DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď [100.0%] Sraz za ucelem testu kapacitniho padu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Místo a čas?
pátek v DDM
50%
 50%  [ 2 ]
pátek u mne doma
25%
 25%  [ 1 ]
neděle v DDM
25%
 25%  [ 1 ]
neděle u mne doma
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 4

[100.0%] Sraz za ucelem testu kapacitniho padu
Ender DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 19.08.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 10
Citovat
Místo srazu v Praze nakonec bylo v neděli ve dvanáct, prašné prostory Malvazinek. To ž tam opravdu není. Ačkoliv to zpočátku vypadalo dosti na fiasko, nakonec jsme přišli na to, co dělá rozdíl mezi mým domácím prostředím a nepřátelskou brouky kypící zahradou, kde nám bludné proudy protáčely ciferníky. Stačilo odstínit zákeřné u:fony z podzemí. Přeprogramovat čip, aby s nimi počítal, jsme žel z důvodu hardwarové nekompatibility* VGA a COM portu nemohli, jest otázka jak by se to ale chovalo kdybychom to udělali, asi by to nebylo moc přesné, těžko soudit bez pokusu. Po odstínění ovšem už nebylo možné podniknout mnoho pokusů, z důvodu zásahu vyšší moci. Takže jsem se nedozvěděl to co jsem původně chtěl - vhodnost jednotlivých druhů podložek. Asi to bude ale jedno, když se udělají uživatelsky nastavitelné meze snímání relativní k autokalibraci, hlavně aby to co nejméně lítalo po podlaze a člověk se na tom nezabil.

Já vím že jsem lama, nicméně v "tichém režimu" (potvora dřevěná podlaha rezonuje a o půlnoci to je i slyšet...) se na skládacím padu (viz fotky které snad budou dodány) dá odskákat třeba toto:



Za zajímavost považuji že jsem viděl zachovalou variantu bratříčka mého notebooku. To je tak když někdo dobíhá vlak se zapnutým notebookem v tašce (neznačky nemají tendence zastavovat disk, poctivě dostával narázy za plných otáček... se divím že to se mnou dodnes vydržel).

*) dvě řady pinů se těžkou rvou do tří řad děr

Btw pozn. pro moda - opět nemůžu editovat anketu (odstranit ji). The question is "what is manamana?".

----
Zkousel jsem postnout do tematu Declenův TouchPad, avsak nevypada to tam zrovna na odezvu, tak to zkusim tady.
Tedy, postavil jsem si pad zalozeny na netypickem principu a rad bych, aby nekdo lepsi nez ja vyzkousel jeho presnost. Jeste ho doladuji, hlavne tu presnost, nicmene bylo experimentalne overeno, ze nejsou problem ITG1 heavy na A, ITG1 standardy na <20 greatu (coz ovsem je hodnoceni spis toho kdo to zkousel, nez padu). Judge StepMania4. Dlouho jsem neskakal, na challenge to ted moc nevyzkousim.

Tedy otazka: kdo by byl ochotny se vyzkouseni zucastnit? A pripadne navrh nejakeho mista? Nemam problem se s tim dopravit kamkoliv v Praze. Takovy mozna prvni napadnuty navrh u mne doma - ceduli Hl.m. Praha mam 500m od baraku, sem se asi nikdo chtit tahnout nebude Smile

Termin - prvni mozny den je pristi tyden v patek (11.5.), den predtim jdu na zkousku a navic to chci jeste predelat (matouci velikost sipek po hmatu, glitch v autokalibraci) Pak snad vicemene kdykoliv, povetsinou i ve vsedni dny.

Na okraj:
Z principu musi mit takovy pad zaneseny lag a dle mych odhadu je v aktualnim softwaru asi 4-5ms, variance lagu by mela byt do 2ms (ovsem nejsem si tim jisty, ono pri dupnuti extremne roste sum, je mozne ze variance dosahuje i vice, 4-5ms, to uz by nebylo moc hezke). Prodlouzenim lagu by se dala snizit variance (na druhou stranu pokud se s dupnutim nekdo vejde do 10ms tak uz by to naopak bylo asi kontraproduktivni...)
Jsem ze zkouseni presvedcen, ze je alespon tak dobry jako softpad s tim rozdilem, ze se neposkozuje (a co se poskodi se da opravit) a naklady na jeho vyrobu (ciste soucastky) jsou 350Kc elektronika + 100Kc pad. Elektronika obslouzi celkem 10 tlacitek (pouzity mikrocip ma 10 AD prevodniku, drazsi jich mohou mit 13), coz pro mne znamena moznost pripojit k ni dva pady, staci mi zakladni smery a jeden pad dostane Start/Select.

Aby to nebylo tak sede...
Náhled na celek:

Obvod:

Krabička pro druhou verzi - přípojky padů.


Naposledy upravil Ender dne po, 14.květen 2007, 1:11, celkově upraveno 12 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnderOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
Opravdu moc pekne, to musim dukladne prozkoumat Smile Ale radsi bych vikend nebo utery.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Tak ja bych klidne i zajem mel.
Kvuli praci uzu dorazit nejdrive na 6tou. Nezarucuji ze mi do toho nic neprijde, ale tohly by mohlo byt zajimave a bude si to nejspise chtit pohrat i s casovanim SM, aby se vyzkouselo jak je to presne (a jak to laguje).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
lidi na zkouseni, co jsou ti dat opravdu presne informace, jsou tady celkem k nenalezeni.

