DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Overhead vs Hallway
Jdi na stránku 1, 2  Další

Jakou perspektivu sipek pouzivate?
Overhead
69%
 69%  [ 9 ]
Hallway
30%
 30%  [ 4 ]
Jinou (napiste jakou)
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 13

Overhead vs Hallway
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
Vim ze drtiva vetsina lidi tady pouziva Overhead a zatracuji Hallway, ale zajimalo by me proc. U starsich uzivatelu predpokladam ze je to zvyk ze stepmanie/DDR kdy se tancovalo jen na overhead. Ale s prichodem ITG, kde je Hallway defaultne nastaveno se situace zmenila.
Ja jsem se ucil hrat na hallway a hraju s nim dodnes, navic v tom vidim i vyhody oproti overhead - je videt dal, diky tomu si muzu dovolit vyssi speedmod (pro me velice dulezite).

Ale co ostatni, co vas nuti k tomu hrat overhead? Je to ciste jen zvyk a nebo vam na pouzivani Hallway neco vadi? Co treba rikaji ti vice zkuseni tanecnici (STS, Cloud, Xsoft atd.) na oba dva mody, nejdrive ze sveho a pak z nejakeho neutralniho pohledu? Beru jakykoliv nazory, takze se nebojte Smile

A jeste posledni bod - myslite si ze lide pouzivajici Hallway by meli byt na turnajich nasilne proti jejich vuli konvertovani na Overhead, jen proto ze ostatni (a nebo spise organizator turnaje) to tak hraji?

btw podobnou diskuzi bych mel mozna zavest na tema speedmody, protoze to je vec co me trapi mnohem vic, uvidime jaky bude mit ohlas perspektiva.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
http://manual.pocitac.com/en/modifiers.html
Overhead - Standard arrow scrolling perspective.
Hallway - The arrows change perspective as they scroll upwards, starting out in the distance and approaching the foreground.

Ja osobne zacinam prestavat pouzivat Overhead a prechazim na Hallway.
kód:
O O O O
O O O O
o o o o
 oo oo
 ;; ;;
 ....
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
tak ja samozrejme vim jak ty perspektivy funguji, ja sem se ptal na osobni nazor/zkusenosti.

to ze prechazis na hallway, to uz je spravna informace do tohoto topicu. a co te k tomu vede, treba to nejak vice rozvest. Wink
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Srandista DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.10.2005
Příspěvky: 368
Bydliště: Brno
Citovat
Pochybujem, ze je to o zvyku... Ludia hraju s tym, co im viac vyhovuje... Napr. ja som v casoch, kedy som mal SM 3.9 samozrejme hral na Overhead, bo ina perspektiva tam nebola (pokial si dobre pamatam)... Ale to mi dlho nevydrzalo a v momente, kedy som sa dozvedel o Groove 2.2 skine, som presedlal na ten... Tam bol samozrejme Hallway defaultna perspektiva a ja som ju pouzival, uplne sa vytesujuc sa, ze "o_O tie sipky su 3D ^_^"... Moji kamarati vsak stale hrali na Overhead a Hallway zatracovali, a mne vrtalo hlavou preco? Tak som sa podujal to vyskusat, a ouha, Overhead mi vyhovoval daleko viac... Ano, argument, ze sipky s Hallway vidim skor, je jednoducho neoblomny, je to jednoducho fakt... Ale na druhej strane, Overhead aspon ja pouzivam z dovodu konstantnej rychlosti pocas celeho "letu" sipky po monitore, co je pre mna vec velmi dolezita... A to z dovodu, ze stepcharty nepoznam naspamat, a pri tazkych songoch (vyssie Experty) sipky musim bufferovat, abych ich stihal potvrdzovat... Aj to je jeden z dovodov, preco na smrt nenavidim mod Fade In, kedy jednoducho bufferovat nie je co...

