DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Powerlevel / Sentouryoku alpha
Jdi na stránku 1, 2  Další
Powerlevel / Sentouryoku alpha
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
こんにちは、みなさん。ちょうしはどう?
じゃあ、 jelikoz se stav meho drobneho programku blizi schopnosti byti byt pouzivan i ostatnimi, dovolil bych si sem postnout jeho prvni publikovatelnou verzi a doufat, ze dostanu nejake uzitecne ohlasy na tema, co vsechno nefunguje a co by si kdo predstavoval jinak Wink

Jelikoz se rika, ze obrazek mluvi za tisic slov, hned zezacatku si jich radsi usetrim rovnou 8000 ^^



Soucasny stav featur:
Z Powerlevel / Sentouryoku se snazim udelat plnohodnotny vyukovy nastrojem na urovni WaKanu, ale s trochu jinym, hravejsim pristupem. Gro aplikace je (zabavnym zpusobem - snad!) opakovani si slovicek, co clovek za svou japonstinu-ucici se karieru nashromazdil, a tim jejich postupne nezapominani. Automaticky bude vybirat ty, ktere jsou posoudi jako nejblize zapomenuti. Lze se taky ucit a nechat se zkouset z kanji, a to vcetne spravneho poradi tahu - vyuziva to Microsoft IME, ktere dokaze rozpoznat znaky kreslene mysi ci tabletem (lepsi).
Dale nabizim eDict slovnik ( kanji - kana - english ) spolu s frekvenci vyskytu slov v novinach a databazi 45000 ukazkovych vet na trenink pouziti danych slov.

Budouci stav:
Brzo by se mely objevit hry na vyuku psani kany a mnoho role-playing elementu, jako jsou statistiky a urovne schopnosti ovladani slovicek, kany, kanji (= moznost delat ramena na ostatni ^^) a hlavne epicky role-playing pribeh a moznost, jak se zabavne ucit slovicka pri prozivani klisoviteho prochazeni dungeonu (a ruin NeoTokya-3 Wink). K tomuto se budu snazit spolupracovat s prednimi ceskymi spisovateli jako je Stribro Wink

Soucasny stav, doopravdy:
Byt by melo fungovat to, co pisu, a sam to pouzivam, jeste nikdy to ale netestoval nekdo jiny na jinem pocitaci (az na WerKa - dik), takze to bude prvni tezky ortel tech, co to zkusi. Objevi se jiste bugy a vsechny me zajimaji, at se pohnu smerem k lepsimu zazitku testujicich.

* Designovano na Visty (ciste proto, ze je to hezci). Na Windows XP to bude chodit a dle vseho chodi, ale jiste veci vypadaji jinak (=hur) - nemaji vsechny ty hezke fonty, s kterymi prisly Visty. Prosim vsechny, co maji XPcka, aby se podivali detailne na referencni screenshoty zde a poslali mi screenshoty obrazovek, ktere u nich vypadaji znatelne jinak, pokud je to hur (a bude). Zatim vim, ze male fonty na hiraganu a kanji jsou o dost hure citelne. Pracuju na tom.

Konec nudneho vyctu, co potrebujete na spusteni:
- pocitac s Windows XP ci Vistami

Pokud mate Windows XP, program sam by vam mel pomoci nainstalovat:
- Microsoft .NET Framework 3.0
- Asijske fonty, japonskou klavesnici
je mozne, ze vse z toho uz mate, sami uvidite. Pri pripadne instalaci fontu a klavesnice nerestartujte, i kdyz si to Windows zada - melo by to fungovat i bez toho a usetrite si spoustu cekani. Jen, kdyz bude stale problem.


Globalni problemy aplikace (ty mi reportovat nemusite Wink)
- prvni start po restartu pocitace trva hodne dlouho, nez se vubec zobrazi nahravaci obrazovka.
- zabira hodne pameti.

