DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Kvalita padu?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Centime DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.07.2005
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Citovat
boboco: No to cerstve po rozbaleni vzdycky, ale to vysmradne, ver tomu. Znam lidi, kterym to naopak spis voni. Smile
Pro priste ale radeji zvol jiny softpad, tento neni z nejspolehlivejsich. Pokud jsi zacatecnik, nebo je to pro zacatecnika, tak to myslim tak velky vyznam nema.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CentimeOdeslat soukromou zprávuICQ
Yzergin DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 423
Bydliště: Pardubice
Citovat
jsou to plasty, takze opravdu to staci jen vyvetrat
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele YzerginOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
prvne bych chtel rict ze z tohodle tematu sem si kdysi precetl jen prvni a druhy prispevek a pak me to uz nebavilo cist a ani sem to nesledoval a ani ted nechci navazovat na vyhrocenou diskuzi ktera tu probehla, ale narazil sem (az dnes) na starsi clanek na strankach STSung shrnujici softpady a hardpady s kratkym popisem a zkusenostmi. najdete ho zde. Nechce se mi kvuli tomu vytvaret novy topic, takze to pripisuji sem.

rad bych zde lehce reagoval na zmineny clanek, predevsim popisu tykajici se trinpadu, ktery mi pripada ponekud pritazeny za vlasy. ja sam jsem uzivatel trinpadu, mam jedny z poslednich kusu stareho typu ktere trin vyrabel na zakazku (prvni koupen nekdy v prubehu ledna 2007 a druhy na zacatku brezna 2007). oba stale funguji bez problemu, pouzivam hlavne ten starsi znich (na single), druhy pouze pri double.

takze kdyz to vezmu od zacatku, s tim popisem povrchu padu vcelku souhlasim, i kdyz me se nikdy nestalo ze bych uklouzl na koberci, pro me spise plati ta druha varianta - prodrene ponozky. prodrel sem uz asi 4 pary, ale na tancovani stejne pouzivam nejake stare, treba i castecne derave, takze mi to tak nevadi Smile oddelovace na padu taky mam, rovnovahu a orientaci neztracim. vim ze na trinpadech noveho typu oddelovace nejsou, ale podle me je to jen o zvyku nez se clovek nauci kam slapat. na novych trinpadech sem tancoval naposled na probehnuvsim vanocnim setkani na budance a ani tam sem nepadal Smile

odchylku zhodnotit nejak neumim, vim ze tech 10ms u starych verzi s gamepadem Trin zjistil podle vlastnosti USB jak casto posila data a verim tomu ze tam je, ale nejak mi to nedela problemy, ani kdyz sem pak tancoval na novych trinpadech.

co se mi ale moc nelibi je posledni cast tykajici se presnosti padu. ani jeden z padu co mam mi totiz neghostepuje a jak asi vite, nejaky ty 7-mi tlapky a vys taky davam a nerekl bych ze tak uplne spatne. ani mi neprijde ze hrani tezsich skladeb je temer neusnosne na presne hrani. zalezi take co se mysli tim "tezsi skladby", pokud je to 11 a vys, tak to bohuzel nevim, protoze nejsem zase tak zdatny tanecnik, ale je to muj problem ze nezvladam streamy se zelenyma sipkama a ne problem padu. vim ze srovnavam muj stary typ s tim novym ktery zrejme STSung hlavne popisovala (i kdyz zminovala i starsi). vim z adviku ze tam nejaky ten ghost step obcas byl pri tancovani na novych trinpadech, ale rozhodne ne tak casto jak bych to pochopil ja z popisu v clanku.