Ah, a posledna otazka... NIE... Som zasadne proti tomu, aby clovek na turnaji bol viazany na konkretnu perspektivu... Ked je jej menenie povolene aj na majstrovstvach sveta, nevidim dovod, aby bola na akomkolvek turnaji napevno nastavena nejaka perspektiva... Kazdy by mal mat moznost vybrat si, co mu vyhovuje viac...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SrandistaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Robot2037 napsal:
tak ja samozrejme vim jak ty perspektivy funguji, ja sem se ptal na osobni nazor/zkusenosti.

to ze prechazis na hallway, to uz je spravna informace do tohoto topicu. a co te k tomu vede, treba to nejak vice rozvest. Wink

Duvodem je nejspis ze hraju na vetsi rychlosti a potrebuju na obrazovce videt vic veci. Taky uz mi prestala vadit rozdilna rychlost letu sipky nebo velikost (treba wave, nebo hallway .. kdyz vam v podstate sipka meni naklon/velikost)...

.. proste "kdyz jsem se rozhodoval, co si dat rpi vyssich rychlostech, hallway pro me byla jasna volba. Jasne - musite se otacet, ale kdyz to delate poradne, lidi to odceni" ...

Vyssi rychlost + citelnost sipek (+vice veci na i male obrazovce) = hallway.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Na hallway je toho vic videt, hlavne u Vertexe a podobnych 500+. Na overhead si zahraju ten zbytek protoze mam radi rovnejsi perspektivu(taky to muze byt tim ze uz to hraju tri roky na overhead). Jinak asi mas pravdu, perspektvia by mela byt na vyber. (jinak hallway je default).

Nedokazu si treba predstavit ze bych hral neco na klavesnici na hallway.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Po nainstaleni SM jsem zacal na Hallway a dlouho tak hral. Pak jsem presel na Overhead. Udelal jsem to spis instinktivne. Duvod budu slozite sestavovat, ale nejvetsi impuls asi byl, ze jsem si rekl, ze nepotrebuju videt sipky mega dopredu a radsi se tak naucim lepsi rovnovaze a reakcim. A ze to, ze mezi nimi vidim vetsi odstupy, ktere se v prubehu nemeni, ulehci soustredeni na to davat je co nejvic presne.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
osobne preferuju overhead z nekolika duvodu. prvni je celkem jednoduchy a jini se s nim asi nepotkavaji - proste dela se mi z hallway spatne.

jinak na overhead vidim priletajici sipku (mysleno fakt v okoli target sipek) o hodne lepe nez v hallway, kde nevim, kde ta sipka zacina a kde konci. vzhledem k tomu, ze pro me je asi nejdulezitejsi prave tahle informace tak hraju na overhead.
je jasny ze pro me je take dulezite videt hodne sipek, ale prece jenom je pro me primarni videt jak se prekryva sipka s target sipkama.

na turnajich v DDR mas na hallway smulu, na ITG turnajich je Hallway naprosto bezne povolenej, protoze te nevykopne z rankingu.


Naposledy upravil S'Tsung dne út, 3.duben 2007, 15:32, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
srandista:
Ano, vim ze to same si mi rikal uz v Brne. Na tom tvem notebooku co sme hrali (teda myslim ze byt tvuj) hallway opravdu vypadal docela spatne, protoze to bylo sirokouhle a ty sipky pri hallway ve spodni casti obrazovky byly dost deformovane, to mi taky vadilo. Doma mam 17'' monitor a tam ty sipky nejsou tolik splacle (aspon podle me), to same na poradnem arkadovem displeji. Rozdily v rychlosti letu nevnimam, pri tancovani podle sluchu je to stejne jedno, staci jen vedet jaka sipka je dalsi v poradi.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
stribro DDR portal
Support team
Support team

Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 490
Bydliště: Praha 9, Dictrict of FALAAAA!!!!
Citovat
Overhead.

U me hraje prim asi ten zvyk. Ale i obecne je mi mnohem prijemnejsi, kdyz sipky od zacatku do konce jedou se stejnymi rozestupy, stejnou rychlosti a velikosti, coz mi pomaha k lepsi presnosti.

