DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Jak trenovat presnost?
Jdi na stránku 1, 2  Další
Jak trenovat presnost?
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
I kdyz usnesne odskacu uz i narocnejsi sklaby, stale mam problem s tim ze mam sice nejvetsi pocet fantasticu, ale take pomerne stale velky pocet excellentu a greatu, coz mi pak snizuje vysledne skore a ten vysledek uz pak neni tak pekny.
Proto by me zajimalo zda se da nejak trenovat presnost mackani sipek. Co pro to delate a nebo jste delali vy? A nebo ste se tim netrapili a prislo to casem samo? No proste povidejte a radte. Diky.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
Mno, rek bych ze presnost prijde s casem. Pokud hrajes ITGcko tak muzes skusit Survival mod, kde skutecne zlute pulsujici combo na konci songu neni zarukou prolezeni, fantasticu je potreba hodne. Dalsi veci ti sice muzou pomoct, ale jak kdy - muzes si hrat se speedmodama a naucit se cist hodne rychle sipky a tim obejit timing, ale pak clovek kdyz nehraje na svem bpm tak zase de dolu. Este si muzes skusit zprisnit timing ve stepmanii, na trening... tak na jugde difficulty 6 a mohlo by to pomoct, az nekdy budes hrat an defaultnim 4.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
Ja to resim tak ze si pustim nejakou uplne jednoduchou vec (treba z ITG1 Why me na easy) a zkousim full fantastic combo. A hreje me pocit ze jednou budu umet neoMaxe na challenge na full fantastic combo a budu slavnej a opevovanej. (no, asi ne Very Happy ). Ale proste trenovat, jinak to nepujde
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
NX-306 napsal:
Muzes si hrat se speedmodama a naucit se cist hodne rychle sipky a tim obejit timing, ale pak clovek kdyz nehraje na svem bpm tak zase de dolu.

No se ctenim sipek problemy nemam, ja hraju na rychlosti 4x ale jak je to nad 170 BPM tak uz mivam problemy s rychlosti te reakce. Ja myslel opravdu ciste presnost jako trefit ten fantastic, ja bych snad nemel 100% ani na easy skladbe. neutral

NX-306 napsal:
Este si muzes skusit zprisnit timing ve stepmanii, na trening... tak na jugde difficulty 6 a mohlo by to pomoct, az nekdy budes hrat an defaultnim 4.

Jo to zni zajimave, asi to zkusim...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
jenom 4x ? ja se to snazim ladit vzdycky na jedno konstatni BPM. Spis bych skusil bejt tebou ten speed mod snizit a naucit se bejt presnej bez pomoci tohohle, cili na 1x (a trenovat to treba na 5ti tlapkach, kde se ty sipky nemotaj do sebe). Nebo muzes jit hrat PIU a diky tomu jakej to ma timing tohle neresit Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Re: Jak trenovat presnost?
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Robot2037 napsal:
I kdyz usnesne odskacu uz i narocnejsi sklaby, stale mam problem s tim ze mam sice nejvetsi pocet fantasticu, ale take pomerne stale velky pocet excellentu a greatu, coz mi pak snizuje vysledne skore a ten vysledek uz pak neni tak pekny.
Proto by me zajimalo zda se da nejak trenovat presnost mackani sipek. Co pro to delate a nebo jste delali vy? A nebo ste se tim netrapili a prislo to casem samo? No proste povidejte a radte. Diky.


Nevim jestli to je uplne nejlepsi system, ale pouziva ho LilQ (mistr ameriky 2005) a podle me funguje.
Je dulezity si vzdycky vyklepavat nohama cele doby a to i kdyz je freeze (kdyz to budes delat presne, tak ho nepustis) a i kdyz tam nejsou sipky Smile. Jako jo, zni to divne a pridava to dost prace, ale na skladbach ktery jsou presne neni zas takovy problem dat treba 20 - 30 fantasticu za sebou. Zbytek uz je fakt jen trenink.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
slapat do dob je dobra vec a nekomu muze pomoci. me jako rytmickemu antitalentovi to ale stejne moc nepomaha.

jinak nx ma pravdu. je dobre se naucit hrat na pomalejsi rychlosti. resp. kdyz skladbu prezijes na 1x s plus minus dobrym skore a pak si to zahrajes na 4x budes mit skore o hodne lepsi. (mozna je to take o tom, ze skladbu uz trochu znas).