I na budance sem tancoval na novych trinpadech, v momente kdy se to tam vylidnilo a vetsina lidi se nekam vytratila a zbytek sel hrat vedle na WII. Takze sem mel klid sam pro sebe a trosku sem si zatancoval. na to ze sem na tom predtim nestal vice nez mesic to nebylo tak spatne a ghost stepy se nejak nekonaly. dokonce sem dal i par hvezdicek na hard. myslim ze to byl Trinuv notebook na kterem tam bezelo ITG PC, ja sem si totiz delal screenshoty kdyz sem mel vice nez 96%, jen tak ze srandy s tim ze na to casem Trin treba narazi a bude se divit co to tam dela Smile pokud to Trin nesmazal, tak by tam mohly jeste byt, moje screeny se poznaji podle 5x, hallway, metal Very Happy

no ale to uz je trosku mimo. chci spis rict ze trinpady, at uz stare a nebo nove nejsou na tom zase tak spatne jak bylo napsano, mam to doma, znam to a pouzivam to. podle me si kazdy musi na svuj pad trosku zvyknout aby vedel co si muze dovolit a co ne. napriklad moje posledni zkusenost s CF (v dobe kdyz se konal prvni vylet do liberce za PIU arkadou a my navstivili Xsoftuv byt na palmovce) byla takova ze po pul minute tancovani sem si foukal palec na noze ktery sem si ukopl o hranu CF. Smile hold na to nejsem zvykly.

sem zvedavy jestli tenhle roman bude nekdo cist, ja bych to necetl Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Měl bych tu takový možná trochu naivní názor/dotaz/whatever. Podle mého názoru, machine dance je o ťapání na hudbu. V čem spočívají všechny ty dohady o různém offsetu na arkádách ap. Uznávám, že asi málokdo pozná nějaký 10ms offset jen tak zkusmo. Jsou tu nějaké lagy padu, jsou tu nějaké offsety. Ideálně by tu měli být nulové lagy a tedy i nulové offsety, offset je tedy od toho, aby vyrovnal lag padu, am I right? Tak proč se o tom vedou dohady, přestože když je to správně nastavené, mělo by to být přesně na hudbu, to je jediný standart, ne? Přesto se o Supernově říkalo jak je offsync a o arkádě na Novodvorské se říká, že je offsync.

Já osobně jsem na Novodvorské byl jednou s Hadem a nebyl jsem schopen dát výsledek o moc více než 50% přesto, že doma na Ignitionu @ ITG2PC dávám cca 90% a to ťapu primárně po sluchu, spíš než cokoliv jiného - dost mě to zklamalo. Má to třeba dejme tomu jiné hodnotící parametry, ale že by to bylo tak přísné a že bych na tom byl tak špatně? Jistě je, že někdo dobrý tam může dát dobrý výsledek (viz. např. lidi s 95% greatů), jen už to není pak podle mě ťapání na hudbu a trochu to (alespoň pro mě) ztrácí smysl hnát se za tím. Dokud NX tvrdí, že je to synclé oficiálně správně a vycházíme-li z premisy, že tam dávám diametrálně odlišné výsledky než doma, pak je asi to oficiální špatně. Nezlobte se, možná je chyba někde v předpokladu, ale na mě to tak zkrátka tak působí. A i pokud je něco chybného prohlášeno za standart, tak za takových okolností mě nějaký standart nezajímá, jelikož to popírá to co v tom hledám.

Základní otázka tu byla na nové TrinPady. Vyjádření, že Trinpad je "lepší než arkáda", pokud takhle skutečně zaznělo, bylo jistě s jistou nadsázkou, protože dobře víme, technicky se to měřit nedá. Obecně je jiný než arkáda. Pokud jsem správně pochopil má díky vlastní elektronice minimalizovaný lag na zanedbatelnou hodnotu a má příjemnější povrch. Orientace mi dělala problém i na CFku. Hrál jsem na ADVíku s těmi s plastovým povrchem i někde na těch kobercových a měl jsem menší obavy, že se zabiju než na CFku. Opravdu těch 2,5cm v rozích nebo v čem se to vlastně liší, může být tak výrazný rozdíl ve výsledcích? V přesnosti určitě ne. Maximálně nějaké procento za špatně orientovaný krok.

