DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Machine dance - posilování
Machine dance - posilování
MaJJ DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Jablunkov
Citovat
Zdravím,

provozujete někdo machine dance i jako posilování (skákání s činkami atd.) ?
Nebo, rozcvičujete se (protahujete nohy atd.) před skákáním / mezi písničkami?

Docela by mě to zajímalo, protože jsem měl rozhovor s jedním známým, který sice skáče jen tak, rekreačně, ale vždycky si zaskáče cca takto:

    Pár písniček klasicky

    Protahování (nohy u sebe, kolena rovně, ruce ke kotníkům)

    Zase pár písniček

    Protahování

    Pár písniček s činkami (3 až 5 kg)

    Protahování


To protahování má zabránit - stejně jako u fotbalistů nebo běžců - zkrácení šlach na nohou ... protože některé svaly se posilují a některé šlachy se zase zkracují Smile

Máte s tímto teda někdo zkušenosti?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MaJJOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Centime DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.07.2005
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Citovat
Tusim, ze nejaky podobny topic uz tu je.

Co se tyka zkracovani svalu, tak u hrani to pocituju velmi vyrazne, ale je fakt, ze nekdy mam pocit, ze se mi svaly zkracuji jenom po ceste ze skoly. Smile)
Rekla bych, ze na vyssich urovnich je protahovani urcite hodne dulezite. Ackoliv co vidam lidi kolem sebe, tak se s tim moc nezabyvaji.
Ja se protahuju podle potreby, jak se citim a jak moc me boli/ neboli zada (jeden z vedlejsich efektu zkracenych svalu). A urcite je dobre se nejdriv trosku zahrat, pak se protahuje samozrejme lip. Smile
Posilovani imho neni tak podstatne, spis pro trenink je lepsi mit rozumnou celkovou kondici. Samotne hrani k udrzeni kondice obvykle nestaci. Ja chodim na behaci pas.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CentimeOdeslat soukromou zprávuICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
u me zalezi proc lezu na pad.drive jsem mela pohybu az az. jako treba 4 hodiny denne + nejake to hrani takze mi nedelalo problem vlezt na pad dat vertex na experta aniz bych se zahrivala nebo roztahovala.

na protahovani jsem ted cetla nejakou uzasnou studii. delal se jeden experiment na nekolika skupinach lidi. nektere se protahovali stretchingem, nekteri dynamicky a ti treti nevim jak. v kazdem pripade se ukazalo, ze stretching jako takovy sam o sobe zahriva svaly tudiz, je riziko urazu mensi, avsak stretching (nejaky typ - proste, ze se protahnete a v jedne pozici nejakou dobu vydrzite a la joga) nici svaly takove,delav nich mikrotrhlinky a muze cloveku vice skodit. tomu vsak jinak skupina "vedcu" rika, ze je to blbost a ze stretching je nutnost. jsou sporty a aktivity, kde dukladny stretching je opravdu protichudna vec avsak ve vetsine aktivit se toto vyzaduje.

ono totiz ma to dve veci...bud se svaly narovnavaji tudiz "protahuji" coz je spatne nebo se svaly zelastictuji. otazkou je co je dobre? na prvni veci se lide shodli, ze to neni dobre.

co me se tyce. vyzaduju urcitou elasticitu od svalu. od vsech. sice zada mam cela stuhla a krk, ale nohy potrebuju mit volne stejne tak jako ruce a kdyby i tu zada se pohybovaly byla bych rada. proto se obcas protahnu nebo se proste postavim chytnu se za chodidlo a nohu vytrcim smer strop. (slachy pod kolenem) pak samozrejme obcas protahnu i zbytek svalu na noze.

zjistila jsem, ze kdyz hraju double bez zahrati a pouziju obcas moc velkou rychlost a silu tak ve me tak jaksi v leve noze krupe. (ono asi neni divu, kdyz jsem si ji kdysi na taekwondu zranila a od te doby proste neskocim a nekopnu dva metry vysoko) takze prvotne davam "lehci songy" a pak neco tezsiho, kde ziskam rychlost a svaly se trochu zahrejou.