Vse ostatni me zajima. At uz chyby, ze neco nefunguje, tak napady, co udelat intuitivnejsi ci co dokonce pridat. Neni dopsana napoveda, ale presto mi rikejte, jeslti je neco narocne na pochopeni. Male varovani - Je to jen v anglictine. To se v brzke dobe bohuzel nezmeni. Neexistuje ani dobry elektronicky cesko-japonsky slovnik, co by sel pouzit.

Pokud byste to chteli nedejboze i vazne pouzivat:
Jsou tam zatim zadana slovicka, ktera se ucim ja. Mimo demonstrace nema moc smysl se z nich nechat zkouset, jelikoz jsou to mnohdy me vlastni definice, co vam nebudou nic moc rikat. Na zalozeni vlastniho profilu staci smazat soubor Profiles/OwnWords.dei. Muzete si pak zadat vlastni slovicka, na zaklade vlastnich pocitu z nich, a take treba ve velkem naimportovat slova z JLPT zkousek - prilozene jsou jejich seznamy pro 4, 3 a 2-kyuu. Teprve pak se pro vas zkouseni stane jazykove uzitecnym. Kdyz si tento soubor bude pak zalohovat, vydrzi vam do (snad) vsech budoucich verzi (pouzivejte pak pouze patche).

Prilis dlouhy post, ja vim. Takze to skoncime.
Tady je link na plny instalator aplikace: Instalator.
Zde je take aktualni Patch. Podstatne mensi a neprepise vase slova.
Kdyby nesla aplikace spustit, stahnete si Microsoft .NET Framework 3.0. Pripadne i 3.5. Pokud jste museli nasledne nainstalovat japonske fonty a porad neni nic videt, restartuje.
Vyvojari take muzou nahlednout do meho nesrozumitelnehoTODO listu, ale moc se toho asi nedozvi...

Ganbatte, jakekoliv komentare prosim bud sem nebo me na ICQ. Hlavne ty "mam XPcka a vypada to desne", dik .) Kamenovat me za znicene pocitace muzete na pristim setkani .) A negarantuju ani, ze v Japonsku na vas ty bishinky budou cekat!


Naposledy upravil Deirh dne ne, 6.duben 2008, 23:53, celkově upraveno 5 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Rezervuju si tenhle post, bude se hodit ^^

Seznam bugu, o kterych ted vim:
- Obcas zustanou kanji popupy, prudici i v jinych oknech. Nutno zavrit klikem zatim.

Co bude na zaklade ohlasu pridelano:
- Akceptovani i mirnych preklepu pri odpovedi na slovo
- Komu dalsimu se nelibi kresleni kanji, necht se take ozve se svym napadem.


Posledni release:
15.4.2008
+ Spoousta drobnych fixu, co se mi tu ted v noci nechce vypisovat .) (carky v zavorkach, patch vzdy do spravneho adresare, podpora neanglickych klavesnic, optimalizace powerlelve algo pro tuny novych slovicek...)
+ Slovicka z profilu mozno exportovat do .csv a nasledne importovat do jinych profilu, klidne i do jinych instalaci jinych lidi. Melo by to jit i do WaKanu, ale netvari se na to, zatim.

9.4.2008
+ Manazer profilu. Zatim bez helpu.
+ Dalsi podpora lenosti! Pri zkouseni je moznost horni a dolni sipkou na klavesnici listovat mezi ukazkovymi vetami.

7.4.2008
+ Dostupnejsi kanji vysvetlivky - pri Powerlevelu moznost vyvolat i klavesnici ( Leva sipka, Prava sipka ) a nemuset uz vubec sahat na mys. Fix jejich bugove pozice.

