DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Kvalita padu?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
@Kirara: Pro priklad treba takhle: http://ddrforum.pocitac.com/post27415.html#27415
Rekni mi, jestli dal Ki[R]o dal lepsi vysledek nez ja.

Velmi jednoduche ze? Zacinas uz vedet, kam clovek miri casovanim offsetem, padem (platformou) a softwarem (arkadou)? K cemu pak vsechny PGS jsou, kdyz vysledky nejsou navzajem adekvatni? Maximalne aby si jeden clovek sledoval, co dal, co ne a v cem se zlepsil.
Pokud ti jeden stroj da mensi judge window, a ma jiny pad (treba sroubky = musis vice zvedat nohy, a sipky jsou jinak daleko od sebe), tak musi jeden clovek dat vetsi usili na to to dat, nez druhy.. docela blby co pak rikat ze jeden clovek to dal a jiny ne.
A neni to jen proto, ze by nekdo chtel byt lepsi nez ostatni, ale treba aby ses dozvedel, na jake urovni druha osoba je. Pak si s ni treba muzes popovidat o technice, jak nejake casti davat, a jakym zpusobem v danem stepchartu ne. Ale co je to platne, kdyz hraje na jinem padu (misto zvednuti nohy pred sroubkem se noha treba preklouzne po padu - trochu naprd ne?)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kubago DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Opava
Citovat
xsoft, NX, Stsung:
Plne vas chapu, taky by me to stvalo stejne jako vas. Vysledky lidi v PGS nejsou vubec objektivni a navzajem srovnatelne, z toho duvodu ze kazdy pouziva jiny hardware, software a pad.

Tim padem me napada jedna takova vec. Co takhle zde na foru zavest jakysi nas standart pro domaci hrani,
blizici se co nejvice ddr/itg, po jejimz splneni by bylo mozne vysledky aspon castecne trochu objektivne srovnavat? Hraci kteri by tento nas homeplay standart dodrzovali, by to nejak viditelne meli ve svych PGS napsane.

Dam priklad: (mluvim o jakemsi homeplaying standartu v cr, takze pominu Playstation atp. vetsina preci jen hraje na pc/notebooku)
SW itg2pc se specifickym nastavenim (judge difficulty atd).
pad CF, redukce ta a ta

Samozrejme ze to neni jenom v tom co jsem napsal...
nejsem natolik znaly abych vedel co vsechno ma vliv na samotny vysledek (pomineme li hw konfiguraci pc) a proto zde prihazuji dalsi priklady:
Pouzita verze operacniho systemu windows? (treba rozdilny usb polling rate ovladacu?).
.... hm nic me dal nenapada, nevyznam se v tom Razz

Tim by se nam podarilo se nejak sjednotit v oblasti pouziteho SW a HW.

V otazce padu to bude ponekud tezsi, protoze ne vsichni maji doma CFka, ktery je jeden z nejlepsich padu na domaci hrani a blizi se se vsech padu standartum ddr/itg nejblize.
Takze by se to mohlo vyresit tak ze za jine pady bude urcita procentni prirazka. napr.:
ten kdo rekne "Dal jsem max300 na trinpadu na 70%." bude mit stejny vysledek/bude stejne dobry/bude to srovnatelny vysledek jako ten,
jenz prohlasi "Dal jsem max300 na CFku na 60%"
Nerikam ze diky tomu se vyrusi rozdily mezi pady (problem jako nestandartni rozmery trinpadu stale zustanou) ale aspon z casti se timhle zpusobem ten rozdil vykompenzuje.

Mozna si reknete ze to co jsem zde navrhnul je blbost a predurceno k zaniku. Ze kazdy se na tenhle homeplaying standart vykasle. Ale vzdycky tu budou lide kteri se chcou srovnavat s ostatnima a tim ze kazdy ma jine herni podminky doma, to neni realne.

Samozrejme nikoho neni treba nutit, aby do pouzivani naseho standartu sel. Ale hraci, kteri se aspon trochu chteji srovnat mezi sebou aby vedeli jak na tom jsou, ho proste pouzijou. Ti co si hrajou doma samy pro sebe a nemaji potrebu se spravedlive srovnavat, muzou to ignorovat.

Ja bych takovy standart napsat nedokazal, ale nx a stsung treba ano, a to takovym zpusobem, ze to bude opravdu stirat rozdily co nejvice.