Asi takhle pokud hraju nejakou skladbu poprve je dobre hrat na speed mod nizsi nez normalne hraju. tak vychytam techniku, ktera je pro FA dulezita. technika je asi fakt celkem key k fantastikum. jde hlavne o to, aby jsi stridal nohy a neslapal na ruzne sipky jednou nohou. (tohle zpresni hodne)

k technice take patri pouzivani boku (da spravnou rychlost a udrzi rovnovahu) ale s timhle me asi vetsina lidi posle nekam. kazdopadne pro me je to treba rozhodujici vec.

presnost prijde vicemene sama. chce to zjistit, kde ziskavas nejvice greatu (trenba u me to byly gallopy a tri rychle sipky za sebou) a tak jsem to zkousela odehrat do te doby nez jsem prisla jak rychle nebo pomalu tema nohama mam hybat. i kdyz jsem si to uvedomila jen pro jednu skladbu, pomohlo to pro vsechny ostatni, protoze na to davam pozor. a to si myslim, ze je nejdulezitejsi. vedet, kde delas "chyby" a ty zkusit vychytat.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
S'Tsung napsal:
slapat do dob je dobra vec a nekomu muze pomoci. me jako rytmickemu antitalentovi to ale stejne moc nepomaha.


Podle me nic takoveho jako je rytmicky antitalent neexistuje:)

Pokud se chces kouknout jak to vypada v praxi, tak se kokni treba na http://media.rhythmatic.net/index.php?dir=In%20The%20Groove/Events/WorldCup%20Aug%2014%202006%20Oslo%2C%20Norway/&file=WorldCup%202006%20ITG%20Singles%20-%20Maxx-Storm%20vs%20LilQ%20Determinator%2098.48%2099.62.avi
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
offtopic: cloud, ale existuji. nejsi tak to nevis, ale jsou. proste jsou lidi, co ti nedokazou zazpivat spravne co chteji, nebo vytleskat rytmus. jsou lidi co nezopakuji dany rytmus od nekoho jineho hned po nem. proste to nezvladaji. nerika jim nic jako ze jsou kratsi doby nez osminky. proste se do nich netrefi. a ja jsem jeden z takovych lidi.

ucitele hudebky a v umelecke skole to o me vedeli. s hodne praci muzes ukazat, ze jako rytmus zvladas..ale neni tomu tak.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
Prave ze kdybych si ja dal nejakou 8 nebo 9 tlapku na 1x tak bych to proste neuhral, me se ty sipky dost pletou a pri rychlosti 1x je to tak namackany na sebe ze bych nemel sanci rozpoznat ktera sipka je driv a ktera pozdeji. Rychlost 4x mi prijde dobra v tom ze i ctvrtinove noty jsou samostatne a neprekryvaji se s ostatnimi a pak jasne vidim poradi sipek a nemam problem. Kdyz jste na to ale narazli, zajimalo by me co je na rychlosti 4x tak spatneho? Ja to opravdu nevim a rad se necham poucit.
No ale jsem odhodlany udelat vse co bude v mych silach abych se zlepsil, takze rychlost 1x zkusim, ale to se budu muset vratit k medium skladbam ktere me uz tolik nebavi neutral


Cloud: ja si do rytmu nepodupavam, ja si v duchu zpivam tu pisnicku Smile to mi taky pomaha
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
robot2037: dovol mi sem napsat moji zkusenost.

kdyz jsem zacala hrat DDR na jednou papiraku a pote pozdeji na zemi, kde byly nalepeny 4 kousky izolepy hrala jsem na 1x. Nehrala jsem skladby tezsi nez 5 tlapicek (ono bez vyhodnocovani nejak nevite co dokazete uhrat).
Na FFku mi nekdo ukazal, ze se da hrat se speed modama a ja jsem zjistila, ze dokazu hrat i desetitlapky (na ostro). a zjistila jsem, ze jista skladba sakura se mi hraje hodne dobre (320 BPM).
Zacala jsem tedy hrat se speed modama tak, aby scrollovaci rychlost byla priblizne 350 a o to prave take jde.
U speed modu je to tak, ze chces, aby co nejkratsi doba se ukazovala jako ctvrtinova. ve skladbe kde jsou jenom osminky tudiz zvolis speed mod 2x. Pokud jsou tam sestnactky tak zrychlis zase o jedna.
tohle se dela proto, aby se ty sipky lepe cetly a take to pomaha tomu, ze komp vlastne jaksi trochu oblafnes, co se tyce timingu. (a jde o to, ze tvoje reakcni doba tomu odpovida...)

pred kvalifikaci na mistrovstvi evropy jsem zjistila, ze musim hrat na 1x. a potkala me deprese...protoze na 1x speed mod jsem nedokazala dat treba Rendez-vous (sedmitlapka) nebo So Deep.

