DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Project Euler
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Reaver.man napsal:
hm, ukol 3 nezvlada PHP vyresit do 30 sekund, coz je casovej limit pro time out... holt se bude muset meziukladat do databaze Wink

http://cz2.php.net/manual/cs/function.set-time-limit.php

set_time_limit(9999);

a muzes to spoustet i konzolove.
php.exe muj_namakany_program.php
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
A taky si zvetsi pamet, jinak:
PHP Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 35 bytes) in /home/xsoft/euler.php on line 19

staci ini_set('memory_limit','256M');
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Btw, vite jak jak souvisi Euler s VerTexem?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
MaJJ DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Jablunkov
Citovat
ten time limit bych z 30 zvýšil jen na 60 ... to je totiž podmínka (ikdyž nikdo tě nezastaví, pokud tam dáš řešení, co ti běželo celou noc Wink ) těch programů, co tam máš dělat... alokaci paměti bych samozřejmě zvýšil, o tom žádná

http://dl.getdropbox.com/u/146899/level1.PNG

konečně! Smile

chvíli jsem dělal programy v céčku, ale jelikož se ho teprve učíme ve škole a na project euler jsou "příklady" takové, jaké jsou, často mi ty programy padaly kvůli buffer overflow (jinak si to nedokážu vysvětlit)... takže php, které už umím déle, bylo pro mě jasná volba Smile

kdybyste někdo měli zájem se podívat na moje zdrojáky (a kdyžtak poradit Very Happy ) tak se podívejte na http://project-euler.howto.cz/ ...

btw jinak mě docela dostávají ty řešení lidí, co dělají v J Smile takové jednořádkové řešení, naprosto nečitelné, ale fakt fungují Smile
a jinak pro trina mám jen jedno slovo Very Happy RESPEKT
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MaJJOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
MaJJ napsal:

a jinak pro trina mám jen jedno slovo Very Happy RESPEKT

oh, dekuji.
To co tam ted je, jsem delal v Pythonu a nejvic pysnej jsem na problem 110. Ted me uz pul roku moc bavi Haskell, takze se k tomu mozna po rocni pauze vratim.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Pulda DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 01.12.2004
Příspěvky: 659
Bydliště: Brno
Citovat
Co, tady nekdo dobrovolne dela v Haskellu? Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele PuldaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
Pulda napsal:
Co, tady nekdo dobrovolne dela v Haskellu? Smile

jo, momentalne muj jazyk c. 1. Jsem ochoten se s kymkoli utkat boxing . Napisu to rychleji, srozumitelneji a pobezi to rychleji nebo velmi srovnatelne rychle.
Momentalne si hraju s haskellem+opengl. Povedlo se mi uz napsat glxgears na 150 radek - bomba.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
MaJJ DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Jablunkov
Citovat
mám takový pocit, že si přečtu The Art Of Computer Programming...
protože když ten program nějak zbastlím, většinou ten problém chroupe tak pět vteřin, a pak když se dívám na ty příspěvky, kde lidi hážou jejich řešení za 0.1s - v podstatě můj algoritmus, jen vylepšený o nějakou prkotinu, která to 50x urychlí Very Happy, tak mě chytá závist Very Happy

sice je fakt, že to dělám v PHPčku, které se nekompiluje (a tak je nejspíš trochu pomalejší), ale asi to je chabá výmluva Smile ti borci na PE.net by to určitě dokázali i v PHP napsat skvěle Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MaJJOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
MaJJ napsal:
mám takový pocit, že si přečtu The Art Of Computer Programming...

doporucuji http://book.realworldhaskell.org/read/
nejsou potreba zadne zaklady, jede se hezky od nuly
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
MaJJ DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Jablunkov
Citovat
takže haskell Smile hmm, proč ne ... můžu zkusit něco nového Smile
dík za odkaz...

mimochodem, urychluje to zkrácené vyhodnocování (to je specialita haskellu, ne?) hodně rekurzi? jako jestli ji má smysl používat místo iterace ...
např. je generování fibonacciho čísel pomocí rekurze v haskellu rychlejší než pomocí iterace třeba v C++ nebo PHP?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MaJJOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Pulda DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 01.12.2004
Příspěvky: 659
Bydliště: Brno
Citovat
Trin napsal:
Pulda napsal:
Co, tady nekdo dobrovolne dela v Haskellu? Smile

jo, momentalne muj jazyk c. 1. Jsem ochoten se s kymkoli utkat boxing . Napisu to rychleji, srozumitelneji a pobezi to rychleji nebo velmi srovnatelne rychle.
Momentalne si hraju s haskellem+opengl. Povedlo se mi uz napsat glxgears na 150 radek - bomba.