jeste jsem chtela rict, ze s tema zavazima. hrat se zavazim na nohou treba a rukou bych brala. hrani s cinkama je vsak uz podle me trochu potiz. telo s nejvetsi pravdepodobnosti nebude delat pohyby,ktere se telu budou libit a navic se zatezi (to se mu tuplem nebude libit).

pokud se chci zridit tak delam asi takhle.

song, pri result screenu, loadingu - posilovaci cviky, zase nejaky song, dalsi cviky, pak se zabiju na tezsich songach a protahnu se. primarne zada, krk, pozdeji pak ruce a nohy v prubehu dalsiho hrani. (vzhledem k tomu, ze jsem to prestala delat tak mozna proto se ty zada a krk zase ozyvaji).

pokud se chci zahrat a zapojit cele telo do pohybu tak delam freestyle. proste blbnu. pak cloveka boli vsechno.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
MaJJ DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Jablunkov
Citovat
no to protahovani - rozehrejes se uz tim skakanim, takze na zacatku bych se neprotahoval. ale mezi songama si myslim ze to je dobry napad - prece jen pri skakani pouzivas jen nektere svaly.
a nevim jestli jsi to s tema cinkama pochopila tak jak to myslim Smile
nechci pri skakani zvedat cinky, chci je jen mit v ruce ( = zavazi ) ... proste jen byt o neco tezsi. dokazu si predstavit ze clovek se pak hybe jinak ...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MaJJOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Centime DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.07.2005
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Citovat
MaJJ: Co se tyka zavazi, tak lepsi nez cinky jsou takovety pasy se zavazim, co se omotavaji kolem rukou nebo kotniku. Cinka je na tohle dost neohrabana.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CentimeOdeslat soukromou zprávuICQ
MaJJ DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.09.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Jablunkov
Citovat
No, zase nejsem takovy nadsenec, abych kupoval neco noveho. Spis vyuziju to, co je doma. At uz to je treba ta cinka Smile

Jsem zvedavy ktere pisnicky budu s tim zavazim davat. Nejspis Medium Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MaJJOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
hugo DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 08.05.2008
Příspěvky: 15
Citovat
Urcite je dobre se protahnout pred i po.

- Stat na jedne noze a druhou za zady ve stoje tlacit k zadnici

- Ve drepu tlacit lokty na stehna/kolena odsebe

- Pak klasika predni nohu pokrcit v kolenou a druhou natazenou co nejvic dozadu, prsty rovne , dobry je se neceho drzet rukama

- Pak hodne dobry cvyk.. najit si nejaky hrbol/vystupek/maly schod.. polozit si nanej nart a tlacit nohu pomalu silou k nartu ucitite bolest.. je to jako kdyz mate patu na zemi a prsty zvedate do vzduchu.

Hlavne vsechny cviky je jeden pomaly pohyb ktery se prohlubuje jak se sval natahuje (protahovani) !! ZADNE SKUBANI, HOUPANI, ATD !!! Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele hugoOdeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Dotaz taky trochu k tematu .. jak je to vlastne se zimou?
Protahovani pred hranim ma urcite svoje, ale jak tomu je ted v zime kdyz prijdete promrzli do rozehrate herny. Je nejaky doporuceny zpusob, aby svaly moc netrpely?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
hugo DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 08.05.2008
Příspěvky: 15
Citovat
Jediny zpusob je se trosku zahrat... v posilovne se chodi/bezi na pase/orbitreku/kole... no tak podle me hrat nejake pomalejsi pisnicky bude to same.. ne hned skocit na nejaky ten vas extreme Smile.. proste zahrat trosku svaly a pak se protahnout
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele hugoOdeslat soukromou zprávu
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Machine dance - posilování
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)