DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď STOP komoleni nicku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Anonymní DDR portal


Citovat
Tak s mým nickem je veliký problém. Výslovnost nemá ustálené podoby a tak obvykle slyším na všechno, co si myslím, že by to mohlo být (ale také si rozmýšlím, jestli chci nebo nechci slyšet). Líbí se mi psaná podoba slova, čtenou jsem jaksi nikdy neřešila, takže obvykle doporučuji používat mé křestní jméno Magda, které mi připadá podstatně méně komplikované.
Pokud někdo skutečně trvá na používání mého nicku při běžném hovoru, nechť si vybere jednu z možností, které jsou mi sympatické: centim (asi nejschůdnější varianta), centajm, popř. francouzská verze santim. Dá se říci, že většina podob mého nicku mi nevadí (s takovým nickem člověk musí počítat s problémy), snad kromě Korálkovy šíleně znějící podoby sentime.
Centime DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.07.2005
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Citovat
Jistě jste správně pochopili, že výše uvedený text patří mně... :oops:
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CentimeOdeslat soukromou zprávuICQ
Seqoy DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.08.2005
Příspěvky: 597
Bydliště: Praha - Modřany
Citovat
tož já su ta SEQOY - jak všichni vidíte, je tam Q a ne G ! Vyslovuje se sekvoj a nijak jinak...co se týče skloňování, tak radši neskloňujte nebo z toho vyleze nějaký šílený patvar^_^ Taktéž jsem zvyklá na Seqoyka (rozuměj, čteme sekvojka), kde už je to skloňování vcelku jasný, ne ? Prostě podle vzoru žena a hotovo^_^

Jo a Molíku, to U tam taky nepatri^^


Naposledy upravil Seqoy dne so, 22.červenec 2006, 22:40, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SeqoyOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Gilhad DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.08.2005
Příspěvky: 11
Citovat
Já jsem TEN Gilhad, skloňuju se normálně (Gilhad, Gilhada) a nemám v nicku žádné R
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele GilhadOdeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
3 lidi za sebou, to uz je dost (pocitaje i Vaska).
Takze vyhrabeme opet tenhle topic a nechame ho precist vsem novym lidem.

Diky
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Yzergin DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 423
Bydliště: Pardubice
Citovat
No tak muj nick je dost slozity na zapamatovani...jsem rad kdyz se mi rika Yzergin cteno normalne [yzergin], pochybuji vsak o tom ze tohle se vam bude libit takze ochotne slysim na Yzi [yzi]. Jediny co mi vadi je zkracenina Zerg a uskrtim toho, co mi tak rekne Very Happy
Sklonovani:
Yzergin - podle vzoru pán, jen ne Yzergu
Yzi, 2.p Yziho, 3.p Yzimu atp.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele YzerginOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
Takze u me je to celkem jednoduchy:
1. pad - Sniper [cti Snajpr]
2. pad - (bez) Snipera [cti Snajpra]
3. pad - (k) Sniperovi [cti Snajprovi]
4. pad - (vidim) Snipera [cti Snajpra]
5. pad - Snipere [cti Snajpre]
6. pad - (o) Sniperovi [cti Snajprovi]
7. pad - (se) Sniperem [cti Snajprem]

A ted zkomoleniny:
Co nemam rad - Sniperko [cti Snajperko]
Co mi az tak nevadi - Snipe [cti Snipe nebo Snajpe]
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
A nyni prichazi i sklonovani blahosklonneho nicku Deirh! .)
Jak uvidite, je to velice trivialni (predkladam to radsi ve zjednodusene verzi)
1. pad - Deirh [Dejr] - Příklad: Bacha, ukliďte si to tady, přichází Deir.
2. pad - Sawyera [Sójera] - Příklad: Dejte si pozor na Sójera, jistě zase vymyslí něco, co vás nasere.
3. pad - Doomerovi [Důmrovi] - Příklad: Rád bych daroval něco Důmrovi.
4. pad - Doomera [Důmra] - Příklad: No teda, na Důmra jsme tady opravdu čekali...
5. pad - Deire - Příklad: Deire, můžu ti darovat tady auto? Prosím?
6. pad - Sawyerovi [Sójerovi] - Příklad: Sójerovi jsem musela za ty prášky na hlavu vyprat a vyžehlit 10 kilo prádla.
7. pad - Deirhem [Dejrem] - S Deirem rozhodně nemám nic společného.

