DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Duel - Windows vs Linux
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

1 vote / 1 user
Windows
77%
 77%  [ 14 ]
Linux
22%
 22%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 18

Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
NX-306 napsal:
citace:
Mozna az budu jednou geek nainstaluju si taky linux, az budu mit tu potrebu se hrabat v systemu aby spustil Word... zatim mi staci double-klik


(c) stribro, pri asi 20ti minotovem dnesnim boji o rozchozeni DDR kompu v DDM....


Ale ze by ho napadlo vzit do ruky telefon a zavolat to ho ani nenapadne
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xg DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 08.04.2005
Příspěvky: 208
Citovat
Takze 1) Desktopove uziti:
Zde si myslim ze je linux na ho..o Smile
Pokud ma jit clovek s dobou, tak musi neustale tahat naky novy balicky a jen ceka, kdy se mu neco podela.. kolikrat se mi jen neco bez zjevnyho duvodu podelalo... to nemluvim o sebevrazde jako je treba dist-upgrade...
UI vseobecne dost pomalejsi nez wokenni (srovnavam KDE, Gnome je na tom o neco lepe), miliardy ruznych okennich toolkitu znamenaji spoustu ruzne vypadajicich aplikaci ve kterych je funkcni drag&drop vyhrou..
Nove hry pro linux prakticky nevychazeji, proto si vetsina linuxaku vystaci s openttd ci quakem Wink

2) Serverove uziti.., embedded uziti...
Kdyz se do toho nehrabe, tak verim ze to pobezi i desetileti bez restartu. Zde to nema konkurenci pro high-performance aplikace.
Na druhou stranu aplikace, ktere je treba vyvinout co nejrychleji a zarucit jejich co nejvetsi interoperabilitu je radno provozovat na woknech. Spolehlivost w2003 serveru je vyborna, sprava velmi jednoducha. Oracle na w2003 serveru nam bezel bez restartu nekolik let..

3) Pohled developera...
wokna maji koncepci, linux ne Smile... az bude pro wokna neco jako msdn2.microsoft.com tak reknete Wink .NET, Active Directory, SQL Server, IIS, Visual studio.. apod.. od jednoho vendora se spolehlivou podporou a dobrym jmenem u zakazniku... na linuxu vse od ruznych vendoru a z toho plynouci problemy pri integraci...

Tot muj pohled Surprised)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xgOdeslat soukromou zprávuICQ
Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
Mam na svem stroji oba systemy Windows XP a Linux Kubuntu 6.10. Na Vistu bych nesel. Kazdy system mi umozni neco.
Na nektere aplikace je lepsi Linux, na nektere je lepsi Windows. Mam to asi rozlozeno tak, ze Windows startuju na TV kartu a to malo, co v Linuxu delat nemuzu.
S tim desktopem v bodu 1) mi to prijde prehnane. UI mi neprijde nijak zvlast pomalejsi nez Windows. Oba dva systemy pouzivam stejne dobre. Mozna, ze okenni prostredi Linuxu ma komplikovanejsi klikaci konfiguraci. V Kubuntu mam zkusenost takovou, ze je lepsi novou verzi distra ciste nahrnout, nez delat upgrade, to ale neni 2x unixove. Pokud je Linux pomalejsi nez Wokna, spise bude rozladeny ci pouzito nevhodne jadro. Dobre sestavene distro muze poslouzit i lepe nez Wokna. Dokonce ve statnich spravach v Evrope prechazi na Linux.
V Linuxu je mene aplikaci, ale za to odzkousenych a funkcnich dokonce i na jinych systemech. Pro Wokna je zase vice aplikaci, ale zase je narocnejsi vyber. Zatim v Linuxu nemusim mit antivira, ve Woknech ano.
Zname Wine, jedna se o aplikacni vrstvu pro Windows aplikace, nejde zatim vsechno.
Bod 3), sice nejsem developer, ale take mi prijde az prehnany.
Her do Linuxu opravdu neni, vyvoj her smeruje samozrejme pro system, ktery ma dlouholetou hegemonii na trhu - Wokna.
Neni to tak cernobile, jak je uvadeno v tomto prispevku, ktery mi prijde jako by ho psal rADo.

Co me na Windowsech krka: Novy system je vzdy 2x narocnejsi na HW. Srovnejte minimalni konfiguraci XP a Vista. Myslim si, ze v dnesni dobe by byl zadan spise system, ktery je dobre pouzitelny a neplytva HW prostredky, v dnesni dobe jde celkem dost o usporu energie. Aero je sice pekna vec, ale zrout vykonu.
Linux nema tendence tak zrat HW prostredky jako Windows . Ve vyvoji je KDE verze 4, ktere pouziva knihovny Qt4, ktere jsou mene narocne na pamet. Dost jsem na ne zvedavej.
Dovolim si pripsat, ze lepe se mi testovaly nove verze Stepmanie v Linuxu. Stahl jsem binarku, spustil a hral. Ve Windowsech bych musel podstoupit instalacni proceduru, na kterou je treba se nalogovat do adminskeho uctu, nebot pro beznou praci pouzivam z bezpecnostnich duvodu omezeny uzivatelsky ucet, neb utocnik ma stejna prava jake ma ucet prisouzen.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Enigma napsal:
Dobre sestavene distro muze poslouzit i lepe nez Wokna. Dokonce ve statnich spravach v Evrope prechazi na Linux.


