DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Duel - Google vs Live

1 vote / 1 user
Google
77%
 77%  [ 7 ]
Live
22%
 22%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 9

Duel - Google vs Live
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Otazka je jednoducha: Google vs Live
(pokracovani serie, viz predchozi stranky sekce)

Mame tu Gogole - a jeho Gmail, Google docs, Gtalk
a pak Microsofti Live - LiveMail (Hotmail), dokumenty uz maji taky, MSN, ...

Diskuze na tema, co je lepsi a proc. Take co pouzivate a proc ...

Dneska jsem totiz narazil na tohle:
http://blogoscoped.com/archive/2007-11-20-n35.html
(celkem me to pobavilo).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Mno...Live. Od googlu pouzivam akorat gmail a vyhledavac a tim asi koncim. Picassu pouzivat nepotrebuju, protoze mame DeviantArt. GoogleDocs jsou hezky ale nefungujou v Opere a uz je moc nepouzivam.

MSN je super, protoze fungujou zaroven jako telefon a zaroven jako moznost sdileni. Postupne prechazim z icq na msn.

Ciste netove aplikace se snazim spis nepouzivat.

edit: jo a malem bych zapomel ze pouzivam od googlu blogspot a adsense.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Cloud napsal:
MSN je super, protoze fungujou zaroven jako telefon a zaroven jako moznost sdileni. Postupne prechazim z icq na msn.

>s ICQ bych to moc neporovnaval (neni to predmetem diskuze - a pokud uz chces, tak dneska google zacal mit AIM na Gmailu (viz mobilmania.cz-bleskovky). Gtalk umi mimochodem volat na pevny linky taky. Sdileni myslim ze ne.

Cloud napsal:
Ciste netove aplikace se snazim spis nepouzivat.

>to jsem nejak nepochopil. Myslis jako sluzby typu web-os?

Cloud napsal:
edit: jo a malem bych zapomel ze pouzivam od googlu blogspot a adsense.

> ok. AdSense asi nema cenu zminovat, protoze neni s tim srovnavat.
Blogspot ted pridaval nejake nove overovani pri loginech (migruji na google nove systemy). Jinak ten Live blogovaci system je taky pekne vymakanej. Jak blog, tak treba ty jejich "meetingy" (schuzky/udalosti). V blogu jim de proste udelat udalost - pozvat na to lidi, pak planovat a pak treba sdilet fotky, co kdo udela.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Na msn funguje normalni sdileni celych slozek.

Myslel jsem tim, ze to radsi napisu v office a pak to kdyztak nasdilis pres sharepoint nebo groove. Na unixu to samozjreme jinak nejde, takze tam to radsi napisu ve writely.

Na ten live-blog se kouknu, jeste jsem ho netestoval.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Cloud napsal:
Na msn funguje normalni sdileni celych slozek.

> ok, to je pravda (beru to jako plus pro live, porovnavat vlastnosti neni s cim kdyz tuhle sluzbu google nema - gdrive nepocitam

Myslel jsem tim, ze to radsi napisu v office a pak to kdyztak nasdilis pres sharepoint nebo groove. Na unixu to samozjreme jinak nejde, takze tam to radsi napisu ve writely.

Cloud napsal:
Na ten live-blog se kouknu, jeste jsem ho netestoval.

Jukni na zive.cz tak 2 tydny zpet. Meli tam docela pekny test.
http://www.zive.cz/Titulni-strana/Nejchytrejsi-pozvanka-na-party/sc-21-sr-1-a-139078/default.aspx o tohle me slo. Jde to taky v Google apps for domain pres kalendar, ale neni to tak "pekne" jako tohle. Spis to pripomina outlook 2k3, 2k7
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
Tak tohle u me vede google na plny care. Pouzivam od nich krom vyhledavace a analytics jeste gmail, gtalk a youtube.

<noflame>A neni pravda ze adsense se nema s cim srovnavat, na ceskym trhu napriklad seznamovskej sklik</noflame>
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
<noflame>A neni pravda ze adsense se nema s cim srovnavat, na ceskym trhu napriklad seznamovskej sklik</noflame>[/quote]
To je pravda, nicmene se nejedna o produkt od Microsoftu - bral jsem srovnani produktu, ktery je zastoupeny na obou stranach.

Microsoft jinak ma teke jakesy "youtube" a i by bylo mozna lepsi (technologie, kvalita a tak), ale co no .. neni to rozsirene, takze o nem clovek skoro nevi. Zase je to jak porovnavat ICQ vs MSN (jedno vede (dejme tomu) kvalitou ale na druhem je vice lidi, stejne je to u YouTube a toho jeji Sh..?boxu.)

To uz bych uprednostnil stage6.divx.com (klidne i HDTV kvalitka) - ale je to mimo tema.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
xsoft napsal:
Zase je to jak porovnavat ICQ vs MSN (jedno vede (dejme tomu) kvalitou ale na druhem je vice lidi, stejne je to u YouTube a toho jeji Sh..?boxu.)