ja bych prisla taky (co se te presnosti tyce) ale nevim kde budu a tak vselijak (kazdopadne bychom prisli asi s xsoftem spolu).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Marty DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.09.2005
Příspěvky: 181
Citovat
no, mam navrh, jak by se dala asi posoudit presnost - polozit tenhle pad na trinpad a porovnat vysledky - jeden hrac by proste tapal na dvou padech naraz. Idealne jeste kdyz by StepManie umela zobrazit kdy presne zdetekovala ktere sepnuti - tj stream sepnuto / nesepnuto pro vsechny tlacitka a u jednotlivych eventu presne cas (a take jeste reference v kolik to SM ocekavala) ... nevim zda to chapete jak to myslim, proste graficke znazorneni, neco jako tohle:

kód:

pad1: _______-----_____-----
pad2: ______------_____-----
ref : _____-----_____-------


umi to SM?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MartyOdeslat soukromou zprávu
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
myslim ze to moc resis Smile
proste prijdes a zatancujes si, kdyz to bude mimo, tak to poznas hned, ze ti tam polezou treba samy greaty a podobne.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ender DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 19.08.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 10
Citovat
Lag nepovažuji za chybu, ale za vlastnost, dokud je to v řádu milisekund. Za chybu bych považoval, a co chci zjistit zda je nebo není přítomno (resp. určitě je, ale jak moc), je rozdílná reakční doba při každém stisku. Tedy aby pokud na to postavíme robota (no offense) a naprogramujeme ho k dupání v na ms přesně stejném intervalu, jak moc se budou lišit intervaly mezi stisky které nahlásí pad. Každopádně uvažuji o implementaci akustické odezvy na stisk, ta mi snad dost pomůže zjistit jestli za ty nepřesnosti vážně můžu já nebo pad.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnderOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sheila DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 787
Bydliště: Praha 5
Citovat
Tak ja kdyz budu mit volno, tak bych se taky klidne stavila =)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SheilaOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Marty DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.09.2005
Příspěvky: 181
Citovat
Robot2037 napsal:
myslim ze to moc resis Smile
proste prijdes a zatancujes si, kdyz to bude mimo, tak to poznas hned, ze ti tam polezou treba samy greaty a podobne.

a ... oni tam nemaji lezt same greaty? lolz, to asi delam neco spatne Very Happy

jinymi slovy, ja to zas az tak moc nepoznam ... co je ale fakt, je to, ze tenhle typ padu musi z principu reagovat o chvilinku pred doslapnutim, a tim, ze jsou postupne vzorkovany jednotlive sipky a samotne vzorkovani chvilku trva, tak i pri stejne rychlem pohybu a tak, tak to zdetekuje seslapnuti pokazde az po chvilce "za hranici". Trosku nevyhoda je, ze stav "za hranici" je trosku neurcity, protoze se meri kapacita tela vuci plose, tak kdyz budu mirit na sipku plnym chodidlem, je hranice jakoby vys nad plochou sipky, nez kdyz jen "tuknu" spickou - spicka se bude muset priblizit o kousek niz nad plochu, aby telo melo se sipkou stejnou kapacitu jako v predeslem pripade ... navic je asi potreba nohy nad tuhle hranici zas zvednout, aby zdetekovaly, ze na nich uz nestojim. Me osobne celkem zajima jak velka je tahle hranice a jak moc to muze mit vliv - je to asi podobne, jako kdyz by se softpad polozil mezi dva polstare - pak take nebude uplne presne zrejme, kdy ten kontakt uvnitr vlastne sepne Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele MartyOdeslat soukromou zprávu
Ender DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 19.08.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 10
Citovat
Zas az tak moc bych to nerozebiral, na pouze palec to reaguje (ale nechce se tomu), na spicku nohy to reaguje bez problemu. Co je ovsem mozna pro hardcore hrace problem - neni mozne nasunout nohu nad plochu, aniz byste ji aspon trosku oddalili od padu. Protoze i pouhe nasunuti nohy na plochu zpusobi sejmuti, neni to jako klasicky pad kde se opravdu pak jeste musi pritlacit.
Snazil jsem se tu detekci udelat malinko inteligentnejsi nez jenom proste stanoveni hranice smerem nahoru (stisk) a smerem dolu (pusteni).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnderOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
aha. ok opozdene teda chapu jak ten pad funguje. celkem by me to zajimalo jak jsi to postavil a jak to funguje. pokud se objevim tak ti pak dam svuj feedback.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
jo totohle se taky hodlam zucastnit...

jinak obecne bych rek ze s testem presnosti padu takovej problem nebude - sice tu nemame lidi ktery sou schopny urcit lag padu ale rek bych ze lidi co se nejak zasynchronizujou i na offsync system je tu celkem dost a pak uvidime co tam bude padat... na test bych asi nejlip videl ITG2 (muzu dodat na notebooku) - precejenom na klasickem DDR timingu s max Perfectama toho moc nepozname - precejenom Fantasticy a znamena drive/pozdej nam toho uz reknou docela vic.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ender DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 19.08.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 10
Citovat
Chtělo by to dohodnout místo a termín.

Návrh termínu: pátek 11.5. (po šesté) nebo neděle 13.5. (ve dvě)
Návrh místa: DDM nebo u mne doma

Ke mně - idos cíl Škola Kolovraty nebo Nádraží Kolovraty. Až na Martyho je to pro všechny nejspíš dost daleko, a interval spojů není moc pražský, takže varuji.

Hlasujte? Případně postněte protinávrh. Hlavně třeba je-li nevhodný čas.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnderOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
v patek po seste v ddm by to treba i slo (=hlasuji pro to).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
Patek nebo nedele v DDM by sla.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
[100.0%] Sraz za ucelem testu kapacitniho padu
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 4  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupováním přes tento baner přispíváte na provoz těchto stránek


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)