Tohle je docela popularni novinarska kachna. Uplne stejne zprava se hlasala pred rokem v Japonsku a nakonec vsichni stejne zustali u Winu.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
Já se tomu nedivím, když má Microsoft takovou hegemonii na trhu.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Enigma napsal:
Já se tomu nedivím, když má Microsoft takovou hegemonii na trhu.


Tak soucasti vyvoje je taky umeni prodat.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
O tom nepochybuji, ze by Microsoft neumel system prodat. Dokazal prodat i system plny nedodelku, viz Win98(SE), dost mi padaly, na XPckach SP2 to uz MS nastesti napravil.
Ale co nemuze Microsoft mit, nekonecnou nadvladu nad trhem.
Nerad to rikam priznivcum Windows, ale uz neni podil Windows na 99%, jak tomu bylo driv.
Linux rozhodne nepovazuji za system mimo hru. Je dobrym resenim pro uzivatele, kteri nechteji system jako nekontrolovatelny black box, ale chteji system, ktery se da dobre kontrolovat. Myslim, ze precejen snazsi je editace konfiguracniho souboru nez editace registru, zvlast kdyz je konfigurak srozumitelny.
Posledni dobou si myslim, ze uzivatele take chteji system, ktery prilis HW prostredky neplytva, Linux jim spis splni toto prani nez nove Windows. Vista ma mnohem vetsi naroky nez XPcka. Bezneho uzivatele to mozna netrapi, kdyz ma nabuseny stroj. Ale i tak si cim dal tim vic uzivatelu uvedomuje, ze jenom operacni system nemuze vyrazne zamestanavat HW.
Vim, ze se radikalne nezvysi pocet Linuxaru v dohledne dobe, ale muze se stat cokoliv, muze prijit Unixova revoluce nebo MS prijde znovu take se system zalozenym na prikazovem radku (s modrymi tabulkami) a grafickym prostredim, ktere lze volitelne spustit.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Enigma napsal:
O tom nepochybuji, ze by Microsoft neumel system prodat. Dokazal prodat i system plny nedodelku, viz Win98(SE), dost mi padaly, na XPckach SP2 to uz MS nastesti napravil.


Sorry v tom pripade jsem nepochopil vyznam slova hegemonie.

Jinak jsem rad, protoze to skonci doufam stejne jako s minulou generaci. 70% lidi si nechali Win 98, zbytek presel na Win XP a ten zbytek si deli tech cca 10% uzivatelu. No a dva roky potom co prisli Win XP, tak uz je meli prakticky vsichni co vlastnili okna.
Samozrejme ze linux nezanikne, ale bude na tom furt stejne. Linux dva miliony uzivatelu (Apple jich ma podobne) a zbytek nechame XP/Vista.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
Cloud napsal:
Enigma napsal:
O tom nepochybuji, ze by Microsoft neumel system prodat. Dokazal prodat i system plny nedodelku, viz Win98(SE), dost mi padaly, na XPckach SP2 to uz MS nastesti napravil.


Sorry v tom pripade jsem nepochopil vyznam slova hegemonie.

Jinak jsem rad, protoze to skonci doufam stejne jako s minulou generaci. 70% lidi si nechali Win 98, zbytek presel na Win XP a ten zbytek si deli tech cca 10% uzivatelu. No a dva roky potom co prisli Win XP, tak uz je meli prakticky vsichni co vlastnili okna.
Samozrejme ze linux nezanikne, ale bude na tom furt stejne. Linux dva miliony uzivatelu (Apple jich ma podobne) a zbytek nechame XP/Vista.


Tak nejdriv melo IEcko (po upatku netscapu) taky 95% a dneska je nekde u 70%. Vsechno je to jenom otazka casu. Vite co se rika - nejdrive vas ignoruji, pak se vam posmivaji, pak s vami bojuji a pak vyhrajete. WinxLin je tedka ve treti fazi (viz. napadani linuxovy komunity ze porusuje patenty MS ze strany vedeni MS)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Sniper napsal:
Tak nejdriv melo IEcko (po upatku netscapu) taky 95% a dneska je nekde u 70%. Vsechno je to jenom otazka casu. Vite co se rika - nejdrive vas ignoruji, pak se vam posmivaji, pak s vami bojuji a pak vyhrajete. WinxLin je tedka ve treti fazi (viz. napadani linuxovy komunity ze porusuje patenty MS ze strany vedeni MS)


