DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Notebook FS Amilo PRO V 2060 a Linux
Notebook FS Amilo PRO V 2060 a Linux
Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
Zdravím Vás všechny, dovolím si zde založit jeden takový lamerský nesmyslný thread.
Mám vyhlídnutý notebook Fujitsu Siemens Amilo PRO V 2060 - mají ho např. tady: http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=510&zbo=70968 . Je osazen systémem Win XP Home. Zajímá mě toto: Pojede na tomhle stroji OS Linux? Byla by to škoda, myslím, že Fujitsu Siemens Amilo PRO V 2060 je dobrý stroj.
EDIT: Zmenil jsem nazev topicu.


Naposledy upravil Enigma dne st, 1.březen 2006, 21:57, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Linux jede vsude. Ja vetsinou beru soucastky, kompy a notebooky bez OS. Wokna si tam dat umim, a Live Linuxu taky. Pokud to nekdo chce na firmu, tak kvuli OEM licenci na Wokna bych to bral (ale to je specialni pripad).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
Pokud je to tak, proc do toho stroje nejit. To jsem asi rikal, ze me stroj zaujal svymi parametry a cenou. Co do OS, bohuzel jsem nenasel obchod, ve kterem by se dotycny stroj bez OS prodaval, bude to zrejme nevyhnutelne vzit stroj s Win XP Home (jak je) a nahrnout ci nechat si nahrnout do nej Linux jako dalsi system. Urcite budu potrebovat Windows na nektere veci (napr. spojeni me 3650 s pocitacem, prevadeni filmu do Smartmovie).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
Jestli mas tu moznost, tak si vezmi do obchodu Live CD (nejlepe Knoppix) a koukni jak nadetekuje HW. A jinak pro databazi vsech NB + triky jak tam rozbehat treba suspend nebo throttling procesoru najdes na http://www.linux-laptop.net/
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
Otevrel jsem si stranku, kterou jsi mi poradil. Jeste tam neni zanesen Amilo Pro V 2060, ale zrejme zatim jen starsi bracha 2040. Podle zkusenosti uzivatele, ktery to tam pise, vypada to tak, ze s Debianem to nepujde - nedetekuje SATA disk. S Ubuntu to jde, az na dva zadrhely:
1) HDD jde, ale
citace:
The Ubuntu installer got stuck during installation at the ntfsresize attempt. ntfsresize had to be called manually in the second shell. If you want to simply delete the pre-installed Windows partition, then there is no problem at all.
Cesky:
citace:
Installer Ubuntu se zasekl behem instalace pri pokusu o pouziti ntsfresize. ntfsresize musi byt spousten(?) rucne ve druhe instanci shellu. Pokud chcete proste smazat predinstalovanou Windows partition, pak neni vubec problem.

2) Zvukovka: ADI IC CODEC AD1986A, fungovala az po stazeni patche.
Pokud to pujde na prodejnu, jak rikas, zkusil by se Danix (zalozen na Knoppixu) nebo ten Game Knoppix.
Povedlo se mi najit tuto informaci, aby slo SATA, musi byt kernel 2.6.12 a novejsi, Danix muzu zavrhnout predem, ma jen kernel 2.6.8 . Mozna by sel ten nejnovejsi Game Knoppix, aspon podle http://games-knoppix.unix-ag.uni-kl.de/packages , kdovi, jestli ne i posledni verze Elive. Jaka smula, ze SATA je v Linuxu handicap, a to jde o novejsi a rychlejsi komunikaci HDD s pocitacem.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
No, urcite bych zacal knoppixem protoze ma ze vsech techle live dister nejkratsi vyvojovy cyklus. S tou podporou SATA je to celkem logicke ... jadro 2.6.8 bude uz tak 1,5 roku pozadu stejne jako winxp pri installu poprosi o driver. U novejsich jader je to naprosto bez problemu (ne ze bych to mel ale tata ma kombinaci AMD64 + nForce 3 + sata disky a s novejsimi jadry to chodi suprove). Jo a s tim ntfsresize je to taky jasne ... co cekat od programu ktery pracuje s filesystemem o kterem M$ nerekne lidem nic ? Na takovehle hnusne filesystemy je jednoduchy lek : zrusit a hodit tam neco normalniho Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
Jeste budu neco mit. Jedna moje spoluzacka mi rikala, ze na svem notebooku, ani ne rok starym mela jak Wokna, tak pak i Linux. Kazdy system byl na zvlast partitionu, jak by to spravne melo byt. Jenomze, pocitac se po instalaci Linuxu spomalil, a to jak ve Woknech, tak v Linuxu, jako kdyby bezel ten vybrany system a ten druhy na pozadi. Stalo se to tak nekomu nebo stava se to tak? Nerad bych narazil na neco podobneho za provozu.
EDIT: Už jsem to vyřešil na Symbianforu, neměl by být problém.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
Jenze vzniknul mi druhy problem, jde zas o jinou myslenku, at je tedy v dalsim prispevku. Dnes jsem se dozvedel, ze ten Fujitsu-Siemens Amilo PRO V 2060 je jedna z nejpomalejsich konfiguraci, 1.7 GHz, ze to je spis Celeron nez Pentium M a ze lepsi by byla konfigurace se Sempronem, ten je 4x vykonnejsi. Dale je lepsi u notebooku sirokouhla obrazovka, vhodnejsi k prehravani filmu a k praci v Excelu, jenomze zase mam obavy, aby zase nebyl ve hrach deformovany obraz. Zase jsem rozpolcen. Vypisu sem ty konfigurace, o kterych uvazuji. Acer, ASUS nebo HP bych asi moc nebral, modely do 25000 maji pomaly HDD (jen 4200 rpm). Mam vyhlednute tyto konfigurace:
1. Puvodni plan - Fujitsu-Siemens Amilo PRO V 2060 - procesor PM735A 1.7GHz, disp 15" 1024*768 normalni, 22 850 Kc http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=510&zbo=70968
2. Fujitsu-Siemens Amilo A1655G - procesor Mobile AMD Sempron, disp 15,4" 1280*800 sirokouhly, 25 464,81 Kc 3300+ http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=58538&CatId=18842920
3. Fujitsu-Siemens Amilo A1650G - procesor AMD Turion 64 ML32 1.8GHz, 15,4" 1280*800 sirokouhly, 26 570,- Kc http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=510&zbo=70957
Napada Vas jeste nejaka konfigurace, tech 26 570,- Kc je vazne strop.
Mam vytvorit v teto veci novy topic s anketidlem?
Dodatek: Ted jsem na internetu zjistil, ze to asi nebude uplne tak, ze Sempron 3000+ je 4x rychlejsi nez Pentium M 1,7 GHz. Nasel jsem, ze 1,7 GHz odpovida 3 GHz stolnimu Pentiu. Nojo, v notebookovskych procesorech plati jine miry. Nicmene, stale se ptam, jestli radsi AMD nez Intel a jestli je sirokouhla obrazovka opravdu vyhoda ci radsi preferovat normalni tradicni rozmer obrazovky.
-----------------------
Dodatek: Koukam, koukam na http://elivecd.org a co nevidim, vylezla verze Elive 0.4.2 , tam uz je podpora SATA, ale v Bad Things vidim, ze tam nejde 3D Akcelerace na Intelovych grafikach, tak nevim, jestli to pujde na iGMA900.
----------------------
Pořízen přístroj Amilo PRO V 2060 , zkusil jsem to hned s Elive 0.4.2 a s Game Knoppix 4 . Elive harddisk neviděl, Knoppix ano. Bohužel nejde v těch live distribucích 3D rendering a asi ani zvuk. Bude se to muset napravit po instalací.