A pak samozřejmě záleží s kým se místní člověk má zájem měřit. Chápu S'Tsung, která by tu chtěla mít komunitu plnou ambiciózních hráčů, kteří by chtěli se s ní a s dalšími měřit někde na světové úrovni. Ale to zkrátka není pro každého. Já osobně oceňuji přítomnost S'Tsung a její vyprávění o tom jak pěkně to chodí jinde ve světě, vždycky si to moc rád přečtu a baví mě to, ale nakonec mi nezbyde nic jiného než si říct "jo, mají to v tom světě hezký".

Já osobně jsem domácký člověk a vím, že nikdy mě to nikam za hranice nepotáhne. Rád tady na nějaké akci uvidím jiné hráče, zaskáču si s nima, třeba se i něčemu přiučím. Ale nemám takové ambice, abych se měřil s nejlepšími, ať už tady nebo jinde. Hraju si svou dávku rád se budu snažit se nějakým způsobem zlepšovat, když na to bude čas, ale abych se tomu něják odevzdal a šel do toho něják naplno, to neplánuji. Ani to na těch vyšších úrovních není tak hezké. Je opravdu na jawdrop vidět lidi jak uťapou 20 šipek za sekundu při 800BPM (náhodná vysoká čísla ^^) s barem a jen minimálními pohyby, ale není to styl u kterého bych chtěl skončit. Jsem rád, když takový stepchart nepostrádá jistou volnost pro pohyb a nějakou vlastní eleganci, což už se o těch všech šílenostech říct nedá. Zřejmě by mě seděl nějaký volný freestyle, ale na to mám zase málo vlastní pohybové kreativity a taky se tam už nejde moc dobře měřit s těmi profi breakdancery. Možná se v mnoha věcech podceňuji, ale zkrátka neláká mě to.

Teď vůbec nevím jestli jsem tam řekl to co jsem chtěl, ale je to takový nějaký názor, tak budu doufat, že to sem patří a nebudu rázně zaškatulkován mezi OTčkaře.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
dobry nazor kohokoliv je dobry. zvlast kdyz si s tim dal tolik prace neco napsat.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
offtopic!!!!!!! (j/k)

ne, v tomdle topicu mi slo o jednu vec: na arkade na novodvorske das 50% a doma 90% v cem je rozdil? ITG2PC ma timing nastavenej podle ITGPC, kterej je obecne volnejsi nez arkadove verze ITG. ITG1 arkada ma navic este okna daleko uzsi a je ma jinej offset (musel bych si to doma srovnat). Kazdopadne tohle (imho) neudela takovej rozdil ve skore. mas doma Ignition a ses na nej zvyklej, ignition vyzaduje urcity styl pohybu tak aby bral dobre(napr: zvedat nohy), neco povoluje(napr: soupat nohama)a s nekterejma pohybama se na nem vysekas. U Arkadovy platformy kdyz budes soupat nohama tak se zabijes o sroubky, ale zase muzes provozovat tip-toe, coz na ignitionu moc nejde. Arkadova platforma sepne za jinejch podminek nez Ignition a ve vysledku kdyz hrajes na arkade stylem jako doma na Ignitionu tak mas takovyhle skore. Ignition je softpad takze je tohle i logicke. Kazdopadne presne tohle mi vadi na v cesku vyrabenejch (radoby) hardpadu, konkretne trinpadu - vyzadujou jinej styl pohybu, jinej styl pohybu povolujou a tohle je delany tak aby se dali davat vyssi vysledku nez na arkadovy platforme. Vysledek: serie lidi nadavajici na CFko/Arkady ze je to spatnej pad, maji strach ze se na nem zabijou, spatne se na nem orientujou, davaji na nem spatny vysledky... a je o jenom o tom ze nejaka platforma designovana tak aby se na ni hralo jinak nez na oficialnich, clovek si pak zvykne a skonci to takhle. Pardon ze mi to nepripada spravny.

