DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Jak Kirara k novým játrům přišel
Jdi na stránku 1, 2  Další
Jak Kirara k novým játrům přišel
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Důvodem proč to sem dávám je, že sem chodí hodně lidí, které mám rád a zároveň lidí, kteří by to věřím rádi veděli. Pravda je, že jsem v tomto ohledu moc sdílný nebyl, bo jsem něják neviděl důvod, ale už o tom odsud ví tolik lidí, které nemám možnost všechny osobně kontaktovat, že to sem předhodím do pléna. Snažil jsem se to co největšímu počtu lidí, které jsem ještě zastihl v reálné době online říct osobně, ale těch zrovna dvakrát moc nebylo. Teď tedy pro ty, kteří netuší o co tu jde a co to obnáší.

Už nějaký ten pátek (v současnosti asi 5 let) se potýkám se svým zdravím. Zjistilo se, že má játra nejsou zrovna zcela zdravá, co hůř jejich stav se horší a nevyhnutelně to spěje k jejich selhání. Zatím celou dobu na tom byli technicky dobře, posledního půl roku jsem na antibioticích a zhruba na konci prázdnin se usoudilo, že by pro mě bylo lepší najít nová játra. Od tedy jsem tedy na čekací listině na transplantaci. Proto jsem se taky nemohl vzdalovat z Prahy.

A teď co se stalo dnes (včera). Večer mi volali z IKEMu (Institut Klinické a Experimentální Medicíny), kde provádí transplantace, že mají játra které by mohli být pro mě. Zatím se moc neví a osobní dojem doktorky byl, že spíš ne. Dárce má znatelné výškové a váhové rozdíly, které jsou v této situaci podstatné a technický stav jeho jater ještě nebyl zjištěn. Nicméně kdyby se ukázalo, že je to přípustné musím být připraven jít na věc a ještě do zítra bych měl být odtransplantován.

Pro informaci v IKEMu transplantují okolo deseti lidí měsíčně a procentuální úspěšnost je velmi vysoká. K tomu můj celkový zdravotní stav se zdá být natolik dobrý, že by nemělo dojít k žádným komplikacím. Celá operace trvá asi 6 hodin, kritické období jsou asi první 4 dny, kdy se ukáže jak si s tím tělo poradí. V případě, že nenastanou žádné komplikace, většina pacientů může do 14 dnů jít domů.

Následně jsou půl roku podávány velké postupně se snižující dávky imunosupresiv (léků potlačujících imunitu), aby tělo orgán neodmítlo. Pro mě to znamená, že nebudu moct chodit ven mezi lidi, a budu se muset hlídat a šetřit. Asi se vrátím k beginner songům, takže očekávejte Full Fantastic Combo attack. Twisted Evil

Opakuji, že je pořád dost velká pravděpodobnost, že z toho nic nebude, ale pokud ano, musím bohužel odvolat účast na všech předvánočních, vánočních a povánočních akcích a následně všech akcích příští rok až do odvolání. I kdyby to teď ještě nebylo, počítám, že stejně minimálně jakékoliv Cony ještě příští rok nepřipadnou v úvahu, protože další dárce může přijít kdykoliv. Sám z toho teď mám dost smíšené pocity. Zrovna šťastné období to není, ale to si hold člověk v takových situacích nevybírá.

Co říct na závěr. Snad jen, držte mi palce, křižte prsty a podobně a alespoň v myšlenkách buďte při mě. S někým určitě budu v kontaktu a pokud to někoho bude zajímat, budu průběžně vzkazovat info. Díky za pozornost.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
A to jsem si rikal, ze mam problemy...

I kdyz nikdy nedokazu plne pochopit cely rozsah tohoto desiveho monstra, kteremu musis celit (zvlaste ve tvem veku), vim, ze clovek asi musi byt hodne silny, aby se dokazal s timto vyporadat a nezhroutil se (nebo ho naopak posili prave sama situace). Kazdopadne rozhodne nevypadas, ze bys zalezl do koutka a tam jen tise smutnil.
A ted vsechno speje k rozuzleni... Verim, ze to zvladnes, ze se tvoje telo zachova jako radny pozorny hostitel, a novym jatrum prinese domaci trepky az k hlavnimu vchodu...
Nezbyva, nez poprat obligatni HODNE STESTI, a doufat, ze se k nam navratis v plne sile, a jako pozdrav si strihnes nejakou tu desetitlapku... Wink