Ale nemyslim si, ze by overhead mel byt povinny.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele stribroOdeslat soukromou zprávuICQ
Srandista DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.10.2005
Příspěvky: 368
Bydliště: Brno
Citovat
Robot2037 napsal:
srandista:
Ano, vim ze to same si mi rikal uz v Brne. Na tom tvem notebooku co sme hrali (teda myslim ze byt tvuj) hallway opravdu vypadal docela spatne, protoze to bylo sirokouhle a ty sipky pri hallway ve spodni casti obrazovky byly dost deformovane, to mi taky vadilo. Doma mam 17'' monitor a tam ty sipky nejsou tolik splacle (aspon podle me), to same na poradnem arkadovem displeji. Rozdily v rychlosti letu nevnimam, pri tancovani podle sluchu je to stejne jedno, staci jen vedet jaka sipka je dalsi v poradi.


Nebol to moj notebook... Patril Filipovi... Ale uznavam, ze na jeho notasi sa mi hra horsie ako na inych miestach s CRT monitormi (Arkada, Home), inde som na LCD (ci uz s normalnym rozlisenim, alebo widescreen) nemal tu moznost hrat tak neviem... A co sa tancovania podla hudby tyka, ano, samozrejme ze idem primarne podla hudby, akurat s druhou polovicou vety ciastocne nesuhlasim... Na tazkych songoch potrebujes vediet sipiek v poradi daleko viac ako jednu, aspon podla ma...

A jo, ked uz ziadas, aby bol tvoj nick pisany spravne (Robot2037), nebolo by odveci dodrziavat spravny tvar nickov aj co sa malych a velkych pismen tyka ^_~
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SrandistaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
Srandista napsal:
akurat s druhou polovicou vety ciastocne nesuhlasim... Na tazkych songoch potrebujes vediet sipiek v poradi daleko viac ako jednu, aspon podla ma...

Ano to je pravda, nemyslel jsem to uplne tak jak sem to napsal. Samozrejme je potreba videt vice sipek aby si vedel kam prenest rovnovahu, jak se natocit a podobne. Ja sem to myslel spise primo na ten okamzik kdy mas slapnout - kdy, to mi rekne hudba, kam, to mi rekne prvni sipka v poradi. A je mi jedno zda je mala, nebo velka, smer z toho poznam. Ono nahore uz jsou ty sipky stejne velike normalne.


Srandista napsal:
A jo, ked uz ziadas, aby bol tvoj nick pisany spravne (Robot2037), nebolo by odveci dodrziavat spravny tvar nickov aj co sa malych a velkych pismen tyka ^_~

polepsim se.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kubago DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Opava
Citovat
Hrával jsem tak 6 měsíců jenom hallway, z důvodu defaultní perspektivy
Je tomu ale tak týden zpět co jsem zkusil overhead, chvíli nezvyk z důvodu že je vidět méně dopředu, ale asi tak za hodinu jsem si na
overhead zvykl, dokonce šla i přesnost radikálně nahoru (v průměru tak +5%). Proč se mi zlepšila přesnost netuším, bude to nejspíš
kvůli konstantní rychlosti letu šipky o které mluvil Srandista.
Takže z tohohle důvodu zůstávám u overhead. Z těchle dvou mi nejvíce vyhovuje.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele kubagoOdeslat soukromou zprávuICQ
Seqoy DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.08.2005
Příspěvky: 597
Bydliště: Praha - Modřany
Citovat
na ddrku overhead, tam me nejak ani nikdy nenapadlo si to prenastavovat. na itgcku hallway, protoze jsem itgcko poprve hrala na arkade, kde bylo hallway nastaveno primarne a navic jsem v te dobe nemela pad, tak jsem hrala podstate jenom na arkade. hralo se mi s tim dobre, tak jsem nevidela duvod to prenastavovat, a tak je to doted. a kdyz hraju itgcko treba nekde na akcich, tak je to jak kdy. bud na hallway anebo kdyz jsem lina to prenastavovat (treba ze je tam hodne novacku a muselo by se to prenastavovat znovu), tak mi ani overhead u itg v podstate nevadi.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SeqoyOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Coz me privadi k myslence se zeptat: jestli mate na h/o jine vysledky, nebo je vam v podstate jedno jak hrajete a vysledky mate stejne (pri vami zvolenem speedmodu).

U me bych rekl ze vysledky jsou srovnatelne (nekdy vyzkousim v praxi).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Overhead vs Hallway
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 2  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)