DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď kanji-pomoc
kanji-pomoc
tom24 DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 4
Citovat
Ahoj. nemohl by mi nekdo pomoct s kanji textem?
http://tomasrachunek.rajce.net/kanji
diky moc za pomoc.
tom
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele tom24Odeslat soukromou zprávu
stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
To budou nejake nahodne znaky, mozna ucebni seznam. Pochybuji, ze to ma mit nejaky vyznam. Uz jenom proto, ze to obsahuje i znaky, ktere samy o sobe nejsou vubec pouzivany. Mas nejakou predstavu k cemu se to ma vztahovat?

EDIT: Hodne z tech znaku ma v cinstine vysokou frekvenci vyskytu. Zaroven tam jsou ale veci, ktere WaKan v cinskem modu nema, stejne jako nektere, ktere zase nejsou v japonskem... Takze nejakemu vyznamu moc neverim... stejne jako mu neveri translator, kterym jsem to pro jistotu prohnal.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
tom24 DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 4
Citovat
ma se jednat o sifru, takze to klidne muze byt nejaky seznam. mohl bys mi je prosim prelozit, s kanji nemam vubec zadne zkusenosti, vidim to poprve
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele tom24Odeslat soukromou zprávu
stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
A nema to byt spis sifra vyuzivajici nejaky pseudokanji/hanzi font? Jako ze "a" je "生", atd.? Sifra zalozena na pokrocile znalosti japonstiny/cinstiny mi prijde jako dosti nestastny napad, zvlast kdyz to s japonstinou nema nic spolecneho.

EDIT: a takhle to vypada ve sloupcich zleva doprava. Jestli v tom najdes nejaky smysl, tak klobouk dolu.

mit/vlastnit/stat se/byt
les
sever
ptak
ozvena/rezonovat/vibrovat/zvucet
strana/na stranu/horizontalne
tvar(oblicej)
-
ziskat/byt schopen
povidacka (rumor, gossip)
divit se/byt prekvapen/byt vydesen
vyjit
pet(5)
den v tydnu (i kdyz o samote nema zadny vyznam)
polovina
-
stanice (metra/autobusu/neceho)
jedna(1)
budova/usedlost/panske sidlo/zamecek
caj
napomenuti/prikazani (admonish/commandement)
kvalita
uvnitr
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
tom24 DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 4
Citovat
mohl by mi nekde jesto napsat, kolikati tahama se jednotlive znaky pisi. predem diky
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele tom24Odeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Nad tim jsem taky premyslel .. psali jsme o se sts a vypada ze to nikam nevede.
Nekdy se udela tah typu L jednim tahem, nekdy 2x

No, kazdopadne vysledky (cisla) nevypadaly, ze by z toho neco bylo ..zadny pocet v abecede nebo tak neco.
Ani slabiky ci prvni znaky dane dohromady.
Taky "puvodny vyznam" brany z knizniho jap-cz slovniku nuc moc neukazal. Jako jedine co by bylo nejbliz je .. "zeleznicni zastavka (nadrazi)", pak .. jmeno zvirete (ptak). Jsou tam i cisla 1 a 5. Ostatni veci pripadaji dost nesmyslne.

Otazka je jestli to delal cech pro cecha, nebo japonec pro cecha .. nebo tak neco (jako jestli jde o smysl ve slovech, nebo si jen vzali "nahodne" znaky co maji nejakou vlastnost. jako jestli musis myslet japonsky, (protoze nejaky 2 slova/znaky dane dohromady daji uplne jiny vyznam) nebo proste stylem "najdi tenhle symbol a zjisti co znamena".. protoze pak to nedava moc smysl.

Muzes zkusit ve znakach najit nejaky "tvar".. jako brat znaky, co udelaji nejake pismeno, nebo treba brat prvocisla a jestli ti to da nejake misto (zeleznicni stanice, 1 5 .. no, to by neco mohlo byt) ale jaka vlakova zastavka tu ma jmeno ptaka v nazvu?
Ale kdyz si byl na Matrixu07, tak na to snad nejak (s malou pomoci) prijdes, ne? Napada te jeste neco, co by se s tim dalo delat, nebo co by slo prelozit??
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

ulo DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 27.09.2005
Příspěvky: 117
Bydliště: Bratislava
Citovat
xsoft napsal:
Nad tim jsem taky premyslel .. psali jsme o se sts a vypada ze to nikam nevede.
Nekdy se udela tah typu L jednim tahem, nekdy 2x...
s tymto nesuhlasim, v 90+% pripadov idu spocitat tahy jednoznacne (na tom je zalozena aj vacsina sposobov vyhladavania kanji v slovnikoch) a ak aj nahodou nejdu, staci kanji vyhladat v slovniku a tam je pocet tahov stanoveny
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele uloOdeslat soukromou zprávuICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
ulo napsal:
xsoft napsal:
Nad tim jsem taky premyslel .. psali jsme o se sts a vypada ze to nikam nevede.
Nekdy se udela tah typu L jednim tahem, nekdy 2x...
s tymto nesuhlasim, v 90+% pripadov idu spocitat tahy jednoznacne (na tom je zalozena aj vacsina sposobov vyhladavania kanji v slovnikoch) a ak aj nahodou nejdu, staci kanji vyhladat v slovniku a tam je pocet tahov stanoveny


Jo tak, ja to myslel jako ze L jde udelat 1 i 2 tady, ale ze jsme pocitali presne pocet tahu dle toho jak se to spravne pise. Jako ne podle toho jak to vypada a jak by nejaky laik mohl soudit.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Zach DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 31.08.2007
Příspěvky: 2
Citovat
ulo napsal:
xsoft napsal:
Nad tim jsem taky premyslel .. psali jsme o se sts a vypada ze to nikam nevede.
Nekdy se udela tah typu L jednim tahem, nekdy 2x...
s tymto nesuhlasim, v 90+% pripadov idu spocitat tahy jednoznacne (na tom je zalozena aj vacsina sposobov vyhladavania kanji v slovnikoch) a ak aj nahodou nejdu, staci kanji vyhladat v slovniku a tam je pocet tahov stanoveny


A nemohl by jsi mi prosim poslat kontakt na takovy slovnik? Ci primo mi napsat danna cisla ze slovniku Smile
Diky za cokoliv!
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele ZachOdeslat soukromou zprávu
Zach DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 31.08.2007
Příspěvky: 2
Citovat
Tak uz je to v pohode, uz jsem to lousknul. Tak diky za snahu vsem!
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele ZachOdeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Cool ^_^.
Ehm ..jaka ze byla spravna odpoved?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
tom24 DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 4
Citovat
vzhledem k tomu, ze soutez jeste pokracuje, tak odpoved zverejnim asi tak za tyden.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele tom24Odeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Oka Smile zadny problem
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kanji-pomoc
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)