BTW ten kdo si zahral na mem razor padu ma pravo mluvit o strachu ze se na tom zabije, CFko je uplne naaaadherne bezpecnej pad, ze? Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
souhlasim s NXem. jen jednu poznamku bych mela. ono to take znamena, ze clovek zvykly hrat na necem jako je CFko, jina arkada, jiny pad blize k standardum a sladenym softem da vicemene stejne vysledky na arkade a doma. (vynechame neopatchovanou supernovu). Avsak clovek slapajici v dobe kdy presne ma (dejme tomu rozmezi 10ms) se stale vejde do okna na vsem ofiko offsync. avsak tohle v CR NEEXISTUJE. potkala jsem werka a qadima, kteri hrali presne s odchylkou 0-8ms kdyz vedeli kam slapou. a co vsichni ostatni? nekdy se na conu poslouchejte, to je des bes hruza. a je jedno jestli jste jako "dobri hraci". chybi vam to co v cizine lidi mivaji (ano klidne se vymluvte na arkady - muze to byt ten duvod, ale spis bych ho videla jinde)

a na NX razor padu jsem si malem rozsekla nohu a step pri bemere na hranu byl...ehm no horsi nez vrazit do hrany CFka z boky pri double...(a to ze CFko ma ostre hrany)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Mozna bych podotknul, ze tu je/byl clovek jmenujici se Superload, ktery poprve vlezl na novodvorskou ITG1 a dal na ni Vertexe na Challenge. Predtim hral doma na Trinpadu. To vse na prvni pokus (btw, bylo to v dobe, kdy byla tahle arkada "objevena", takze si to na ni urcite nenatrenoval). Mimo to prezil o ostatni songy co si vybral.

Pak jeste mozna jedno pragma - clovek muze byt presny a znit presne i na conu, kdyz hraje 4-6ti tlapky. Presnost neni domena pouze lidi hard-challenge.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
no samozrejme mluvim o VSECH lidech.
na novodvorske nekdo prohlasil ze na tom nejdou dat stary ani double stary no tak jsem tam o den pozdeji jela a odehrala jsem tam nejake hvezdicky i dvojhvezdicky. chyba neni vylozene v arkade i kdyz je offsync nebo ma male okna.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Centime DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.07.2005
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Citovat
Stsung:
Trosku mi pripada, jako bys to brala, ze nepresnost je neco jako charakterova vada. Jisteze je to z velke casti o treninku, ale pokud nekdo nema talent, neslysi to, ci nema dokonalou koordinaci pohybu, tak mu vzdycky k presnosti neco chybet bude. Typickym prikladem jsem ja. Myslim, ze se snazim dost, hraju uz 2 a pul roku a porad s tim bojuju. Mam pomalu problem zahrat pitomou osmitlapku nad 90%.
A nemyslim si, ze je tu u nas malo presnych hracu, jen jsou mozna malo videt... (minimalne bych pridala Robota a Trina).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CentimeOdeslat soukromou zprávuICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
asi nema cenu se snazit zde neco vysvetlovat az na to nekdy nekdo prijdete budu se tesit.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
(napisu to trochu drsne jak to vidim)
Proste jsme jako cely narod nepresny, protoze hrajeme na shit padech a shit kompech (stejne pad ani stepmaniu tu nikdo neumi nastavit, protoze pro to nema clovek cit - a to vcetne me). Sranda, ze lidem rikame "hejbejte se do hudby, slapte do hudby" a pritom ani sami neumime tenhle zakladni pohyb (a o poctu kroku to neni).

Kdyby se tu hralo na PS2, XboXech nebo arkadach (k tomu odpovidajici pad - tj. na PS2), nebo na arkade, tak by se lidi presnosti naucili .. protoze to uz nekdo (=vyrobce) nastavil za ne.