6.4.2008
+ Zlepsena kooperace Example Sentences s Powerlevel zkousenim. Uz jde za behu si navolit dalsi vety pro prave zkousene slovo a videt je.
+ Nejaky ten mirny help ohledne kresleni kanji.
- Example sentences: pokud je sem navigovano z jineho okna, snazic se o najiti vet pro konkretni slovo, neukazi se hned. Je treba zmacknout nejasne Show Bound Only.
- Do kanji zkousky je ted intuitivni psat kanji skrz IME transformaci z hiragany, coz cloveka moc nenauci. Zakazat to, donutit kreslit.
- Kdyz na to clovek dlouho nesahne, casy dalsi zkousky se ukazuji do minulosti. Fix.
- Double-click na "My Answer" tlacitko odpovi na dve slova zaroven. Spatne.
- テクスト、ne テキスト
- Kanji uz se musi povinne kreslit, zadne cheatovani s hiragana transformaci Wink


Naposledy upravil Deirh dne út, 15.duben 2008, 2:06, celkově upraveno 22 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
prvni!!!!!!!! (kdo dava nejakej komentar a neni autor)

edit: stahnu, nainstaluju, vyzkousim, uvidim... ovsem mam svoje legalni Windows Vista Ultimate a jsem mimoradne spokojen. Takze vzhled v XP nejak moc asi neotestuju.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
ulo DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 27.09.2005
Příspěvky: 117
Bydliště: Bratislava
Citovat
dobrovolne sa hlasim na XP test .. casom doplnim info
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele uloOdeslat soukromou zprávuICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Testováno na legálních Win Vista Bussiness s .net 3.5
-------------------------------------------------------------

první dojmy
--------------
- loaduje se to fakt dlouho, ale to je detail
- lepší tutorial jsem viděl už snad akorát u Frets of Fire. Je dokonalý
- ta ženská se mi nelíbí, ale každý má jiný vkus

druhé dojmy
--------------
- jsem rád, že to má podobný zkratky jako WaKan
- moc pěkný grafický zpracování
- ať žije .net

Upřímně řečeno, líbí se mi to dost. Myslím že s nějakou menší spoluprácí s japonským velvyslanectvím by se z toho mohl stát i hodně používaný soft.) Chyby jsem zatím žádné neobjevil. Můžu to šířit dál ?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Diky za prvni input.

- Tesi me ze to vubec funguje Wink
- Na novych bisinkach se zacne pracovat .)
- Sirit neni problem, ale linkni jim tuhle stranku, at mam feedback

- Ted jsem prisel na prvni bug: [Context menu ve slovniku -> Show Example Sentences] neukaze okamzite vety slova. Je nutne pak kliknout na Show Bound Sentences. Z power words to same. Chyba, zitra fixnu.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
ulo DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 27.09.2005
Příspěvky: 117
Bydliště: Bratislava
Citovat
moje prve dojmy:
+ pomaly prvy start som si nevsimol (XP)
+ vyzera to celkom schopne po grafickej stranke, nejake extra velke odlisnosti oproti screenshotom som si nevsimol
mno a negativa:
- ak nenapisem uplne presne znenie slova odmietne ho (sell vs. to sell; until vs. till; why vs. why?) .. vsimol som si ze obcas spravne slova doplna, ale nie vsetky
- minimalne jedno slovo co po mne chcelo mi IME nenapise ked zadavam pozadovane citanie: どちら - 何方
- dost casto sa ma pytalo na rozne gramaticke konstrukcie, ale ak nie som nabifleny uplne presne to co po mne pozaduje tak fakt netusim ako to vyjadrit (to nehovoriac o tom ze este do anglictiny prekladat) .. skusil by som to bud vypustit uplne, alebo vytvorit to ako samostatnu kategoriu oddelenu od slov
- ked som este pouzival mys na odklepavanie odpovedi, obcas sa mi stalo ze mi to zobralo prazdnu odpoved ako zlu, lebo som spravil dvojklik - vzhladom na to ze nikto nedokaze napisat odpoved pod par desatin sekundy, skusil by som tam dat nejaky delay kym zoberie odpoved (napr. po odklepnuti disablovat tlacidlo a povolit ho o ~0.5s)
- na pravej strane obrazovky pise nejaky datum najblizsej skusky .. dnes je 4.4.2008 a pisalo mi daco o februari (unor)


kazdopadne to vyzera zaujimavo a pouzitelne
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele uloOdeslat soukromou zprávuICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Oki, dik za postrehy.

