DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď hard pad + pripojeni pres klavesnici + nákres + foto + díly
Jdi na stránku 1, 2  Další
hard pad + pripojeni pres klavesnici + nákres + foto + díly
peterxxl DDR portal
Anonymní

Citovat
zdravim...

9 aktivních ploch, stisk až 6-ti ploch najednou, připojení k PC přes PS2

pad je postaveny skoro cely ze zbytku, a to nasledujicich:
- překližka 85x85x1 cm - našel jsem ji na půdě - byla o něco větší, ale seříznul mi ji soused truhář
- 4cm široké pásky korku - namísto těch kobercových pásků
- lepidlo na plovoucí podlahy - od otce
- hóódně napínáčků - na mezivrstvu z pásků a na pokryvný koberec - ze šuplíku
- pokryvný koberec - 95x95 cm - starý vypelichaný ale stále sloužící - odřezky použity na vodící L-ka, abych se trefoval na šipky - půda
- jednožilové drátky 150cm - různé barvy - sklep - 10ks
- pájecí očka - otec - drátky jsem přilepil k dotykovým plochám tak jak to dělají všichni, ale kontakt nebyl idelální a po 30 písničká se téměř vždy nějaký drátek mírně poodlepil a protože byl styčná plocha poměrně malá tak šipka již nebrala tak jak měla - proto jsem si sehnal malá pájecí očka a plochu dotyku zvětšil, aby nedošlo k tomuto problému když bude výrobek hotový a zakobercovaný - musel bych ho totiž celý rozebrat jen kvůli tomu, abych kontakt přimáčkl k dotykové ploše - s pájecími očky to funguje bez chyby
- duralová deska 85x85x0,1 cm - 160Kč i se dvěma střihy - jediná věc, kterou jsem musel koupit ... bleeee
- pájecí očko- větší než předešlé a malinko jiné... použito na připojení zemnícího drátku k duralové desce ... šroubkem.. protože tady byl kontakt opravdu mizerný ... ještě horší než u těch dotykových ploch z hliníku... dlouho jsem nevěděl co s tím udělám a pak mě napadlo vyvrtk ještě jednu díru a bylo to
- cín
- kalafuna
- 12+4 vrutů ... délka asi 1cm - šířka nevim ... co jsem našl to jsem tam dal...
- 1 šroubek s matkou a podložkou pro přichycení očka zemnícího drátu
- lihová fixa - velmi užitečná věc
- klávenice PS2 vyhozená na smetišti - použit pouze vnitřek - malý plošnák 3x7cm
- gumová izolační lepící páska - na prilepení drátků k dotykovým plochám, pro svázání drátů do svazku
- trafo pájka - tomu plošňáku z klávesnice se vůbec nic nestalo i když sem to pájel pořád protože mi tam něco blblo - byly dost titěrné kontakty tak se mě to pořád spojovalo dohromady a jinej bordel...
- měřák za 99Kč z Plusu, už ho mám dlouho, nebyl koupen za tímto účelem

- pár hodin volného času
- trpělivost
- je potřeba minimum zručnosti, protože jsem hrozně levej a taky sem to zvládnul



Naposledy upravil peterxxl dne so, 19.listopad 2005, 20:59, celkově upraveno 6 krát.
peterxxl DDR portal
Anonymní

Citovat
takze posilam nejake fota.... trosku horsi kvalita kvuli tomu ze uz je noc....

nakonec to teda pripojuji pres klavesnici ale uvidime kdo vi...treba z nej ten game pad zetra vymatim - z kamose....


zem ze zbytku plechu co jsem nasel ve sklepe ... ale funguje


pripojeni k PC pres elektroniku PS2 klavesnice ze smetiste ... funguje i kdyz je k PC pripojena jina USB klavesnice... jinak pro notebookaře co nemaji PS2 to jde napajet na usb klavsnici taky bez problemu.... jinak je to hrozna piplacka zjistit ktery vodice patri ke kterym pismenkum... a klavesnice umoznuje stisk 6 klaves najednou... muj pad je matice 3x3 a tak mam tech 6 najednou namapovanych na šipka doleva šipka dolu šipka nahoru šipka doprava šipka nahoru-šipka doprava šipka nahoru-šipka doleva ... ostatni smery stejne nebudu vyuzivat tak intenzivne u tech jinych tanecnich her pac sem totalni noooooob (zacatecnik - poprve jsem na tom stal na akiconu)


plochy tlacitek ... mezivrsta jsou 4cm pasky stareho koberce pridelane napinacky


hotovy pad i s kobercem ale bez eLek, ty lezi vedle


zaber ze strany, pad neni tlustsi nez 3 cm !