Kdyz promluvim za sebe, byl bych rad kdybych se mohl srovnavat s ostatnima objektivne, a ne jako je to zatim.

Tohle je jen muj nazor, jak vyresit nesrovnatelnost hrani v tehle komunite. Chci slyset hlavne vase nazory a nazory i vsech ostatnich.

P.S.: koukam ze to je dost OT prispevek, ale navazuje to na dosavadni tema diskuze, kdyztak to hodte do samostatneho threadu.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele kubagoOdeslat soukromou zprávuICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Neni az takovy problem si Stepmanii nastavit tak, aby fungovala jako DDR nebo ITG (co se tyce bodu za noty, vysledneho hodnoceni, velikosti a nastaveni judge okna, life diff. ..). Od toho tu toto forum je, aby se lidi mohli zeptat a pripadne si nechat poradit, kdyz se zaseknou na nejakem nastavovani. (opravdu to neni jen jak vypada themes a jake noteskiny tam litaji).

Ovsem vyzaduje to taky trosku te aktivity ze strany hrace - pokud ho neco zajima a opravdu chce, aby si mel doma "neco co nejvice podobne" arkade, pak nejspise bude trochu hledat na internetu, forech, pripadne v arkadach (staci i clanky, nebo info o nastaveni .. nemusi to byt hledani se sroubovakem a linuxem v ruce). Kdyz se na nejakem kroku zasekne, neni problem poradit.

Chci tim rici, ze pokud cloveku doma staci hrat jakekoliv pisnicky (ktere se mu alespon trochu libi), na jakekoliv Stepmanii, tak neni duvod .nutit. temto lidem neco jineho. V momente, kdy se bude chtit srovnavat s ostatnimi hraci nebo hrat na necem jinem / lepsim / horsim, da se s tim neco delat.

NX nebo Sts asi lip vi, za jakym ucelem bylo prave kvuli tomuto udelano ITG2PC (aby se hraci mohli mezi sebou srovnavat ..).

Pokud jde o standard, tak v CR to vypada spise na ITG. DDR tu popravde -skoro- nikdo nehral. (trosku OT: Kdyz uz lidi nadavaji, ze tam jsou jen japonske songy, kouknete se treba co v te SUperNOVE 2 je a pokud chcete nadavat, tak italum Wink)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
1) vem si kolik lidi tu ma PGS, kolik je pravidelne aktualizuje a kolik z nich jenom pro radost... myslis ze to ma cenu se s tim patlat?
2) Tohle nenavrhnes objektivne a bude to iluze srovnani ne realny srovnani. Kdyz reknes ze CF je presny, TrinPad znamena skore *0.95 a pak nekdo da QuadStar na medium songu... na to aby to dal musi bejt vyrazne lepsi nez clovek co da 95% na CFku. Ale pak kdyz vezmes 10ti tlapky tak nekdo kdo da 75% na Trinpadu muze bejt klidne horsi nez nekdo kdo da 60% na CFku protoze soupani nohama etc. Zaroven clovek s horsi staminou muze vyuzivat soupani nohou na 7mi tlapce, cimz si na trinpadu pomuze, zatimco clovek s lepsi staminou muze hrat poctive a nepomuze si vubec. Tohle nezohlednis ... no muzeme zacit vymejslet nejakej mega slozitej system ... ale proc?

Pokud budeme vsichni souhlasit ze nejbliz standardu je CFko, softwarove muzeme pouzit sw primo z ITG2 arkady nic nam nebrani udelat si proste srazej/turnaj kde si to odehrajeme a budeme vedet, mas srovnani a muzeme si pokecat, zahrat jiny hry etc. ... koneckoncu vsichni sme lidi. Pokud by byl zajem da se to udelat na PGC (pro ty co jedou)