- Ad "presne" zneni: Ano, zatim neni zadna fuzzy logic...a asi nikdy nebude, protoze odhalim sice preklepy o pismeno, ale synonymni gramaticke konstrukce uz ne. Nicmene tyto definice jsou temi, co si sam svevolne vlozis: pokud se ti nebude zdat ta slovnikova - ci vidis pri zkouseni, ze te napada jine synonymum, co neni zmineno - muzes okamzite definici rozsirit a priste uz s tim nemit problem. Ted pouzivas moje vlastni slovicka, takze ti povedome neprijdou a budes mit problem se shodnout na "me" odpovedi. Kdyz si zacnes zadavat svoje a upravovat nesedici definice hned od zacatku, hned by ti to zkouseni melo zacit jit. Jednoduse smaz muj profil (viz prvni post) a udelej si novy. Ten tam je jen aby slo lepe pochopit, jak to vlastne ma fungovat.
- Take pouzivanim ( zavorek ) v definicich si muzes znacne zvetsit prostor, kam se trefit, jelikoz veci definovane v zavorkach muzes a nemusis zahrnout do odpovedi. Napriklad, kdyby "why?" bylo "why(?)", bude to brat oboje. U ostatnich zminenych - until a till by sis tam musel zadat oboje...a slovesa v infinitivu jsou gramaticky spravne jen s "to", takze to tam vzdy musis psat. Brzo implentuju taky logicke OR v definicich, aby bylo mozne zapsat neco jako "(during/for) (the) whole day".
- Trenovani kanji neni mysleno skrz pouzivani IME konvertoru (ktery to skoro vzdycky odhadne spravne a nic se nenaucis Wink), ale pomoci kresleni kanji v IME Padu. Bohuzel, zatim jsem neprisel, jak zakazat to prvni, takze to muze svadet exploitovat. Help k tomu jeste neni napsany, takze chapu ze to cloveka nenapadne, jak vubec pouzivat.
- Gramaticke konstrukce - viz prvni bod. Ty si tam budes zadavat sam dle toho, s cim se pri svem studiu setkas. Moje samozrejme neodhadnes .)
- Oki, dobra pripominka, to fixnu. Predpokladal jsem, ze kazdy bude radsi pouzivat Enter, kde je to uz podchycene.
- Na divne datum muzes udelat screena? dik.

Kazdopadne vsechny tyto veci bude zahodno umistovat do helpu a tutorialu. Keep them coming!

add:
- Na ty preklepy bych mohl fuzzy udelat. Pravda ze to nastve, kdyz se clovek splete omylem.
- Jeste ad to automaticke doplnovani slov: doplni se po peti napsanych pismenech, pokud souhlasi se zacatkem spravne definice. S vyjimkou sloves, ty az od osmi, protoze vsechny zacinaji "to ".


Naposledy upravil Deirh dne pá, 4.duben 2008, 23:30, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
ulo DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 27.09.2005
Příspěvky: 117
Bydliště: Bratislava
Citovat

inak k IME padu .. zatial som ho nepouzival vela, ale kreslit kanjiky mysou je dost tazke a zdlhave .. vzhladom na to ze program hodnoti aj cas reakcie (aspon sa mi tak zda)
a nemyslim ze by slo zakazat iny input ako IME pad .. on to tak ci tak nakoniec vlozi ako kanji
neviem ci by nestalo za to pospekulovat dake skladanie kanji z radikalov (i ked to zas nie je ono co sa tyka poradia a smeru tahov) .. pripadne ponuknut na vyber niekolko velmi podobnych znakov (s tym ze jeden by samozrejme bol spravny); myslim ze existuju indexy podobnych znakov
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele uloOdeslat soukromou zprávuICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Jeden známý mi říkal, že si nainstaloval japonský fonty a pořád mu to nefunguje. Můžeš říct, který přesně fonty to využívá ? btw. tenhle program si zaslouží vlastní fórum.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
(to ulo)
Aha, jasne. Kanji zkousky jsem v mem profilu uz dlouho nepouzival...takze jsou tam nahromadene uz tak dlouho, ze je casovy skluz. Pro uzivatele ale nejasne, videt plan do minulosti, takze to zmenit na zobrazeni aktualniho data, oki.