Kdekoliv jinde ve svete jsou lidi presny a to klidne po mesici hrani (tady na to nestani ani par let). (kdekoliv jinde ve svete taky byla prvni arkada a pak konzola/komp).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Tak já tomu pořád nerozumím. Uznávám, že je nepochybně rozdíl v technice ťapání, dejme tomu je i přísnější, ale pořád moc nevěřím tomu, že to může dát 40% rozdíl. Pak nechápu co to má co dělat s offsetem, když offset má být nastavený správně k padu. Pokud to má znamenat, že mám doma špatný offset a jsem na to navyklý, to se mi věřit nechce. Zase si moc nefandím, ale když doma ťapám na hudbu a na arkádě ťapám na hudbu tak tam taky takový rozdíl nebude. Rád třeba hraju s Hide Targets. A taky nejsem sám, všude tu okolo se ozývají lidé jako Srandista (který má zkušenosti i s tou vídeňskou), že mají na zdejší arkádě převahu greatů proti fantasticům, což mě pořád utvrzuje, že na tom něco bude.

A zpět k TrinPadům. Předpokládám, že v ITG2PC je defaultně bez offsetu, takže počítám, že zrovna TrinPad s jeho údajnou rychlostí je nejpřesnější řešení bez nějakého nastavování. To je jen taková úvaha Smile Dále mi zatím nikdo neodpověděl jestli těch 2,5 cm v konstrukci nebo v čem, že tu zaznělo, že se to liší, může být opravdu takový obrovský rozdíl ve způsobu hraní. Nicméně u mě o nadávání nemůže být řeč. Jen jsem řekl, že mě zdejší arkáda zklamala, čekal jsem od toho zajímavější herní zážitek. Hrál jsem na TrinPadech i na CFku, výsledky jsem dával srovnatelné a nestěžuju si. Hrálo se mi na obojím dobře až na drobné problémy s orientací u obojího a u CFka obavy z konstrukce (které se ovšem nevyplnili), ale to je samozřejmě věc zvyku. U starých TrinPadů s tím křížem uprostřed orientace ušla. Ano je to popularizace, obyčejným lidem se na TrinPadech bude hrát lépe, pohodlněji.

Je to možná stejný důvod proč je oficiální ITG PC méně přísná než arkáda. Protože je to (i) pro obyčejné lidi, ne jen pro profíky, jejichž jediným snem je hrát na arkádách. Chtějí se rozptýlit doma něčím, co jim pude a nějaké arkády jsou jim upřímně ukradené. A taky proto nejde objektivně říct, že ITG PC je špatná hra, protože má jinou konfiguraci než arkáda. Stejně tak u CFka by se jistě každý obyčejný uživatel zalekl těžké desky s čnějícími šrouby. Raději mu padne oko na pěkný okoberečkovaný TrinPad. Ale opravdu tu věříte, že někdo, kdo se tím začně vážně zabývat a bude vážně uvažovat o jakémsi světovém srovnání a dejmetomu účasti na nějaké soutěži na arkádě, že bude pořád doufat, že když natrénuje božské výsledky na TrinPadu, že je za vodou? To si osobně myslím, že je dost podceňování. Pokud se někdo o to začne zajímat natolik, že pomýšlí na světový věhlas nebo whatever, bude jistě tyto všechny argumenty znát taky a sám zváží co je pro něj lepší.

Možná, že tedy TrinPad není podle vás vhodný pro tuto komunitu, ze které byste rádi, nebojím se říct, vychovali takzvaně "pořádné" hráče. Ale zdá se, že alespoň naprostá většina o to nestojí, ať z těch či oněch důvodů. A jediné co se na to možná dá říct je: "Škoda". Že jsme národ zakrnělých Čechů, kteří skáčou na shit-padech a shit-compech, to je možná pravda, já si to klidně přiznám. Otázka je o co jako jde? Je to hra, lidi to baví, nejde o život, svět se nezboří. Beru tu vaše příspěvky jako dobré, opravdu dobře míněné rady do DDR-života a obdivuji vaši snahu. Ale nejde mi do hlavy to rozčilování a depčení a hádky a všechno, když náhodou ty rady nedopadnou na úrodnou půdu. Věřím, že pokud se tu mihne někdo, kdo to myslí vážně, tak si vaše rady vezme skutečně až k srdci a dost možná nejspíš k tomu flamu ani nic nepřipíše. Po ostatních nemůžete chtít, aby je brali víc než do úvahy.