zabel ze strany + zaber na plosnak od klavesnice


parbaaaaa


uplne hotovy pad



-----------
reknete mi te prosim jak je to s tim XBOX gamepadem prosim


Naposledy upravil peterxxl dne so, 19.listopad 2005, 22:21, celkově upraveno 1 krát.
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
S XboX gamepadem je to snadny ponevadz dost lidi ma softpady (vcetne me), ktery maji taky Xboxovej konektor. A jak se to teda dela : usmyknes tu fuj fuj xboxi koncovku, v GM nebo nekde jinde si koupis USB male pajeci koncovku. Zlutej drat pokud tam je tak zahodis, cervenej se da logicky na +5V, cernej na 0, ty ostatni dva datovy to se lisi (co ja vim tak ty softpady to maji obracene - viz. forum Soft Pady topic Deluxe Ignition kde Molik davala navod jak na ty koncovky). Potom si stahnes XBCD driver (pro Windowsy) nebo pouzijes modul xpad (pro Linux) a normalne se to ukaze jako dalsi joystick ... hodne zdaru.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
peterxxl DDR portal
Anonymní

Citovat
diky moc... zkusim zitra ten game pad ziskat...

btw uz tancuju... Smile sem si mysel ze az zejtra ale uz me to facha s tou alobalovou kulickou jak sem napsal do druheho threadu... strcil jsem si ji zezadu za kalhoty :oops: :oops: takze mam takovy ocasek.... malem jsem ted dal butterfly na 3 tlapky (sem uplnej zacatecnik, ani na conu jsem to jeste nedal) musim se vic snazit

btw2 jinak to zapojeni s klavesnici je super... nevim jestli jste to nekdo nekdy kousel ale je to bezva.. 6 tlacitek naraz + urcite levnejsi nez vsechny gamepady --- jedine ze je to trosku slozitejsi na zapojeni pac je tam hromada tech cesticek a je peklo najit ty spravny

zitra zkusim jeste nekde sehnat tu zemnici desku, abych porovnal co je lepsi... i kdyz nevim jak to posoudim kdyz na tom poradne neumim

no nic... diky a dobrou noc .. uz valim do postele
Bee_Boo DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 1765
Bydliště: Šumperk/Nový Malín/ a uz zase docasne Brno
Citovat
Gratz, jinak jsem koukal na ty fotky a mas to zajimavy, s tim pridratovanym clovekem nevim nevim Very Happy nepopiram ze to jde, ale jses pak vazanej, takze ti to ujede vyrves to a vubec, plus pokud budou na nejakym songu motaky tak za chvili se nehnes Very Happy Ad gamepad, vykasli se na XBoX, WerK je zmaten Wink proc to delat jednoduse kdyz to jde sloziteji Wink now the easy way:
vezmes obycejnej gamepad za 170kc z czechcomputeru, ktery uz MA USB a jednu zem, rozeberes, napajis dratky na plosnak a slozis, hotovo, zadny strihani koncovky ani nic takoveho, nemluve o tom ze XboXove gamepady jsou malinko drazsi Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Bee_BooOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Filip-san DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.02.2005
Příspěvky: 248
Bydliště: Praha-Chodov
Citovat
Anebo koupis USB Gamepad v Levnych Knihach za 70 Kc (nebo kdo to rikal... dneska bych to sel omrknout)


EDIT: malem bych zapomnel - alobal neni dobre reseni (uz to mame odzkousenno), jakymsi zvlastnim zpusobem koroduje a nici se.. pravda, uznavam ze je to podstatne lehci a levnejsi nez nejake plechy
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Filip-sanOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
peterxxl DDR portal
Anonymní

Citovat
tak zatim mam pripojeno pres tu klavesnici takze zatim neresim uz.... dokud nebudu delat druhy aby mohli hrat dva lidi