poslednich par dni jsem tedy hrala na 1x a musim rict, ze to bylo peklo. Slapala jsem totiz totalne mimo. Ale naucila jsem se jednu vec. Naucila jsem se, ze pri ruznem BPM musim odhadovat vzdalenost a cas kdy mam na dane sipky slapnout. A tohle byl klic k presnosti, kterou jsem hledala. cist jsem neumela, ale uz jsem vedela jak se mam "opravovat".
pri rychlosti jedna je interval mezi tim nez sipka dorazi na presne misto target sipky a tim kdy na tu sipku mas slapnout hrozne dlouhej (sipka se pohybuje pomalu). Vetsina lidi ma tendenci na tu sipku slapnout driv nez se doplazi na misto, kde se ma potvrdit. kdyz se sipka pohybuje rychle tak zareagujes nekde, kde si myslis a hrajes s casem. (jako jde ti o rychlost tvoji reakce a tim se obvykle i trefujes presneji - protoze si najdes speed mod, ktery odpovida tvoji reakcni dobe). pokud zareagujes pozde...tak potvrdis sipku pozdeji. malokdy se ti stane, ze na sipku slapnes driv (jen v pripade, ze skladbu znas). na 1x speed jde tedy o to si pockat a vychytat spravny okamzik, clovek se musi soustredit na rytmus nebo na letici sipku. u vyssi rychlosti je to vice otazka nauceneho reflexu. snad nekdo pochopil co mam na mysli.

jinak co se tyce podupavani. u nekoho to funguje velmi dobre. jinak to podupovani je dobre. treba nedupat mimo, ale dupat proste na nejake imaginarni sipky v rytmu a tim si i pomoc jako se dostat do spravne polohy. jde o to, ze tvoje telo neztrati rytmus a nebude ztracet tak rychle rovnovahu. i kdyz skladbu znas a v nejake pauze se nehybes, je tezke se zacit hybat znovu. jako ono staci treba jenom pohupovani nebo neco ale pomaha to. muzes si vsimnout jestli u tebe na zacatku streamu sipek po nejake pauze prijde great nebo ne. (excellent).

jinak pokud neco das se speed modem, mel bys to dat i bez nej. treba se spatnym skore, ale mel bys byt schopen to prezit. pokud nejsi tak bez proste o uroven niz.

pozdeji jsem zjistila, ze jsem preskocila jednu dulezitou vec. a tou veci je standard obtiznost. hrala jsem totiz na light doma a pak jsem zacala hrat vsechno na heavy. minula jsem tak nauceni se jak tlapat do rytmu "porad (jde o ctvrtinky a osminky -skladby jako treba crash na standard nebo z heavy treba paranoiy a tak)" a neztracet pri tom hm...rytmus? musela jsem tohle pak dohnat na jednoduchych sesti az osmitlapkach na standard.

pro presnost je dulezite v tomhle (v dlouhych streamech) si udrzet "rytmus". treba u me kazda ctvrta sipka byla trohu pozadu a to me vzdy rozhazelo. chce se to napred hezky naucit tri sipky za sebou, ale same perfecty a ne nejaky great, perfect, perfect...a zase great, perfect, great. Az potom to chce hrat delsi streamy...treba deset sipek..a na tom trenovat jak jsi na tom s PA.

asi tak k me presnosti. jeste bych rekla neco...ale zatim na to nepadla otazka a mozna dlouho nepadne, takze dalsi sloh pozdeji. a pokud jsi me nepochopil, muzes me kontaktovat, kdyz budu online. zkusim vysvetlit jinak.

pokud mas supernova noteskiny nebo in the groove noteskiny tak si nastav neco, co nemeni v prubehu hry barvu. jako kazda barva odpovida urcite delce noty. a tim padem pak nemusis az zase tak moc pocitat vzdalenost mezi sipkama. nauc mozek reagovat taky na barvy. to ti usnadni hodne praci treba potom v kurzech.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
citace:
pokud mas supernova noteskiny nebo in the groove noteskiny tak si nastav neco, co nemeni v prubehu hry barvu. jako kazda barva odpovida urcite delce noty. a tim padem pak nemusis az zase tak moc pocitat vzdalenost mezi sipkama. nauc mozek reagovat taky na barvy. to ti usnadni hodne praci treba potom v kurzech.


Ta aspon uz chapu, proc hrajeme tak totalne rozdilne. Ja si zase myslim, ze pocitat vzdalenosti, je sice dobre do 10ti tlapek, ale vis uz to fakt nejde. Pak uz clovek (dobre subjektivne, ja) pomalu ani nekoukam na sipky, ale spis resim kam slapu a jestli jsem v rytmu. Tusim, ze nekdo jednou na ITG freaku rekl: "If you want to play In the Groove, you have to be In the Groove."