Me se Haskell taky libi, ale celkem jsi me prekvapil, neni to zrovna v praxi moc pouzivany jazyk. Smile Ovsem prinejmensim na reseni problemu jake jsou v PE a podobnych je to rozhodne velice vhodne.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele PuldaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
MaJJ napsal:
takže haskell Smile hmm, proč ne ... můžu zkusit něco nového Smile
dík za odkaz...

mimochodem, urychluje to zkrácené vyhodnocování (to je specialita haskellu, ne?) hodně rekurzi? jako jestli ji má smysl používat místo iterace ...
např. je generování fibonacciho čísel pomocí rekurze v haskellu rychlejší než pomocí iterace třeba v C++ nebo PHP?


I v haskellu je rozdil mezi rekurzi a iteraci ...

Zatimco rekurzivni reseni:

fib1 0 = 0
fib1 1 = 1
fib1 n = fib1 (n-1) + fib1 (n-2)

ma exponencialni slozitost O(exp(n)), "iterativni" reseni:

fib2 = 0 : 1 : ( zipWith (+) fib2 (tail fib2))

ma linearni slozitost O(n) (a bude velmi podobne rychle jako cecko).
Zatimco fib1 je funkce, fib2 je nekonecny seznam fibonacciho cisel.

Vysvetlivky:
tail - jako parametr bere seznam, vraci seznam bez prvniho prvku
zipWith - jako parametr bere funkci dvou promennych a 2 seznamy. Bere vzdy po jednom z obou seznamu, aplikuje funkci a vytvari novy seznam.
fib2 !! n - vypsani n-teho prvku v seznamu fib2
kód:

fib2         = 0 : 1 : 1 : 2 : 3 : 5 : ...
               +   +   +   +   +   +
tail fib2    = 1 : 1 : 2 : 3 : 5 : ...
               =   =   =   =   =   =
zipWith ...  = 1 : 2 : 3 : 5 : 8 : ...
fib2 = 0 : 1 : 1 : 2 : 3 : 5 : 8 : ...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Pulda DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 01.12.2004
Příspěvky: 659
Bydliště: Brno
Citovat
Nice post, potvrzuju, ze je to pravda. Very Happy
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele PuldaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailMSN MessengerICQ
MaJJ DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Jablunkov
Citovat
Takže ... výhoda Haskellu je to funkcionální programování - intuitivní zápis? Smile Jakože tak, jak to myslíš, to i zapíšeš?

No, ... čtu ten Real World Haskell, třeba se na to dám Smile (nejspíš určitě)

edit: tak už ty výhody chápu Smile
v tom RWH jsem někde u 3. kapitoly, vypadá to super Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MaJJOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
MaJJ DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Jablunkov
Citovat
@trin: Heh, tak byl jsem zvědavý na ten tvůj #110 - nejdřív jsem zkusil #108 (vyluštilo mi ho to do 2 sekund - abych neprozradil ostatním moc, používal jsem tam počet dělitelů (tau funkci)), a teďka zkouším stejným způsobem tu #110. Akorát je trochu masakr, že nejdřív po mně chtěli číslo, které má nad 1000 řešení, a teď chcou nad 4 000 000 řešení Very Happy Docela rozdíl (v časové náročnosti), ikdyž hodím do iterace toho hádaného čísla místo 10 třeba 10**7.

Edit: další googlování vyhodilo další algoritmus Smile
http://tr.im/3pxa
Nejspíš to bude více efektivní. Zítra to zkusím Smile

Edit 2: Yay! Very Happy Level 2!
Zajímavé, že co jsem začal používat Python a Google, naráz se mi u hodně úloh zdá, že jsou moc snadné Smile Ten Python je fakt perfektní jak na učení se programování, tak (IMHO) na reálné použití Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MaJJOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Project Euler
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 2 z 3  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)