U kresleni kanji se cas nehodnoti (u ostatnich zpusobu ano), takze si muzes dat klidne zalezet. Je to zdlouhave, ale dle meho nejlepsi zpusob uceni, snazit se na ten znak vzpominat, tah po tahu, a jeste pri tom videt postupne se zuzujici vyber tech podobnych. Co rikas, jsou zajimave alternativy, ale bude sakra tezke na implementaci. Uvidim, jake budou dalsi ohlasy, klidne navrhnete dalsi lepsi zpusoby, nez tento.
Zakazat pouzivat IME transform sice primo nemuzu, ale muzu treba nedovolit pouzivat klavesnici pri dotazu na kanji, ze .) Ale pak by asi hodne lidi se bourilo, ze musi i hiraganu kreslit mysi (pokud nema tablet, tam to jde krasne), coz se sice hodi na nauceni, ale porad dokola jiste zdrzuje...

add:
Nicmene jdu zkusit o konzumovani pouze Spacu, to by mohlo stacit. Nebo vi nekdo o jinem zpusobu, jak z hiragany delat kanji, i bez pouziti Spacu?
add2:
Spacebar zkonfiskovan. Kdo odhali, jak jinak si dokaze nechat napovedet od IME, ma u me bonbon Wink


Naposledy upravil Deirh dne so, 5.duben 2008, 0:03, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Cloud napsal:
Jeden známý mi říkal, že si nainstaloval japonský fonty a pořád mu to nefunguje. Můžeš říct, který přesně fonty to využívá ? btw. tenhle program si zaslouží vlastní fórum.

Casem, casem, zatim me ceka jeste hodne prace Wink

Pouziva to MS Mincho a Arial Unicode. A DFKai, ten je ale soucasti (tohle jeste musim legalne vyresit... je jen v cinskych WinXP Sad). Zkusil restartovat po instalaci? Mely by opravdu stacit jen ty, co jsou prilozene na WindowsXP CD.

Kdyztak at se mi ozve, muzu to s nim zkusit projit.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Zatim diky za prvni den testovani .)

Jen zduraznim, s cim mel problem ulo (a diky mu) a asi jsem to nedostatecne vysvetlil: instalace pro demonstrativni ucely (a nemeti jine volby .) obsahuje moje vlastni posbirana slovicka a fraze. Jejich prekladani bude pro kohokoliv jineho jiste tezke trefit, o frazich nemluve. Jakmile se trochu seznamite se systemem, bylo by idealni me slova vymazat a zacit si zkouset sestavit vlastni list (=vypnout, smazat Profiles/OwnWords.dei). Jedine vlastni definice, zadane na zaklade vlastnich pocitu, pujdou pri zkousce od ruky a budete se dobre trefovat a vzpominat na to, kde jste se s nimi setkali. Nehlede na to, ze system musi take odhadnout, jak na tom s cim jste. Omlouvam se Ulovi za zbytecne negativni ton, myslel jsem, ze je to jasne na zaklade prvni zminky, ale nemohlo byt. Preju kawaii zazitky .)

PS: Pro rychlejsi start jsou pro import pripraveny listy slov JLPT2 - 4
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
zennie DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 01.08.2007
Příspěvky: 63
Citovat
Predpokladam spravne, ze verze fungujici pod starsim .net frameworkem (a tim padem i windows) se nechysta?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele zennieOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Bohuzel. Co mas za system, ze nemuzes pouzit .NET 3.0?
Mam velice starou verzi programu pro .NET 2.0, ale ta neni nicim moc zajimava...pred nekolika mesici jsem ji prestal delat a presel na .NET 3.0.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Powerlevel / Sentouryoku alpha
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 2  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupujte přes tento baner, jako všichni naši DDR hráči


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)