DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Maturita a statnice 2007
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Cool man.
Btw, povidej povidej, jak to probihalo, co otazky, na jaky "chutovky" se ptali a tak .. ?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
Sniperova maturita (report by Sniper)

"Na pocatku bylo slovo a ve slove byly dva byty. I oddelil Buh jednicky a nuly a videl ze bylo dobre." Touhle vetou z IT bible sem zacal cca. pred mesicem maturitni slohovou praci, povidku na tema "A buh stvoril pocitac (volny slohovy utvar na tema blizka ci vzdalena budoucnost IT)". Slohovku jsem nejak sepsal a rikal jsem si "jo, dobry, tak na tri to bude v pohode". Nakonec byla za dve a to jenom kvuli par chybam (ano, nemam rad pravopis). Pak nasledovala prakticka maturitni zkouska. Samozrejmne, v pytliku je 30 cisel, ja si musim vytahnout ulohu c. 1. Po otevreni ulohy na prvni den zkousky sem zajasal. Programovani - naprogramujte kalkulacku (klasicky operace, odmocnina, prace s pameti a bitovy operace AND, XOR, OR a NOT) a nakreslete vyvojak. Jo, byla to pohodicka. Nejvic casu mi zabral ten vyvojak, ty fakt kreslit neumim. Ale byl jsem spokojenej a rikal sem si, ze jestli to takhle pujde dal, tak to bude pohodicka. Druhej den uz to takova legrace nebyla, uloha byla nakonfigurovat Novellovskej server. Nutno priznat, ze ten system sem dva roky nevidel. Ale sam sem byl prekvapenej, co vsechno si pamatuju. Tak sem to nejak udelal a bylo. No a pak prisel svatak. Je pravda, ze pres tejden sem tomu uceni moc nedal. O vykendu sem jeste nejak rychle kouknul na cestinu, kterou sem po trech hodinach vzdal se slovy "No co, tak poslednich 100 let neumim. Capka si pamatuju z hodin a zbytek snad nejak odimprovizuju". V nedeli jsem se na uceny vykaslal uplne a radsi letel na poradu LOSTu a Neomax night. A pak prislo pondeli....