Naposledy upravil Enigma dne po, 20.březen 2006, 21:08, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

Enigma DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 25.01.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Brno
Citovat
V sobotu 18.3. jsem mel u sebe kamose, ktery se mnou provadel instalaci Linuxu v notebooku. Debian Sarge 3.1 (nevim uz cislo, byla kamosova) ani Debian Sarge 3.1r1a-netinst nerozeznaly korektne oddily na harddisku, neslo pouzit. Zkusilo se tedy Ubuntu 5.10, to videlo oddily spravne a nainstalovalo se, graficke prostredi je GNOME (jine nez KDE, neni i nahodou to GNOME mene narocne?). Direct rendering tam funguje. Ale bylo treba zprovoznit nekolik veci, zbyly nejake drobnosti.
1. Zvuk: Uvedene recepty mi nefungovaly
a) http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=146367&highlight=Intel+sound
b) http://www.ubuntuforums.org/showpost.php?p=781470&postcount=6 , nakonec pomohlo upravene jadro od dobre duse z ceskeho Ubuntu fora.
Dalsi body budou dany tim, ze jsem delal dosud hlavne na KDE, v mensi mire na Enlightmentu (Elive), trochu i Fluxbox (Damn Small Linux), s GNOME jsem delal od instalace Ubuntu na onen notebook do dneska, presel jsem nakonec precejen na KDE, je vic user-friendly.
2. Klavesnice: Nastavil jsem to editaci xorg.conf podle navodu na foru, bylo jich vice, jen vybrat ten nejvhodnejsi.
3. Musel se tam doinstalovavat Midnight Commander, tam je problem, ze je rozhazena ta tabulka. Je treba mc znovu instalovat nebo staci zmenit nastaveni terminalovych oken? Tento problem mi zustal.
4. Takovy blby dotaz, pobezí aplikace, ktere jsou v KDE na GNOME, napr. KWrite (dobrej na psani skriptiku). To uz nereste, mam tam uz KDE.
5. Vypalovaci software: Radsi K3b nebo Gnome Bakera?
Nedivte se, ze sem davam tak primitivni dotazy, v unoru jsem zacinal s prazakladnimi prikazy a v ucebne (pocitacove laboratori) je na Linuxovém klastru KDE. Myslel jsem, ze se s tim GNOME zapracuju, moc to dobre neslo, takze jsem tam nakonec KDE mrsknul. A vubec, jsem rad, ze se povedlo na notasek Linux dat a jakztakz zprovoznit, u notebooku jde o netypicke konfigurace.
------------------
EDIT: Rada problemu vyresena. Musel jsem tam dohodit nejake knihovny, ale to uz neni takovy problem. Zbyva jen ten problem s Midnight Commanderem a vyresit, jestli radsi Ka trojka nebo Gnome Baker. Povedlo se mi rozchodit program na zobrazovani molekul a StepManii - honeni sipek. Jen jestli to pujde i v Ubuntu / Kubuntu.
Vypnul jsem si ted ceskou klavesnici, nemuzu se odnaucit psat bez diakritik.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnigmaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Notebook FS Amilo PRO V 2060 a Linux
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupováním přes tento baner přispíváte na provoz těchto stránek


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)