Tento příspěvek se snaží vystihnout můj názor co je tu špatně, není v něm žádná úmyslná offense, všechny respektuju, zvlášť pokud něco dokázali. Jen některé věci mi nejsou úplně jasné a snažím se je vyjasnit. Tedy nejsou to řečnické otázky, kterými bych chtěl dát najevo, že jsem si snad jistý, že mám pravdu. Uff.,..
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
ITG1 pouziva k prevodu Jamma rozhrani, ktere se pouzivaji DDR arkady takovou hezkou vecicku zvanou ITGio (offcialne, jinak z hlediska SM, driveru a dokumentace je to "IOwarrior"), v ITG2 ma ITGIO offset -6ms (a PIU IO nova verze -7ms, stara verze PIUIO -16ms - vyrovnani aby z tveho pohledu byl stejnej offset at hrajes na kterykoliv AC). Z tohohle vypliva ze pokud hrajes na ITG1 a ses zvyklej na ITG2 casovani ses mimo, ne o moc, ale o neco jo. Dalsi vec je velikost oken, ITG1 ma daleko mensi timing window nez ITG2 (a i v ITG2 se to lisi podle pouzity verze elektroniky). Home verze ITG maj obecne nejjednodusi casovani - protoze hrajes na domacim padu kterej se da predpokladat ze neni tak presnej jako arkade platforma, povoli ti o hodne vic. Pro srovnani i DDR arkady maj nejakej offset, kterej je konstatni (krome supernovy). ITG2 je jedina arkada ktera by mela byt jakstaks synchroniz ze dupnes presne an beat a dostanes fantastic. To ze ldidi dostavaji skore na tyhle arkade je kombinace vsech faktoru, ale ta arkada spatna neni... arkada je nastavena spravne podle ITG1 standardu a pokud se naucis hrat posle ITG1 standardu das na ni quadstar.

Tedka k tomu ITG2PC, ITG2PC vzniklo z jednoho duvodu a to srovnat stepmanii na jednu latku - hodne lidi melo prapodivnou verzi stepmanie, s ruznym casovanim, ruzne nastavenou, ruzne offsync. v ITG2PC udelas par kliku v instalatoru a mas vsechno dobre nastaveny, pripojis pad a automap se postara o nastaveni pro ten pad. Byl to muj pokus dat lidem kvalitni, jednose pristupnej SW abysme si eliminovali rozdili. (a tedka kdyz si koupis predrazenj pad z CZ eshopu dostanes k tomu splacanou stepmanii 3.9... a zase z5 na stromy). I nova verze trinpadu mi prisla neskutecne offsync, byt je sice hezke ze controller ma usb polling rate 1000hz ... bohuzel, drivery ve windows povolej max 125hz (nebo si je musis upravit), ikdyz tohle neni taky tam moc presny, protoze pady ti reagujou okamzite a pouze dalsi zpravu muzou odeslat az za 8ms. Nejrychlejsi a nejlepsi elektroniku melo vzdycky RedOctane a tusim se na tom nic nezmenilo - v minulosti i majitele CFka si kupovali RO controlboxy a pak si udelali konverzi a hrali pres to. Nebo pro vlastni pady kupovali RO controlboxy - tohle treba mel doma rubbinnexx. RO elektroniku ma v sobe i Ignition. Tolik k offsetu k home verzi.

Ad rohy - ano delaj velkej rozdil v momente kdy nestihas tezsi song daleko snadnej se to hraje tip-toe a snadno das ruce nohama. Diky tromu das dalekovi vic nez bys dal v realu.