EDIT: Btw. az nam na biologii bude profesorka priste ukazovat slidu, vzpomenu si na tebe =).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Aneb co skryva drak...Kiraro, doufam ze my dva uz jsme v takove pozici, ze ti take muzu poprat hodne stesti, ale spis nez to, hlavne tu silnou vuli, ktere se v nekterych chvilich nedostava, ale je potreba (ona i takova prkotina jako je operace zubu...).
Doufam ze se k nam co nejdrive opet pripojis, protoze jsi takovy clovek se kterym je i nejaka zabava
(50% conaru --> 100% ddrkaru). Takze do toho, stojim za tebou.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Díky moc za podporu. V takových chvílích to opravdu dovede zvednout náladu. Zatím jsem přijel domů. Situace je taková, že existuje příjemce, který je vhodnější a urgentnější než já, ovšem je možné, že s ním nastanou komplikace a nebude to moct podstoupit. Takže jsem takový náhradník na střídačce. Zatím jsem mluvil se dvouma hepatologama a dvouma chirurgama a všichni se tváří, že spíš ne. Odbírající chirurg doktor Kudla s úsměvem na tváři poznamenal, že bych potřeboval být tak dvakrát širší (myšleno né minimálně, ale že pak by byl mnohem jednodušší výběr). Podle slov hepatoložky totiž není nic horšího než dát velká játra hubenému člověku. Prý to pak ani nejde zavřít a rozhodně to do budoucna znamená mnoho komplikací, což je u mladých lidí dost mrzuté. ^^; Dárce je z Hradce, teď by tam něják měli jet to odbírat, okolo poledne by měli být tady a pak se bude vědět víc. Stay tuned...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Kiraro, drzim palce, at se najde pro tebe nekdo opravdu vhodny. Toto je situace, kterou jsou zdravi lide zvykli vidat pouze v dramatickych filmech a u neznamych lidi v nemocnici, kdyz jdou navstivit sestru se zlomenou nohou. Ale aspon to snad pro tebe vypada, ze si jeste muzes aspon trochu vybirat.
Drz se v teto hodince hruzy, co se postupne protahne na nekolik mesicu, a vez, ze na tebe budeme myslet a usporadame pak nejakou poradnou welcoming party .) Dej vedet, jak se to s tebou vyviji.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ertai DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 19.09.2004
Příspěvky: 486
Bydliště: Fala enclave Litomerice
Citovat
to sou mi věci,někdo si játra systematicky ničí a beer a nekdo jinej je pottebuje novy... huh

drž se boxing
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele ErtaiOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
... a minuty se dloužili, a když už nikdo nevěřil tak to přišlo.
Volali (o 4 hodiny později než jsem čekal) a chtějí mě tam mít v pohotovosti jako náhradního příjemce. Inu mizím tedy, všem vám mnohokráte děkuju za slova útěchy a doufám, že se zase brzy shledáme.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
No omlouvám se, že to píšu až další den, ale včera už jsem byl vážně jaksi trochu unavený. Jak správně chápete, ze všeho sešlo. Prozatím. Čekal jsem tam 2 hodiny do začátku operace, kdyby se něco zvrtlo, ale játra nakonec dostal primární příjemce a já čekám dál. Nakonec jsem docela rád, protože ke konci už to bylo vážně way too complicated a takhle, když jsem si to vyzkoušel nanečisto už pak naostro budu mnohem klidnější a to je dobře. Děkuji za všechna vaše přání, asi si je napytluji a schovám na pozdější časy. Kapitolu prozatím uzavírám, otevřu až bude zase aktuální.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Bump... některé už jsem informoval osobně. Máme tu další kolo. Jedno proběhlo mezi, to jsem nebyl v pořádku já, měl jsem zánět dychacích cest, takže z toho sešlo.
Teď už to vypadá celkem tutově, játra jedou ze Slovenského Martinu a nikoho lepšího pro ně prý nemají. Do půlnoci mi mají zavolat co a jak a nejspíš dřív než slunko vyjde bych už měl být na stole. Jste všichni super lidi, myslím že je fér, abyste o tom věděli. Pokud vše půjde dobře do 14 dnů bych se měl ozvat už zpět z tepla domova. Naviděnou a držte mi palce.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Budeme. Good luck
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Drzime palce.Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
Co rict? Jsme napjati jak to dopadne.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xg DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 08.04.2005
Příspěvky: 208
Citovat
Sice jsme se videli jen parkrat, ale drzim palce!!! At ti ta jatra dobre slapou.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xgOdeslat soukromou zprávuICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Přesun do raních hodin. Jsem vyzván přijet do čtvrt na sedm. Jinak zatím všechno probíhá jak by mělo. Jdu si ještě na pár hodin zdřímnout. Jo a samozřejmě děkuju za podporu a za zájem.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Yzergin DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 423
Bydliště: Pardubice
Citovat
Preju ti hodne stesti...snad ti to dopadne
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele YzerginOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Jak Kirara k novým játrům přišel
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 2  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)