DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď pad přes paralelní (LPT) port
pad přes paralelní (LPT) port
Glurak DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 19.08.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Citovat
Nedílnou součástí stavění padu, jak to tak vypadá, je shánění a rozebírání gamepadů. Což se mi zdálo dost nepraktické a navíc zbytečně drahé. Po dlouhém bádání nad referencemi k LPT portu jsem nakonec úspěšně dospěl k programu, který dokáže z LPT portu bez nutnosti nějakých dalších součástek přečíst 13 různých hodnot(funkční i pod XPéčkama). Na jeden DDR-pad stačí 6, tudíž je k LPTéčku možno připojit najednou 2 pady.
.
LPT v dnešní době má kdejaká vykopávka alespoň jeden, a navíc, protože v dnešní době jsou už všechny tiskárny pod USB, tak většinou nevyužitý.
.
Kdybych chtěl řešit připojení 2 padů k PC přes kupované gamepady, náklady by se mi lehounce vyhouply na necelej půltác (vím, jsem se po nih scháněl) A to tu ještě máme obtíže s tišťákem, jak to na něj správně napájet a kam s ním, aby se mu nic nestalo.
Zato takovej LPT port se v elektru koupí do 20 korun a pak už vám stačí jen kábl (2krát 6 žilek + země) .
.
Oproti řešení s USB-gamepadama má řešení s LPT jen tu nevýhodu, že je navíc potřeba můj ovladač, se kterým jsem se celej víkend patlal.
.
Podle tohoto se zdá moje řešení ba ne až revoluční. Tak nechápu, proč jsem o něm už neslyšel od někoho jiného, kde je zakopanej pudl. Jaký máte vy, jenž už jste nějakej pad složili, na tohle názor?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele GlurakOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerMSN MessengerICQ
WerK DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.05.2005
Příspěvky: 707
Bydliště: Fala Hay loading station
Citovat
LPT redukce tusim nejakou dobu uz neexistuje, ale duvod proc lpt pady nepouzivame je celkem jasny : univerzalita. Na akcich se nikdy nevi, jestli bude pocitac od nekoho, nas nebo notebook. Kdyby doslo k potrebe pouzit ntb tak no problem, pripoji se projektor/monitor/lcd, repraky a jede se. V dnesni dobe neznam ntb ktery by mel LPT. Krom toho USB gamepady maji driver primo pod xp coz je kazdopadne dobra vlastnost. Na druhou stranu na stacionarnim vyuziti neni problem proc nepouzit lpt.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele WerKOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Ja bych to OCENIL
GreenHell DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 6
Citovat
Myslim ze tvuj napad je velmy dobry.

Myslim ze by vyc lidi ocenilo navod a moznost stazeni ovladacu a zdrojovych kodu.

Ja osobne mam tak rok starou desku a seriovy port tam mam. A Povazuju to za spravnou cestu protoze k takovym vecem tam tyto porty jsou. Nechci zbytecne utracet za neco co treba vubec hrat nebudu.

Pokud bys to uverejnoval tak prosim pod GNU GPL.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele GreenHellOdeslat soukromou zprávu
Glurak DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 19.08.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Citovat
No, musím říct, že tohle řešení jsem nakonec dohnal do funkční formy. Sice ten "driver" je splácaný takovým způsobem, že bych se za něj styděl ho zveřejnit před předěláním, ale na to taky může dojít.
Ještě bych poopravil, že se nejedná o port sériový ale paralelní. Na paralelním portu jdou totiž posílat data za všechny tlačítka naráz (tj paralelně), celkem lze na jeden paralelní (LPT) port zaslat až 13 signálů najednou, což v pohodě vystačí na dva 6ti tlačítkové pady nebo dokonce i jeden 11ti tlačítkový (a to všechna tlačítka zmáčknutelná najednou! ) . V případě sériového portu lze ale poslat najednou jen jeden signál (ostatní piny na COMu mají jiné funkce), takže by se do něho muselo všech těch X tlačítek nějak zakódovat do série (proto port sériový) a to by vyžadovalo už do padu přidat nějakou tu elektronickou součástku navíc. COM by docela měl i výhodu, pokud uvážíme, že COMy jsou i na novějších počítačích stále rozšířenější než LPT, navíc by bylo potřeba méněžílného káblu (přes LPT je potřeba tolik žilek, kolik je tlačítek + 1(zem) ). Ale ta elektronika navíc by byla problém, do kterého bych se osobně nepouštěl.
.
Chceš-li zdroják mého driveru (i když to není driver v pravém slova smyslu, spíš extra aplikace simulující stisky na klávesnici), tak si chvíli počkej na jeho přepsání.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele GlurakOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerMSN MessengerICQ
nespecha
GreenHell DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 6
Citovat
Ono to nespecha. Uz na me v obchode ceka usb gamepad, ale zajma me to.

takze klidne pockam
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele GreenHellOdeslat soukromou zprávu
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

pad přes paralelní (LPT) port
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)