Nutno rict, ze se mi rano v tech sest opravdu vstavat nechtelo. Ale asi bych mel. Takze se hodit do obleku a vyrazit smer prosek. Vyrazel jsem o ctvrt hodiny pozdeji nez jsem chtel a tak se mse docela bal, ze pribehnu pozde. Nastesti se tak nestalo. Po ceremonialu predstaveni a proslovu tridni, predsedkyne komise a "vybraneho studenta" se zacalo zkouset. Ti, kdo jdou az pozdejc (utery, streda, ctvrtek) se bud rovnou vydali smerem domu nebo se kochali jak se jejich spoluzaci vari ve vlastni stave. Ja sel na radu jako druhy, takze sem se chvilku koukal na kolegu na potitku a sel tahat. Prvni obor byly pocitacove site a ja si vytahnul otazku "druhy disku ve windows XP a Windows 2003 a jejich sprava". Nutno podotknout, ze se tim nemysli IDE, SCSI aj., tedy HW disky. Na potitku jsem si v pohodicce prirpavil tak petimiutovej proslov zahrnujici vsechny podotazky, tedy typy disku (zakladni vs. dynamicky) a jejich rozdily, SW raid, kvotovani, software pro spravu. I s ukazkou postupu vytvareni, prevadeni zakladnich na dynamicke a kvotovani sem byl hotovej za 10 minut. Nutno rict, ze tohle byl jedinej predmet, kde me pustili pred vyprsenim 15ti minutovyho limitu. V odbornejch predmetech sem si veril vzdycky takze pohodicka. Za hodinu jsem nastupoval na cestinu.
Z cestiny jsem mel nejvetsi strach. Rikal jsem si "Komenskej, Hugo, Shakespeare nebo Capek. Jinak jsem v kopru". Capka si vytahnul kolega prede mnou, takze nic. Vylosoval jsem si otazku c. 21. A sakra, to bude neco novyho. nastesti to bylo ceske divadlo od Boudy po soucasnost. Hura, super, pohoda. Takze zacit Boudou, pak se lehounce zminit o J.K.Tylovi a Stavovskym divadle, lehce natuknout Narodni a pak hura na V+W, Simka s Grossmanem a Cimrmany. Razem se z predmetu, kteryho sem se bal uplne nejvic, stala nejvetsi pohodicka. Jo, mel jsem stesti. Pak byla pauza na obed a zacala odpoledni cast, pvycko (takovej predmet "co se z IT jinam neveslo, takze hw, sw, teorie, praxe") a matika. V PVY jsem si vytahnul sbernice v kompu, takze jednoducha, ale nechutne pojmova otazka. A jeste zkousejici na pojmech docela baziroval. No, byla to zajimava ctvrthodinka, ale dal sem ji celkem s prehledem. A pak prisla matika. Rikal jsem si, ze chci neco normalniho, jednoduchyho. Bohuzel sem si vytahnul to, co vubec neumim. Vektory a analitickou geometrii. Nastesti mela kazda otazka dva priklady. A ja mel krome analitiky obecnej trojuhelnik, sinovu a cosinovu vetu. To byla pohodicka, z tohohle prikladu jsem mel radost. Pak se mi ale povedla hnusna bota. Druhy priklad byl, ze jsem mel tri body ve 3D prostoru, ktery tvorily trojuhelnik. A mel jsem napsat parametrickou rovnici teznice. No a ja samozrejmne vychazel z predpokladu, ze teznice je kolma na protejsi stranu, takze je to normalovej vektor. Super, ale kolma je vejska. teznice jde do stredu. Jakmile mi tohle rekli, najednou sem byl v kopru. Vzorce si zasadne nepamatuju a na tohle sem se v tabulkach nepodival. No, podarilo se mi to tam nejak krasne odimrovizovat, ale nemel jsem z toho dobrej pocit. Rikal jsem si "za 3 a budu rad". Po dokonceni zkouseni se komise odebrala k hlasovani a nas se zmocnila nervozita. Cca. za pul hodinky nam prisli oznamit vysledek. Ze 7 lidi 2 prospeli s vyznamenanim, 3 prospeli a 2 neprospeli. Byl jsem docela prekvapenej, kdyz mi bylo oznameno ze sem prospel s vyznamenanim. Fakt sem cekal ze me tu matiku nedaj lip nez na 3. Ale co, jsem rad. Takze ted uz jenom ve ctvrtek na "maturitni sluzbu" a v pondeli na slavnostni predani vysvedceni. Ale na nic se me neptejte, veskery vedomosti se mi z hlavy vykourili na zacatku oslavy.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Muzu k tomu doplnujici otazky? Wink
- ta kalkulacka, to je .. udelat hw obvod, nebo nejaky programovaci jazyk, jaky
- ad pevny disky v XP. tak to bys mi mozna mohl poradit. Mam v kompu 5 disku (a 5 mechanik, z toho 4 virtualni, 1 pripojena a 1 nepripojena). Disky, typycky 200GB, maji jen jeden oddil. U jednoho jsem na nej klikl a nastavil Aktivni oddil. Od te doby se toho neda zbavit. Disk neni bootovaci, i to teoreticky nevadi, jen pri listu vsech disku je jeden aktivni (nepocitam do toho samozrejme bootovaci).
- z ty cestiny, co jsi mel jako .. z cestiny (ne z literatury), pokud teda davali dvojotazky? pouzil si tam neco ze ctenarskyho deniku?
- mozna jsme cetl blbe, ale ta 2 byla z ceho? matika?
- jinak nedal tu maturitu nekdo koho znam? (jako nekdo z fora)? na cem vyliti? (predmet/otazka), jeslti to mohu vedet.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Jinak muzu taky napsat, ze v Hostomicich mame dalsiho inzenyra. Znama dala VS (ekonomicky smer), ted bude ale uz nekde v lihu.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
xsoft napsal:
Muzu k tomu doplnujici otazky? Wink
- ta kalkulacka, to je .. udelat hw obvod, nebo nejaky programovaci jazyk, jaky
- ad pevny disky v XP. tak to bys mi mozna mohl poradit. Mam v kompu 5 disku (a 5 mechanik, z toho 4 virtualni, 1 pripojena a 1 nepripojena). Disky, typycky 200GB, maji jen jeden oddil. U jednoho jsem na nej klikl a nastavil Aktivni oddil. Od te doby se toho neda zbavit. Disk neni bootovaci, i to teoreticky nevadi, jen pri listu vsech disku je jeden aktivni (nepocitam do toho samozrejme bootovaci).
- z ty cestiny, co jsi mel jako .. z cestiny (ne z literatury), pokud teda davali dvojotazky? pouzil si tam neco ze ctenarskyho deniku?
- mozna jsme cetl blbe, ale ta 2 byla z ceho? matika?
- jinak nedal tu maturitu nekdo koho znam? (jako nekdo z fora)? na cem vyliti? (predmet/otazka), jeslti to mohu vedet.


Kalkulacka - VB.net
z cestiny (gramatiky) sem mel souveti souradne vs. souveti podradne
jj, dvojka z matiky
cloud se k ni nedostal, jinak nikdo z fora k nam nechodi (nebo o tom nevim)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Peknej report. Tak tedka jeste rin Cool
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
jj. a idealne lip
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Je tady jeste vubec nekdo kdo maturuje v zari, nebo jsem na to sam ?.) *zira na renesanci a humanismus*
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Maturita a statnice 2007
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 6 z 6  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)