Blbost. Proste se jen dorovnaji extremy.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
Vista je narocna na HW, ale to neni kvuli tomu ze ty prostredky proste zmizi v cerny dire ale proto, ze za to i neco dava. At uz je to indexovani souboru vcetne obsahu, doplnovani tagu k hudbe podle databaze & sosani obrazku alb k hudbe (to dela wmp teda), prefetchovani casto pouzivanych veci do RAM, defrag disku kdyz zrovna nic jinyho nema na praci (kecy o tom ze linuxi fs nepotrebuji defrag pls stranou ;p) ... Na druhou stranu jakmile bezi cokoliv narocnyho tak se vsechny tyhle ulohy pauznou a je max vykon pro hru, encode, whatever. Hardware proste jde neustale dopredu a nevidim na tom nic spatnyho, kdyz to muze system takhle vyuzit. Urcite je to pro me lepsi nez byt nekde uklizenej v rohu s gimpem for xterm a linksem aby to nezralo moc pameti ;p Ale chapu, kdyz nekdo ma nejakou kalkulacku tak neni na vyber.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
xg DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 08.04.2005
Příspěvky: 208
Citovat
Enigma napsal:
Mam na svem stroji oba systemy Windows XP a Linux Kubuntu 6.10. Na Vistu bych nesel. Kazdy system mi umozni neco.
Na nektere aplikace je lepsi Linux, na nektere je lepsi Windows. Mam to asi rozlozeno tak, ze Windows startuju na TV kartu a to malo, co v Linuxu delat nemuzu.
S tim desktopem v bodu 1) mi to prijde prehnane. UI mi neprijde nijak zvlast pomalejsi nez Windows. Oba dva systemy pouzivam stejne dobre. Mozna, ze okenni prostredi Linuxu ma komplikovanejsi klikaci konfiguraci. V Kubuntu mam zkusenost takovou, ze je lepsi novou verzi distra ciste nahrnout, nez delat upgrade, to ale neni 2x unixove. Pokud je Linux pomalejsi nez Wokna, spise bude rozladeny ci pouzito nevhodne jadro. Dobre sestavene distro muze poslouzit i lepe nez Wokna. Dokonce ve statnich spravach v Evrope prechazi na Linux.
V Linuxu je mene aplikaci, ale za to odzkousenych a funkcnich dokonce i na jinych systemech. Pro Wokna je zase vice aplikaci, ale zase je narocnejsi vyber. Zatim v Linuxu nemusim mit antivira, ve Woknech ano.
Zname Wine, jedna se o aplikacni vrstvu pro Windows aplikace, nejde zatim vsechno.
Bod 3), sice nejsem developer, ale take mi prijde az prehnany.
Her do Linuxu opravdu neni, vyvoj her smeruje samozrejme pro system, ktery ma dlouholetou hegemonii na trhu - Wokna.
Neni to tak cernobile, jak je uvadeno v tomto prispevku, ktery mi prijde jako by ho psal rADo.

Co me na Windowsech krka: Novy system je vzdy 2x narocnejsi na HW. Srovnejte minimalni konfiguraci XP a Vista. Myslim si, ze v dnesni dobe by byl zadan spise system, ktery je dobre pouzitelny a neplytva HW prostredky, v dnesni dobe jde celkem dost o usporu energie. Aero je sice pekna vec, ale zrout vykonu.
Linux nema tendence tak zrat HW prostredky jako Windows . Ve vyvoji je KDE verze 4, ktere pouziva knihovny Qt4, ktere jsou mene narocne na pamet. Dost jsem na ne zvedavej.
Dovolim si pripsat, ze lepe se mi testovaly nove verze Stepmanie v Linuxu. Stahl jsem binarku, spustil a hral. Ve Windowsech bych musel podstoupit instalacni proceduru, na kterou je treba se nalogovat do adminskeho uctu, nebot pro beznou praci pouzivam z bezpecnostnich duvodu omezeny uzivatelsky ucet, neb utocnik ma stejna prava jake ma ucet prisouzen.


Ver mi ze rADa nesnasim stejne jako vetsina linuxaku Smile Linux pouzivam uz tak 6 let, hrabal jsem se i v jadre (konkretne s filesystemy), pisu v nem diplomku apod... Nechtel jsem aby to pusobilo tak cernobile, pouze sem chtel shrnout zkusenosti, ktery jsem ziskal i v komercni sfere..

Ad 1) spis bych rekl, ze se to projevuje na me konfiguraci, mam dost mizernou grafarnu, ale to ze je klikaci prostredi pomalejsi nez okna je imho fakt z toho duvodu, ze ve woknech je jeho cast nahrnuta primo do kernelu, kdezto v linuxu se jedna ciste o user-space. Krom toho XServer vse vykresluje po mensich primitivech, nez to dela wokenni GDI (proto si treba porovnej vzdeleny pristup - remote desktop vs. x-server (ten je na negigabitovych linkach skoro vzdalene nepouzitelny))
Ad antivir - pro bfu asi jo, ale me staci mit pred woknama linuxovej firewall a cervu/viru se nebojim/nemam..
Ad 3) Prakticky jsem nepotkal velkou firmu (az na zname pripady jako ceska posta ze), kde by meli na desktopech linux. A to se tyka dokonce i serveru. Dokonce i do bank, ktere byly bastou unixu se na podpurne systemy zacinaji prosazovat wokna s .netem predevsim kvuli rychlosti vyvoje....
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xgOdeslat soukromou zprávuICQ
Duel - Windows vs Linux
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 3 z 3  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)