DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Czech DDR na last.fm
Jdi na stránku 1, 2  Další
Czech DDR na last.fm
Almad DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 10.09.2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Citovat
last.fm je server sbírající info o tom, co posloucháte za hudbu, plus nabízí nějaká ta rádia apod.

A všim jsem si že tam nejsme, tož jsem založil skupinu Czech DDR, feel free to join ,)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele AlmadOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
joined ;p
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
I'm in
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Nefunguje:D
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
Funguje... jenom musis nejakou dobu pockat, nez to ten song nacte (ta modra lista v programu).
Dalsi moznost je, ze nektere tvoje mp3 nemaji ID (jako treba vsechno, co jsem sam ripoval), takze je to nezaregistruje.
EDIT: Treti moznost je, ze to nerozpoznava ruzne obskurni formaty, jako treba .ape.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
Na ID3 tagy je super vec EasyTAG ... umi toho imho nejvic (prejmenovat soubory podle tagu nebo naopak nacist tagy podle nazvu), primarne je sice urcenej pro unixy ale windowsovej port funguje v pohode. A jinak obecne mam stejne radsi si stahnout a pouzivat starej styl last.fm kdy se pouziva jako plugin napr. do winampa a nemusi kvuli tomu bezet dalsi program .. Tady a sjedte skoro uplne dolu
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Taky jsem se přidal... ale už kvůli tomu druhý den řeším problémy s Shift-JIS a Unicodem... to my byl čert dlužen. Winamp totiž nikdy pořádně neuměl pracovat s Unicodem, ale fungoval nějaký hrozný workaround. Teď od verze 5.30 už Unicode umí (i když zas jen tak napůl), jenže plugin pro last.fm je tím pádem outdated, protože starý workaround už nefunguje a můj oblíbený song se zobrazuje jako Artist: [unknown] Title: ?? ... to naštve.

Taky jsem narazil na to, že žádný přehrávač (ani Winamp, ani foobar) neumí načíst CUE sheet (k APE), který odkazuje na soubor s japonským názvem a to ať je uložen v jakémkoliv známém kódování podporujícím japonštinu. Myslím, že je to chyba v samotné specifikaci CUE, ale když takový soubor existuje tak někomu snad proboha musí fungovat... záhada... nevíte někdo co používají japonci za kvalitní přehrávač?

Japonci se moc Unicodem zabývat nemusí, protože mají vlastní mutibyte kódování, jenomže pokud tomu rozumím správně, pro mě by to znamenalo, že bych musel přepnout locale celých Windows a vnutit jim všude správné fonty a pak by mi pochopitelně zase nešla čeština... Jinak například ID3v1 tag vůbec podporu Unicode nespecifikuje, tudíž při jakémkoliv pokusu o zapsání japonských znaků je převeden na otazníčky. Mám však soubory stažené z Share, kde je ID3v1 tag v normálním Japonském Shift-JIS, avšak ty se mi pro změnu zobrazují jako směs latinkoidních znaků a podobných blbůstek, z českého kódování (ASCII 128 a výš) ... si říkám vždyť to japonské kódování je stejně multibyte, tak proč program umí zobrazit Shift-JIS (usuzuju podle toho, že byl zapsán v těch souborech) a nepodporuje Unicode (UTF-8, UTF-16LE, ani UTF-16BE)...

Spousta otázek a nedokončených úvah, vlastně ani neočekávám, že mi na to bude někdo reagovat, jen tak něják "nahlas přemýšlím"... pokud by mé snažení někoho zaujalo natolik, že by něco z toho vysvětlil, budu mu neskonale vděčný. Ani mě totiž neštve tolik to, že mi to nefunguje, ale spíš to, že nevím proč.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Na tagování používejte Picard
Almad DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 10.09.2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Citovat
WerK napsal:
Na ID3 tagy je super vec EasyTAG ... umi toho imho nejvic (prejmenovat soubory podle tagu nebo naopak nacist tagy podle nazvu), primarne je sice urcenej pro unixy ale windowsovej port funguje v pohode. A jinak obecne mam stejne radsi si stahnout a pouzivat starej styl last.fm kdy se pouziva jako plugin napr. do winampa a nemusi kvuli tomu bezet dalsi program .. Tady a sjedte skoro uplne dolu


Doporučuji spíš Picard - rozpoznává písničky podle audio fingerprintu, musicbrainz databáze je solidní a dá se do ní jednoduše přidávat (a moderátoři to opravdu kontrolují ,))
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele AlmadOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Almad DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 10.09.2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Citovat
Kirara napsal:
Taky jsem se přidal... ale už kvůli tomu druhý den řeším problémy s Shift-JIS a Unicodem... to my byl čert dlužen. Winamp totiž nikdy pořádně neuměl pracovat s Unicodem, ale fungoval nějaký hrozný workaround. Teď od verze 5.30 už Unicode umí (i když zas jen tak napůl), jenže plugin pro last.fm je tím pádem outdated, protože starý workaround už nefunguje a můj oblíbený song se zobrazuje jako Artist: [unknown] Title: ?? ... to naštve.