Ad. k tomu rytmu Sts. Promin, ale jsi delala tanecni, tak sis musela vyvinout smysl pro rytmus. Navic pokud rikas, ze neslysis rytmus, to je uplne normalni, on totiz ten rytmus neni uplne vsude, ale v ITG urcite jo (ja zase neslysim DDR krome MAX300)

citace:
Prave ze kdybych si ja dal nejakou 8 nebo 9 tlapku na 1x tak bych to proste neuhral, me se ty sipky dost pletou a pri rychlosti 1x je to tak namackany na sebe ze bych nemel sanci rozpoznat ktera sipka je driv a ktera pozdeji. Rychlost 4x mi prijde dobra v tom ze i ctvrtinove noty jsou samostatne a neprekryvaji se s ostatnimi a pak jasne vidim poradi sipek a nemam problem. Kdyz jste na to ale narazli, zajimalo by me co je na rychlosti 4x tak spatneho? Ja to opravdu nevim a rad se necham poucit.
No ale jsem odhodlany udelat vse co bude v mych silach abych se zlepsil, takze rychlost 1x zkusim, ale to se budu muset vratit k medium skladbam ktere me uz tolik nebavi neutral


To je normalni, to chce jen trenink, coz mi urcite vsichni potvrdite:)


citace:
Cloud: ja si do rytmu nepodupavam, ja si v duchu zpivam tu pisnicku Smile to mi taky pomaha


Zajimavy napad, ale radsi to nebudu testovat, protoze Rin uz jednou malem umreli usi z toho jak falesne zpivam.Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
je trening a trening. pokud chces byt progressivni je nutne vedet, co potrebujes zlepsit. je nutne uvedomovat si chyby. jinak je ti to vicemene k nicemu. resp. zlepseni bude, ale jedna se o rychlost reflexu ne o zlepseni techniky nebo mysleni.

cloud: co se tyce tanecni. na tanecnich jsem byla rytmicky mimo porad a rytmus jsem si nikdy nenasla. kdyz jsem delala zavodne latinu tak jsem rytmus castecne nasla, ale musela jsem si pocitat jak vztekla. jinak to proste neslo. az BeatMania, ITG a DDR me naucili rytmu.

me nic jineho nez pocitani nezbyva. cely zivot pocitam. uz jenom kvuli moji ocne vade. nevidim zrovna moc 3d a tak musim jakoukoliv vzdalenost pocitat a odhadovat. a kdyz se neco priblizuje nebo pohybuje je to tezsi. mam mozna diky spatnemu zraku hodne dobry sluch, ale bohuzel ne pro rytmus. ja nejsem schopna ti vyreprodukovat treba fascination maxx jako xsoft nebo i neco jednoducheho. proste to nejde. mozna se to v budoucnu naucim ale nejde to.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Yzergin DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 423
Bydliště: Pardubice
Citovat
S'Tsung napsal:
je trening a trening. pokud chces byt progressivni je nutne vedet, co potrebujes zlepsit. je nutne uvedomovat si chyby. jinak je ti to vicemene k nicemu. resp. zlepseni bude, ale jedna se o rychlost reflexu ne o zlepseni techniky nebo mysleni.

cloud: co se tyce tanecni. na tanecnich jsem byla rytmicky mimo porad a rytmus jsem si nikdy nenasla. kdyz jsem delala zavodne latinu tak jsem rytmus castecne nasla, ale musela jsem si pocitat jak vztekla. jinak to proste neslo. az BeatMania, ITG a DDR me naucili rytmu.

me nic jineho nez pocitani nezbyva. cely zivot pocitam. uz jenom kvuli moji ocne vade. nevidim zrovna moc 3d a tak musim jakoukoliv vzdalenost pocitat a odhadovat. a kdyz se neco priblizuje nebo pohybuje je to tezsi. mam mozna diky spatnemu zraku hodne dobry sluch, ale bohuzel ne pro rytmus. ja nejsem schopna ti vyreprodukovat treba fascination maxx jako xsoft nebo i neco jednoducheho. proste to nejde. mozna se to v budoucnu naucim ale nejde to.
¨
Yzi vytahne Sts na ples (pokud bude souhlasit) a uvidime jestli ma rytmus Smile
jinak ad boky - podle me jsou velice potrebne, nehraju sice desetitlapky ale mam take jinou pohybovou aktivitu, kde pohyby boku jsou nedocenitelne a o tom se s kymkoliv pohadam
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele YzerginOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Seqoy DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.08.2005
Příspěvky: 597
Bydliště: Praha - Modřany
Citovat
nejsem nijak nejpresnejsi, ale nejen k presnoti, ale i k uhrani tezsich (pro me) skladeb mi hodne pomoha pouzivani boku a taky crossovery, podle me to je mozna skoro nejdulezitejsi technika, kdyz chce clovek vazne neco uhrat
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SeqoyOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Jak trenovat presnost?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 2  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)