friend). Zbytek dne proběhl v naprostém klidu a po osmé jsem opět opustil místo.
Po návratu domů cca v 23:30 se nade mnou stáhly mraky, když jsem byl informovám, že jsme se spolu s Hadem stali hlavními organizátory čtvrteční DDR a anime linie, což mě vyprovokovalo k řešení několika vitálních otázek jako třeba „kde sehnat pady, projektor, počítač, diplomy a cedule na dveře?“. Had už byl daleko na své pouti říší snů, takže jsem ho nemohl informovat o nejnovějším vývoji situace. Techniku včetně Cobalt Fluxů naštěstí přislíbil zařídit NX-306. S grafikou to už bylo horší: po několika neúspěšných pokusech sehnat diplomy MADE BY MOLIK, jsem odevzdaně nastartoval Corel s tím, že bych mohl do tří ráno, a pak ještě po doplnění sil rituálem, zvaným v těchto končinách jako spánek, něco vyplodit. Výsledkem byly celkem ujdoucí diplomy a jeden šílený bastl, na kterém mi pořád přislo něco divného, a který byl nakonec vylepen na dveře místnosti, ve které se odehrávaly taneční orgie.

Den čtvrtý, 24.8.2006, čtvrtek

Dnes opět s Hadem, který se ze své nevolnosti vyležel. Při ranním rozhovoru s mým partnerem v organizaci, jsme si uvědomili potřebu nějaké přihlašovací a zapisovací listiny, kterou Had zařídil. Na místě se pak prováděla volba místnosti, ve které bude naše „ťapárna“ (touto vyvolenou se stala bývalá ADVíková čajovna) a urychlené kreslení navigačních šipek, určených k rozvěšení po objektu, na které jsem předchozí den naprosto zapomněl. Pak už dorazil NX s technikou a my se jali vynášet Cobalty z auta a transportovat je na místo činu. Zapojení proběhlo naprosto bez problémů, tak se krátce po druhé hodině začali trousit první nesmělí návštěvníci a já pomalu zjišťoval , že hraní DDR se šipkami rozměru mé ruky, je opravdu trochu jiná káva (taky jsem při jenom ze svých asi tří skákání stál víc mimo pad, než na něm). Beginner turnaj byl naplánován na 16:30, takže bylo trochu času si jen tak posedět při vybírání songů, kteroužtu pohodu narušily menší problémy s jedním dílem Oh! My Goddess v anime sekci. Při pokusu o otevření souboru se všechny přehrávače zasekávaly a situace vyžadovala restart počítače. Problém byl vyřešen pomocí VirtualDubModu rozdělením souboru na zvukovou a video stopu a následným složením zpět dohromady. Jinak vše včetně turnaje proběhlo hladce. Klání se odehrávalo na pět songů (původně jsem myslel víc, ale Had uďelal jen pět chlívků na výsledkové listině – a udělal vzhledem k časové náročnosti dobře), závěrečným výsledkem byl průměr procentuální úspěšnosti. Každý z účastníků si na začátku vybral obtížnost, na kterou hrál po dobu celého turnaje. Turnaj zaznamenal celkem velkou úspěšnost (11 účastníků), umístění bylo následující: 1.místo:F4lco, 2. místo: Klára V., 3.místo: Kirara.
Po vyhlášení vítězů už zbývala pouze publikem vynucená WerKova exhibice (WerK přišel krátce před turnajem) a pak se už končilo. Na rozdíl od anime linie DDR linie zaznamenala až překvapivý (z celkového počtu lidí, dlících na pŕíměstském campu) počet účastníků.


Den pátý, 25.8.2006, pátek

Poslední den „Japonského“ setkání. Náplň mojí práce nebylo nic jiného, než získání zpět anime, které jsem přes noc nechal na místě. Dorazil jsem na poslední chvíly, když už se všichni balili, takže jsem také nakrásně mohl pozbýt poloviny své kolekce… Následovalo závěrečné rozloučení s lidmi a přesun do Outpostu, kde jsem s anime strávil i zbytek dalšího dne.

Jediné Japonsko celého setkání jsme sice byli my, ale i tak to nebyla z naší strany úplně zpackaná akce (což se nedá tak úplně říci o některých dalších osobách v organizaci) a jakožto organizační ostruhy posloužila dobře a také jsem si díky burácivému řehotu WerKa s Nxem konečně uvědomil, co je špatně s tou cedulí.

Poděkování:

Had – spoluorganizátor., co více říci?
NX-306 – Cobal Flux, notebook, projektor.
WerK –spoluzevl
Účastníci turnaje – co více říci?
Samuel – pomoc v začátcích
Neznámá (bohužel jsem se za všechny čtyři dny nezeptal na jméno, nebo ho zapomněl) – udržování anime, když jsme nebyli po ruce.


Omlouvám se za případné chyby v textu, tentokrát jsem to po sobě nečetl.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
- cedule, v poho, to se stava i tem nejlepsim Wink trochu Bend your mind
- kodeky, .. nutnost co. ze me je naposledy tahali starwarsaci na Pragaci
- WerKova exhibice a nekala praktika Galaxy Quest je co presne?
- takze jste to na konec zvladli, super
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
ad exhibice ... tesne pred odchodem kdyz uz jsme jako vazne chteli jit tak Falco chtel neco zahrat od "mistra werka" (ted uz jsem fakt nehral tak mesic) a posleze se k nemu pridalo skandovanim cely publikum tak jsem jim tam zahral Stop & GO a nejakejch lame 70%, hruza Razz
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Had DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 24.05.2006
Příspěvky: 57
Citovat
k tomu had spolu organizator co vice rici jsi zapomel dodat uprimne silena lama XD... Twisted Evil
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele HadOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
Nekala praktika Galaxy Quest implikuje promitani GQ. Tedy alespon rikali neco v tom smyslu. Co se delo ve skutecnosti a jak do toho zapada spaleny notebook je ukol spise pro Jessicu Fletcher-Holmes ci pani Piper.

EDIT:
Had ne-silena lama, Had neztracet kontakt s realita. Had totiz nepoplest dve damy (J.Fletcher/M.Thatcher... aneb blbost lidska bezbreha jest). Asi ted budu muset kazdy den pred spanim prosit zeleznou damu o odpusteni...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
Had DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 24.05.2006
Příspěvky: 57
Citovat
Very Happy proc by si nekoho prosil o odpusteni,... jeste k tomu nejakej kus zeleza lidi nechapat moc dobre srandu Razz Rolling Eyes
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele HadOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
21. - 25.08.2006 Japonske Dny
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 4 z 4  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)