Hmm...co použít něco jiného, než winamp?

Kirara napsal:
Taky jsem narazil na to, že žádný přehrávač (ani Winamp, ani foobar) neumí načíst CUE sheet (k APE), který odkazuje na soubor s japonským názvem a to ať je uložen v jakémkoliv známém kódování podporujícím japonštinu.


Tohle jsem vyřešil jednoduše, převádím ape na flac. Srovnání formátů je poměrně dobře sepsáno na hydrogenaudio, pro mě je podstatné to, že FLAC má i mnohem větší sw podporu.

Kirara napsal:
Myslím, že je to chyba v samotné specifikaci CUE, ale když takový soubor existuje tak někomu snad proboha musí fungovat... záhada... nevíte někdo co používají japonci za kvalitní přehrávač?


Dunno, někde jsem viděl statistiku, ale už nevim kde :-/

Jinak da best přehravač je AmaroK, připravuje se verze 2 co by měla být i pro windows.

Kirara napsal:
Japonci se moc Unicodem zabývat nemusí, protože mají vlastní mutibyte kódování, jenomže pokud tomu rozumím správně, pro mě by to znamenalo, že bych musel přepnout locale celých Windows a vnutit jim všude správné fonty a pak by mi pochopitelně zase nešla čeština... Jinak například ID3v1 tag vůbec podporu Unicode nespecifikuje, tudíž při jakémkoliv pokusu o zapsání japonských znaků je převeden na otazníčky. Mám však soubory stažené z Share, kde je ID3v1 tag v normálním Japonském Shift-JIS, avšak ty se mi pro změnu zobrazují jako směs latinkoidních znaků a podobných blbůstek, z českého kódování (ASCII 128 a výš) ... si říkám vždyť to japonské kódování je stejně multibyte, tak proč program umí zobrazit Shift-JIS (usuzuju podle toho, že byl zapsán v těch souborech) a nepodporuje Unicode (UTF-8, UTF-16LE, ani UTF-16BE)...


Chce to přepnout systém na UTF-8 ,) Bohužel s Windows neporadim Sad

Kirara napsal:
Spousta otázek a nedokončených úvah, vlastně ani neočekávám, že mi na to bude někdo reagovat, jen tak něják "nahlas přemýšlím"... pokud by mé snažení někoho zaujalo natolik, že by něco z toho vysvětlil, budu mu neskonale vděčný. Ani mě totiž neštve tolik to, že mi to nefunguje, ale spíš to, že nevím proč.


Můžu ti vysvětlit jenom to, že je oficielní politika Microsoftu nedělat worldwide produkty, takže proto ty problémy. Možná bych zkusil japonskou verzi Windows ,)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele AlmadOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Almad DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 10.09.2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Citovat
stribro napsal:
Funguje... jenom musis nejakou dobu pockat, nez to ten song nacte (ta modra lista v programu).
Dalsi moznost je, ze nektere tvoje mp3 nemaji ID (jako treba vsechno, co jsem sam ripoval), takze je to nezaregistruje.
EDIT: Treti moznost je, ze to nerozpoznava ruzne obskurni formaty, jako treba .ape.


Ad APE, to je chyba přehravače a ne last.fm...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele AlmadOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
jj, s tema japonskyma charama je to presne tak ... na linuxu s komplet utf-8 systemem je to naprosto np a na winech to dela bordel :/
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
tak joinujte lidi kua ... je nas zatim jenom 5 a na charty je potreba minimalne 15 ;p (neverim, ze jsme jedini co maji last.fm accounty ;p)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Bee_Boo DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 1765
Bydliště: Šumperk/Nový Malín/ a uz zase docasne Brno
Citovat
K cemu je to dobre? krom toho ze je s tim prace navic?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Bee_BooOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
Bee_Boo napsal:
K cemu je to dobre? krom toho ze je s tim prace navic?
No jedina prace s tim je prvotni nastaveni, to trva asi tak zhruba 5 minut a pokud pouzivas plugin verzi tak jenom zastrcis plugin do sveho prehravace of choice a dal to neresis. Normalne pres nej poslouchas jako vzdy a ono to posila na server nazvy. Ovsem jakmile se tech dat sejde dost, tak to s nimi umi dost uzitecne veci. O chartech nejvic hranych songu a alb ani nemluvim, pozdeji ukaze lidi co maji podobnej vkus, takze muzes navazat kontakty. Nebo dalsi super vec - napovida dalsi interprety, kteri maji podobnej styl hudby (takhle jsem nasel spoustu cool veci)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Skoda nefunguje vubec, proste to padne.Sad
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Czech DDR na last.fm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 2  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupováním přes tento baner přispíváte na provoz těchto stránek


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)