Dalsi character nicky, volne zamenitelne za vyse uvedene:
- Mali [5.Mali] (od Malignance, neutral good, Shadowbane),
- Arc [5.Arcu] (Arc Tic Cooling, chaotic evil, Shadowbane)
- Suq [5.Suku] (Teh Suq, chaotic neutral, Shadowbane)
- Neuro [5.Neuro] (Neuromancer, lawful evil, Ultima Online)
- Bob [5.Bobe] (real-life character, lawful neutral, Hollis - Maine - USA)

Pokud nekdo bude mit problem s timto spravnym zpusobem, lze take pouzit zjednodusenou, avsak vseobjimajici verzi:
(1) Vase Velicenstvo, (2) Vasemu Velicenstvu, (3) Vasim Velicenstvem, (4) Vase Velicenstvo, (5) Vase Velicenstvo, (6) Vasem Velicenstvu, (7) Vasim Velicenstvem

Doufam, ze je v tom uz nalezite jasno! Kdo zvladne, ma u me bonbon Cool


Naposledy upravil Deirh dne ne, 23.červenec 2006, 20:39, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Scarlett DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 529
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Citovat
Deirh napsal:
A nyni prichazi i sklonovani blahosklonneho nicku Deirh! .)
Jak uvidite, je to velice trivialni (predkladam to radsi ve zjednodusene verzi)
1. pad - Deirh [Dejr] - Příklad: Bacha, ukliďte si to tady, přichází Deir.
2. pad - Sawyera [Sójera] - Příklad: Dejte si pozor na Sójera, jistě zase vymyslí něco, co vás nasere.
3. pad - Doomerovi [Důmrovi] - Příklad: Rád bych daroval něco Důmrovi.
4. pad - Doomera [Důmra] - Příklad: No teda, na Důmra jsme tady opravdu čekali...
5. pad - Deire - Příklad: Deire, můžu ti darovat tady auto? Prosím?
6. pad - Sawyerovi [Sójerovi] - Příklad: Sójerovi jsem musela za ty prášky na hlavu vyprat a vyžehlit 10 kilo prádla.
7. pad - Deirhem [Dejrem] - S Deirem rozhodně nemám nic společného.

Dalsi character nicky, volne zamenitelne za vyse uvedene:
- Mali [5.Mali] (od Malignance, neutral good, Shadowbane),
- Arc [5.Arcu] (Arc Tic Cooling, chaotic evil, Shadowbane)
- Suq [5.Suku] (Teh Suq, chaotic neutral, Shadowbane)
- Neuro [5.Neuro] (Neuromancer, lawful evil, Ultima Online)
- Bob [5.Bobe] (real-life character, lawful neutral, Hollis - Maine - USA)

Doufam, ze je v tom uz nalezite jasno! Kdo zvladne, ma u me bonbon Cool


Tak už vím, koho neoslovovat nickem Laughing
Jinak... Scárlett [Skárlet] Smile Sice ty dvě T nevyslovujte, ale prosím pište je Twisted Evil
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele ScarlettOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Yzergin DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 423
Bydliště: Pardubice
Citovat
Scarlett napsal:

Tak už vím, koho neoslovovat nickem Laughing
Jinak... Scárlett [Skárlet] Smile Sice ty dvě T nevyslovujte, ale prosím pište je Twisted Evil

Hele ve slove Katka, Katie apod. nejsou zadny 2 "t" tak nas nemas o co zadat Laughing
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele YzerginOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Wejn DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 11.04.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Brno
Citovat
Nejste takhle po ránu všichni mírně precitlivělí? Smile
Nebo že by to bylo tím vedrem? Hm.

Btw, klidně mě oslovujte třeba vajen, je mi to fuk Wink
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WejnOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Scarlett DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 529
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Citovat
Yzergin napsal:
Scarlett napsal:

Tak už vím, koho neoslovovat nickem Laughing
Jinak... Scárlett [Skárlet] Smile Sice ty dvě T nevyslovujte, ale prosím pište je Twisted Evil

Hele ve slove Katka, Katie apod. nejsou zadny 2 "t" tak nas nemas o co zadat Laughing

Opovaž se mi říkat Katko....nemáš ani představu jak to jméno nesnáším guns Confused
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele ScarlettOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sheila DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 787
Bydliště: Praha 5
Citovat
Deirh napsal:
2. pad - Sawyera [Sójera] - Příklad: Dejte si pozor na Sójera, jistě zase vymyslí něco, co vás nasere.


tak me tak napada, kdyz si to po dlouhe dobe ctu.... neni ten priklad ke druhemu padu naaahodou padu ctvrteho? =) Hodil by se treba priklad "Bez Sójera jsme ztraceni" nebo neco v tom smyslu (bez koho/ceho jsme ztraceni?) Wink ja jen ze kdyz uz tam ty priklady mas, tak aspon spravne Laughing smartass
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SheilaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Deirh DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 487
Bydliště: Fala Core, Entertainment District
Citovat
Mas pravdu, priklad je vadny, ale tvar slova stejny .)
Opravuju na: U Sójera má člověk jistotu, že vymyslí něco, čím ostatní opět nasere. Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele DeirhOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Reaver.man DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 211
Bydliště: Kolin
Citovat
Tak já taky přispěju do mlýna ;+)

základní tvar: Reaver.man (rývr men)
Jelikož mám nick ze dvou slov (ač s tečkou), musela by se skloňovat obě slova. Proto jsem zvyklý na zkráceninu Reaver (rývr), v 5. pádě Reave (rýve) či Reavere (rývre) - to první je imho hezčí. Nevyslovovat foneticky reavere či s pokusem o vlastní anglikanizaci jako např. rejve. No a nebo mi můžete říkat prostě Lukáši ;+) (zde pozor, Luky či Lukyne je obojí s Y)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Reaver.manOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
STOP komoleni nicku
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 2 z 3  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)