2 filipsan:

diky moc za ty songy, cos me vysmahnul na conu, aspon mam ted co parit

alobal tam samozrejme nemam .... sem si tohle forum poradne procetl... mam tam takovy naky divny - nevim jak se to menuje - jak se s tim omotavaj trubky apod. - je to takovej hlinikovej plech hubenej spojeny s jakousi latkou... vodi to hezky a vypada to docela trvanlive... nasel jem toho celou roli na pude... takze se uvidi jak to dlouho vydrzi v praxi....

juj za 70kc?? tak pak podej report jak to s nim funguje prosim.... to je hezka cena
Filip-san DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.02.2005
Příspěvky: 248
Bydliště: Praha-Chodov
Citovat
No ja uz si nepamatuju kdo mi to presne rikal a v jakychze levnych knihach to ma byt... poptam se dneska na srazu otaku
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Filip-sanOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
Bee_Boo : ja nejsem zmaten Very Happy Jsem vychazel z toho ze ten clovek ma xbox gamepad od kamose takze se mu nechce kupovat dalsi. Jinac je samozrejme jasny ze CZC gamepad rulez Very Happy
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Bee_Boo DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 1765
Bydliště: Šumperk/Nový Malín/ a uz zase docasne Brno
Citovat
WerK: v tom pripade gomen Very Happy zmaten jsem ja, nejak mi unikla informace ze ma xboxi gamepad od kamose Wink
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Bee_BooOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
Filip-san napsal:
No ja uz si nepamatuju kdo mi to presne rikal a v jakychze levnych knihach to ma byt... poptam se dneska na srazu otaku

Videl jsem to treba v levnych knihach u Andela (z krizovatky par kroku smerem Mala Strana). Zaujal me, ale pak jsem koukal, ze ma jen osy + 4 tlacitka a je na gameport.
Ale pokud vam to za tech 60 korun rozdilu stoji ...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
peterxxl DDR portal
Anonymní

Citovat
takze may news report:

zapojil jsm do ddr tatku...failuje jednotlapky a rika ze ho to nebavi i kdyz o to pochybuji podle jeho vyrazu - ale je zasadovej hrozne takze tancovat stejne nebude....

ja uz davam obcas nejaky 5 a 6 ti tlapky ale jen ty kde nejsou zaludnusty jako sipky mimi rytmus a puldoby... takze minimum ... zatim na groundess padu

a ted to duleite... pred peti minutama sem si prinesl zemnici desku... dnes asi nebude cas ji primontovat... je to dural 85x85x1 ... koupil jsem ji za neuveritelnych 160 kc i se dvema strihy... ale dalsi uz nebudou... byl to da se rict takovy zbytek a byla nahoda ze mel na sirku presne 85... na delku se musel o 20 cm zkratit... ale mozna budu mit moznost brat ty 1mm pozink plechy ale pouze cele kusy... tj 200x100x1...

jinak nahoru jako povrchovou upravu budu davat asi korek... muzete mi nekdo prosim poradit jake lepidlo pouzit pro prilepeni korku na tu zemnici desku?

dekuji
Bee_Boo DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 1765
Bydliště: Šumperk/Nový Malín/ a uz zase docasne Brno
Citovat
Jsi si jisty tim korkem? Bude to dost tvrde, jestli na tom ale trvas tak prilepit chemoprenem extrem, to vydrzi vsecko, jen poradne odmastit tu desku predtim.
Alternativu ke korku bych volil koberec, nejaky s hustym vlasem, zatezak je sice prima ale takovy drsny, takze neco jak ma trin na padech, jestli vis, jestli ne tak proste mekky koberec Wink

K tem plechum, mam taky moznost shanet relativne levne kusy pozinku 2000x1000x1 jenze ... strihani je drsne, chce to strihat tak aby se nekroutily kraje, takze na poradnych stolovych nuzkach, mam cloveka co mi to strihne, jenze ma cas jednou dvakrat za ctvrt roku Sad
Takze tak Wink
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Bee_BooOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
peterxxl DDR portal
Anonymní

Citovat
jj ja jsem to bral u klempire.... takze ten na to vynalezy ma... tn dural ustrih hezky...

s tim kokrem to jeste rozmyslim le mysim ze by to nebylo nejhorsi... kdyztak asi koberec no...jeste se uvidi
peterxxl DDR portal
Anonymní

Citovat
takze prvni dva posty updated... hardpad hotov...
hard pad + pripojeni pres klavesnici + nákres + foto + díly
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 2  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupujte přes tento baner, jako všichni naši DDR hráči


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)