Otazka zni - shodneme se na tom ze ITG2AC spolu s CobaltFluxem je co nejbliz standardu a ze to na tom chceme odehrat?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
ja osobne bych to bral/beru - kdyz budu brat CF posledni verze (3)
PS: .. s tim ze tedy standard je ITG2 AC.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Centime DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.07.2005
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Citovat
To zni docela zajimave. Smile
I kdyz o neco podobneho jsme se pokouseli na FoF, jen jsme meli jine standarty... a zrejme se to netykalo tolika lidi.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CentimeOdeslat soukromou zprávuICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
To, že ITG2AC je jediná arkáda, která jde přesně do beatu je tedy nová mrzutá informace. A stačí mi to jako důvod, proč moje návštěva zdejší ITG1 nedopadla podle očekávání. Pak ale nechápu, proč když je v tom ITGIO rozdíl "aby z tveho pohledu byl stejnej offset at hrajes na kterykoliv AC", tak proč se to tedy právě kvůli tomu ITG1 tak liší? A už jsem řekl, že standarty, které mi nedovolí tancovat tak, jak považuji za správné, tedy na beat, nechci akceptovat, pro mě to zůstane špatné Smile Jaký má smysl "přeučovat se" na různé offsety. Aby bylo jasno já si nedělám iluze, že mám doma nějaký standart, protože to není profi vybavení, ale od arkády bych to zrovna očekával.

Nic... je pozdě (nebo brzo?) a já mám ještě práci... Zbytek okomentuju jindy, třeba až se vyspím. Zatím mnohokrát upřímě děkuji, jsem zase o notný kus moudřejší.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

kubago DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Opava
Citovat
hmm. NX ma pravdu s tvrzenim ze je to pouze iluze srovnani a ne realny srovnani..takhle jsem nad tim nepremyslel.
Takze reseni co se tyka padu proste neni. Takze nakonec pro opravdu objektivni srovnani bud CFko nebo pockat na novy PG hardpad (na ten jsem hodne zvedav jaky bude, a vubec... doufam ze Stsung a Srandista dotahnout spoustu informaci a zazitku z Nizozemi ^^)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele kubagoOdeslat soukromou zprávuICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
ohledne novyho PG hardpadu ti reknu jednu vec ... 750 Euro ... este se tak moc tesis (za jeden samozrejme)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
na pad si muzu maximalne brousit zoubky ze bych ho vyhrala ale na to si iluze nedelam. i kdyz chtela bych dovezt aspon jednu malou trofejku-_-. ale zakon schvalnosti je vzdycky blbec.

kazdopadne jsem na tu platformu zvedava, ale co kupovat neco takoveho. strasna cena a vubec nevime jaky to bude.ale zjistime na mistrvostvi evropy.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
kubago DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Opava
Citovat
NX-306 napsal:
ohledne novyho PG hardpadu ti reknu jednu vec ... 750 Euro ... este se tak moc tesis (za jeden samozrejme)

Tak uprimne jsem cekal nejakou cenovou palku (tak 250EU) ale tohle je trochu moc Smile To vyrabi z platiny a ty sipky jsou rucne kreslene? Wink
Nicmene jsem myslel hlavne material padu a kvalita padu ve srovnani treba s CFkem.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele kubagoOdeslat soukromou zprávuICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Jelikoz je dnes (16.1.2008) platina na rekordnich 1542 USD za unci, tak bys za platinove CF dal 1 142 241 USD. Ale dolar je dole, takze by to bylo jen nejakych 19 908 126 CZC.

Kdyztak dej vedet, sel bych si zahrat (v botech samozrejme).

Pokud jde o cenu PG padu, tak se muzes stavit na mistrovstvi a na miste za cenu 500 EURO (a za tuto cenu pouze tam) koupit. Pokud tam nejedes, muzes dat penize nekomu, kdo tam jede a ten ti to bud dovezen, nebo to za "nejaky obnos" poslou postou. Jina fakt stoji/bude stat 700-800 EURO +postovne. Porad to je 250EURO sleva.

Btw, co je ta zprava: " Sale ends January 16
Our extended sale on Cobalt Flux platforms will end Wednesday, January 16.
Be sure to take advantage of these special offers while they last!" na cf.com strance?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
positive gaming uz nebude prodavat Cobalt Fluxy ale sve nove arcade impact platformy za tu jejich uzasnou cenu etc.

kazdopadne kvuli vyrobe techto uzasnych padu neni sponsorship ale i tak tri lide mi rikaji, ze jsou sponsorovani tak ja nevim jak to je.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
kazdopadne kdyby nekdo chtel CFko zacinam uvazovat o tom ze je zacnu dovazet, bylo to by to kolem 9K... kdyztak se ozvete pokud by nekdo mel zajem Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Kvalita padu?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 5 z 5  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupujte přes tento baner, jako všichni naši DDR hráči


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)