Jo? Ja bych rekl, ze ICQ nevede ani kvalitou, ani popularitou, akorat je z duvodu tradice nejak extremne popularni v Cesku. Porovnavat oficialni klienty...odvazi se nekdo vubec nainstalovat ten Mirabilis full-screen zobrazovac reklamy? .)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
jj presne, icq je v cesku proste ze setrvacnosti rozsireny skoro nejvic na svete. Kdyz teda srovnavam defaultniho messengera pro msn s tim hroznym vytvorem by icq tak myslim ze je celkem jasny co bych bral. To, ze si kazdej bere alternativniho klienta aby se domluvil s kamosema bez reklam a omg Xtraz (must have 1!1!!11) je neco jinyho :roll:
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
osobne jsem pro google, ale zase muj pohled je spise osobni.

MSN Live je vec, kterou bojkotuju jak muzu. Setkala jsem se s:

vyhledavacem - ktery je na me osobne moc barevny, neumel moc filtrovat a osobne se mi nelibil. navic odkazuje na stranky patrici pod MSN coz se mi taky nelibilo
MSN Messangerem - zacala jsme ho pouzivat od verze 5 a musim rict, ze se mi nelibil. hnusne graficky, nic to neumelo (stejne jak yahoo messenger)
hotmail - proti maily zas nic nemam...ale budiz
Passport Live - tohle je vec, ktera mi umoznuje nechavat si moji primarni adresu a vyuzivat sluzeb MSN Live takze treba plus. (tohle pokud vim na googlu nejde)
jejich "youtubem" - ma vyssi bitrate nez 400 a ma to podivne linky. dostala jsem se tam nahodou a nevypada to spatne.
sdilenim plochy - funkcni sdileni plochy, co jsem obcas pouzivala (kvuli neschopnym belgicanum neco rozchodit)
sdilenim souboru - funguje dobre a na lokalni siti je to mazec (kdyz nemate ftp ani pristup k jinym kompum), fungovalo to jeden cas jako dobry zdroj filmu a anime
vychytavky a la "kresleni pro dva online" - ukazovala jsem treba jak se pisou japonsky znaky a podobne veci a druha strna si to mohla zkouset

v8 - nam pripravila opravdu pekknou sbirku sluzeb a vychytavek a uznavam, ze spatne to neni.
---------------------
avsak pro me jedine (v soucasne dobe) Google.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Deirh napsal:
xsoft napsal:
Zase je to jak porovnavat ICQ vs MSN (jedno vede (dejme tomu) kvalitou ale na druhem je vice lidi, stejne je to u YouTube a toho jeji Sh..?boxu.)

Jo? Ja bych rekl, ze ICQ nevede ani kvalitou, ani popularitou, akorat je z duvodu tradice nejak extremne popularni v Cesku. Porovnavat oficialni klienty...odvazi se nekdo vubec nainstalovat ten Mirabilis full-screen zobrazovac reklamy? .)


Prave, v cesku porad potvurka vede. Jinde uz moc ne (snad jen jeste nejaka cast ruska se drzi).
Jinak ono to s tema funkcema MSn taky nebude tak zhave, kdyz druha strana nema pozadovanou verzi, tak se s ni stejne nepokecate (a nejsem si jisty, jestli poslani offline zpravy neni zavysle na verzi na druhe strane .. asi ne a zda se mi to jako blbost, ale jisty si tim nejsem).
I Skype ma kresleni, sdileni a dalsi "blbosti", ale to taky musi mit oba nainstalovane.

Btw, daji se v MSN spojovat ucty? Jako ze by clovek mel 2 maily, ale tvarilo by se to jako jedno konto?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
MSN me stval tim, ze me nutil porad upgradovat jinak to nefungovalo skoro vubec. proste 6 s 5 neni kompatibilni etc (a jako vlastne vubec). treba osmicka se sedmickou byly soucasne, ale u predchozich verzi to nikdy nefungovalo.

nerikam, ze ty funkce jsou nejake zhave nebo neco, kazdopadne bylo u me MSN prvni, kde jsem je zacala pouzivat. offline msg jsou zatim jenom verze 8 a 8 jinak to proste zahlasi, ze dana osoba musi byt online.

ale jinak kdysi davno na ICQ fungovalo jak posilani smsek na mobily kdekoliv tak ICQovani pres smsky. MSN tohle melo o hodne vychytanejsi, ale zase to znamenalo instalace tunu blbosti. ale take clovek poznal z ceho dana osoba pise a kolik ho to stoji. u ICQ stacil jen kod a ucet. (chapu mame skype i pres ICQ se da volat ale prece jenom v MSN to slo dobre bez problemu).
Nevim jak Gtalk, uz se trochu rozlezl, ale porad to ma jeste co dohanet.

o spojovani uctu nic nevim. mam jeden ucet a to mi staci...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Ty SMS na ICQ porad funguji - http://icq.atlas.cz/smszdarma/
(v podstate zadara .. kdyz se na kazdou patou odpovi).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Duel - Google vs Live
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)