DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Japonstina skolni rok 2007/2008
Japonstina skolni rok 2007/2008
molik DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 01.11.2004
Příspěvky: 1895
Bydliště: Nekde v Praze
Citovat
Tak jsem prave volala do CJS a dozvedela jsem se, ze Harumi tenhle rok vubec neuci.

Nevim jakou jste kdo dostal zpravu, ale meli byste normalne pokracovat do 5teho semestru (3ti rok) s ceskym ucitelem.

Ja si dam mezikrok, kurz pokrocilych zacatecniku, tedy neco jako 4ty semestr, protoze jsem casto chybela a nestiham.
Mam ho ve ctvrtek od 7mi s jakymsi Tiralou a zacinam 27. 9.


[edit]
Rozvrh na minuly semestr je tady http://www.japan.cz/soubory/Rozvrh_2007L.xls
Snad bude co nejdrive novy


Popisek, kdyby vas zajimal tenhle novy kurz

japonština pro věčně začínající pokročilé; Tento kurs je určen zájemcům, kteří si chtějí zopakovat a prohloubit znalosti základní a středně pokročilé gramatiky. V rychlém tempu budou probrány a procvičeny všechny větné konstrukce podle učebnice Minna no nihongo I a II s přihlédnutím k dalším materiálům. Hlavní těžiště bude spočívat na gramatice, ale během jednotlivých hodin by si účastníci kursu měli rozšířit znalosti slovní zásoby i konverzačních strategií. Kurs se koná ve čtvrtek od 19:00 hodin.


Naposledy upravil molik dne út, 18.září 2007, 15:29, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele molikOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Rin DDR portal
m=^.^=m
m=^.^=m

Založen: 27.02.2005
Příspěvky: 270
Bydliště: Praha 9
Citovat
Mno, zní to moc pěkně, nicméně já letos s japonštinou v čjs končím. Přiznám se, že mě to mrzí mnohem míň, když vím, že Harumi teď učit nebude.

nicméně gangatte minasan! Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele RinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
xg DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 08.04.2005
Příspěvky: 208
Citovat
No.. me se to zda asi ok.. opakovani se hodi.
Ja pujdu s tebou Surprised)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xgOdeslat soukromou zprávuICQ
Seqoy DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.08.2005
Příspěvky: 597
Bydliště: Praha - Modřany
Citovat
Ja zas uvazuji o tomhle.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SeqoyOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Seqoy napsal:
Ja zas uvazuji o tomhle.


Denisu s Ditou doporucuju. Me ucili po pet semestru a vydali tu novou ucebnici japonstiny.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
molik DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 01.11.2004
Příspěvky: 1895
Bydliště: Nekde v Praze
Citovat
Novy rozvrh na zimni semestr uz je, kouknete tady

Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele molikOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
molik DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 01.11.2004
Příspěvky: 1895
Bydliště: Nekde v Praze
Citovat
citace:
Denisu s Ditou doporucuju. Me ucili po pet semestru a vydali tu novou ucebnici japonstiny.

Ty knizky japonstiny mi bohuzel neprijdou tak uzasne... pro samostudium nebo pro zacatecniky. Ano, jsou rozsahle, jsou jedine a jsou v hodne ohledech vyborne, ale zacatecnikovi bych je do ruky nikdy nedala. Ucim se uz dva roky a Katka kamaradka rok a mely jsme obe problem uz s prvni lekci. Jina slovicka pro obycejne veci nez se pouziva, mraky katakany misto japonskych slovicek... Neni to sestavene uplne vhodne, navic uz sem nasla dve chyby v sesitu s pismem
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele molikOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
hramrach DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 13.02.2006
Příspěvky: 52
Bydliště: v Praze na Hurce
Citovat
No je to prvni vydani, tak se neni cemu divit.

Treba "ruzova kniha" je take trochu nesystematicka, obcas se objevuji slovicka, ktera se probiraji az v pozdjesich lekcich. Ale opravdu chyb je tam jen par, a to jsem se v prvni pulce opravdu snazil neco najit. Horsi je, ze je to ucebnice probirajici jenom gramatiku, a nejake uzitecne fraze jsou jenom v seznamu na konci :S A cviceni je tam taky dost malo...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele hramrachOdeslat soukromou zprávuICQ
stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
"Ruzova kniha" aka. "Uzasny motak hlavy pane Krouskeho" se podle me da pouzit maximalne jako pruvodce gramatikou, resp. jak takova berlicka, aby clovek nebyl v te zaplave gramatickych jevu uplne sam. Pokud nemate ucitele nebo nekoho jineho, kdo by vas trochu vedl, budete zde totalne ztraceni. Uz jenom kvuli fatalnimu nedostatku cviceni, kde byste mohli vase nove nabyte znalosti prubnout. Navic by docela potesilo, kdybych si po osmi mesicich od zacatku studia a skorodokonceni ucebnice v restauraci nemusel objednavat sushi pomoci prstu a univerzalniho slovicka "kore". a to muzu byt rad, ze jsem se nenachazel v Japonsku a neonemocnel, nepotreboval nakoupit, jit do kina, jet MHD, pozvat devce na veceri nebo si popovidat s kamaradem. Presto jsem ale stastny, nebot jsem vedel, ze "japonstina je aglutinacni jazyk, ve kterem hlavni roli hraji partikule a koncovky" jeste nez jsem umel rici "Kiku ga saku. Hai. Hai."
Situaci sice trochu vylepsuje pracovni sesit, ktery se ale k ucebnici normalne neprodava, vetsine lidi je naprosto neznamy, a s konvencni predstavou pracovniho sesitu ma spolecneho tolik jako hodinky s holinkami.

"Ruzova kniha" mi dala studijni plan a predstavila rozsirene partikule, ale jinak je lepsi poohlednout se po necem jinem. Nova ucebnice je proti Krouskemu primo zazracny ukaz, at uz ma kolik nedostatku chce.

Mraky katakany misto japonskych slovicek... to zni dosti jako rec mladsi japonske generace - ta mluvi vicemene jenom katakanou (i kdyz neni treba chodit pro priklad daleko. Staci cestina: "Tak tady restartuju ten comp a pak se mi naloadujou windowzy...") Jestli tam jsou ale chyby, tak to uz je horsi...
Z nove ucebnice jsem predevsim zbezne videl PDF z prvnich par lekci a prisla mi hodne dobra... i kdyz pokud clovek ma porovnavat s Krouskym.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
Krousky opravdu neni to pravy orechovy. Jako i Yamada dokaze udelat uzitecnejsi ucebnici k vyuce Japonstiny. Nevim, kdy vyjde jestli (pracuje se na ni) ale i tak CZ ucebnice Japonstiny tady nejako jako chybi. Ucebnici od zminenych vyse neznam...nemuzu soudit

I kdyz nemam osobne zkusenosti ucit se nejaky jazyk sama nekde z nejakych ucebnic, obvykle to bylo stylem "pad po hlave" a nezbylo nic jineho nez se to naucit nebo vzdat.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Japonstina skolni rok 2007/2008
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupováním přes tento baner přispíváte na provoz těchto stránek


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)