Oficialni ITGPC - tohle se moc nedozvis ale ITGPC je experiment. Roxor si chtel vyzkouset jak bude komunita reagovat na urcite veci aby se rozhodl jakym smerem pujde s ITG3. Vysledky z ITGPC nikdy nikdo nemel brat vazne a bylo receno ze do vydani ITG3 zustava ITG2 jako platnej standard. ITG pro PS2 bylo delane jako vec pro obycejne lidi, a presto to byl klon arkady, este srovnanej s arkadou aby lidi davali stejne vysledky na arkade na doma na PSku.

Tedka ad ta komunita: osobne je mi jedno na cem si kdo hraje, ale sme rasa kompetitivni, rasa ktera se rada srovnava a nasi honbe za stestim chceme proste bejt lepsi nez ostatni. Pro tohle srovnani by se hodilo mit apson stejne podminky - tedy stejne nastavenou stepmanii, stejne reagujici pady. To prvni je vec kterou sem zkusil resit tak jak sem zkusil - ITG2PC. Stejne reagujici pady je docela problem, kazdej reaguje - driv platilo pravidlo ze oficialne turnej se musej hrat na arkade nebo na CFku, jak to je tedka nevim. Kdyz nekdo udela pad tak aby se na nem hralo jednodussej nez na standardnim nastaveni (coz trinpad je) zacina mi to bejt proti srsti, kdyz se pak dozvidam ruzne pomluvy na tema jak je CF spatnej pad vytvorene pro to aby se TrinPad lip prodaval je mi to proti srsti^2. Pokud se pak prijde s tim ze FoF 2008, coz je turnaj kterej by mel slouzit jako kvalifikace na mistrovsti sveta/evropy si kazdej muze prinest vlastni a definovat si nejakej radoby standard kterej to musi splnovat je to dmnce. Pokud si nekdo chce hrat at si hraje na cem chce, papiraky a kapacitni pady taky tezko necemu jako je standard odpovidaj, ale veci jako FoF by meli mit nejakou uroven.

PS.: nechci si z tyhle komunity vychovat nic. Jako "svoji" ddr komunitu mam jinou.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
jen detail. ja nikoho do hrani nenutim a je mi jedno jak si na cem hraje ale veci stylu JO TED JSEM TE DAL (na SM co je dotycne osoby a na trinpadu jsou fakt hnus. chcete si dokazat, ze jste lepsi? tak pak pojedte se mnou na mistrovstvi evropy). Vetsina lidi z vas ani nevi jak hraju a bylo to v jednom topicu krasne videt a i molik stylem "jo to bylo pekny (charlene na 60% kde mam normalne 90% me take nastvalo)"

ano jsem clovek kompetitivni ale take mam rada, kdyz se da na necem opravdu srovnavat. to ze vyhraju turnaj o tricet procent nad ostatnima ale tak, ze mam obvykle vysledky vyssi o pet - deset procent vice mi za to opravdu asi taky nestoji. nezazila jsem turnaj, ktery by tady mel nejakou uroven.

vychovavat nikoho nehodlam. jedine co jsem zde chtela mit je skupinu lidi, kteri maji misto, kde si promluvit o svem konicku. at uz by se jednalo diskuse o songacha, stepchartech, obtiznostech, domacich verzich, arkadach, zahraniccni scene, freestyle, perfect attack, komentare videi, jaky rezim drzet pto hubnuti, udrzeni kondice, zraneni, moc velke otresy (niceni kloubu), stavba padu etc......Tohle byl puvodni zamer proc tohle forum vzniklo. ale ja si tady nemam skoro s kym popovidat. maximalne tak s NXem a Ninou.

dala jsem ze sebe vse pro vas a kde to skoncilo...udelala jsem velkou chybu a tak zacinam znovu.

whatever. komunitu mam jinou take at uz je jak chce rozpadla.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Kvalita padu?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 4 z 5  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupováním přes tento baner přispíváte na provoz těchto stránek


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)