DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Avex Trax vs. S'Tsung
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Avex Trax vs. S'Tsung
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
Vite, co se mi dneska stalo? Tak si tak ctu svoje mailu a vidim, ze mi asi desetkrat pise youtube.

No neverili byste, co tam stalo. Jakasi firma me zazalovala za to, ze si na YouTube davam svoje vlastni videa Para Para Paradise (s jejich licensovanyma songama). Chtela jsem vedet vic...

Po chvili jsem zjistila, ze ta firma je Avex Trax (jako opravdu realne) a ze ta vec, kterou na me poslali se da sice odvolat, ale pujde to k nejblizsimu soudu meho bydliste.

Asi takhle ja jsem si koupila originalni Para Para Paradise a natacim si vlastni videa PPP routin. A co oni? nelibi se jim, ze v mem videu zazni jejich licensovana skladba? Proc si zrovna vybrali me? Na youtube i jinde se nachazeji primo ripy z jejich DVD a CD a oni si vyberou moje videa? Takova neskodna, od nekoho kdo zadnou japonskou velkou firmu nemuze prece ohrozit. Celkem funny ne?

Mam to brat jako kompliment nebo se mam nastvat?

Jako fakt to by znamenalo, ze si clovek nemuze natocit video jak hraje DDR nebo BeatManii....


Naposledy upravil S'Tsung dne st, 13.červen 2007, 1:11, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
ROFLLL, to snad nemyslí vážně. Na jednu stranu je to teda fakt pocta ^_^ na druhou pěkná buzerace. IMHO to nemůže být nic jiného než jedno velké YouTubovské bububu. A stejně to nechápu protože podle toho co jsem se dočetl by nahrávací společnosti měli mít nástroje, kterými mohou copyrightovaná videa přímo odstřelovat. Tak čeho tím chtějí dosáhnout, milióny na běžném uživateli nevysoudí. Jestli se to bude dít ve větší míře, tak to dost možná vyústí v další revoltu podobnou té na diggu kvůli 09-F9-11-02-9D-74-E3-5B-D8-41-56-C5-63-56-88-C0.
A number cannot be patented. A number cannot be copyrighted. Do not bow to the threats as others have. Spread the word. Fight for truth.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Jenda DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 286
Bydliště: Trusnov/Brno
Citovat
Tak to je teda maras.

Co myslis tim 'vec se da odvolat' ? Budes se teda muset hajit u soudu ?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele JendaOdeslat soukromou zprávuICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
pokud nereknu nic proti a necham to klidne plavat dal a uz to vickrat neudelam tak to k soudu nepujde a zustane to mezi nama. jakmile ale napisu "nevim jak se ta listina jenuje" a poslu ji pujde to k soudu. avsak znamena to soudit se s Avex Trax coz neni mala firma.

pokud nebudou skodit dal tak mi to zas tak asi nevadi. ale jako no ve snu by me to nenapadlo....jako fakt ne.

jinak v belgii uz jsem byla u soudu a celkem to slo^_^. myslim, ze dost populace za nelegalni soft tam v belgii byla. mozna proto si taky kupuji ty originalky.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Jenda DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 286
Bydliště: Trusnov/Brno
Citovat
Tak aspon ze z toho nemas pru***.

Kazdopadne jsou to cvoci, vzdyt timhle tu hru vlastne propagujes.... Nevim proc jim to vadi
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele JendaOdeslat soukromou zprávuICQ
Cloud DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 14.03.2005
Příspěvky: 2916
Bydliště: Praha Prosek
Citovat
To je jak kdybys natocil video z Vist a Microsoft te zazaloval....magorina.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CloudOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
Cloud napsal:
To je jak kdybys natocil video z Vist a Microsoft te zazaloval....magorina.

magorina - Ano. nelegalni - Ano. Nebot tam pouzijes dilo podlehajici autorskemu zakonu (tj. grafiku vist) bez svoleni majitele prav.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Seqoy DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.08.2005
Příspěvky: 597
Bydliště: Praha - Modřany
Citovat
no jo, jenze tady ? psko se softwarem tam videt neni. controllery tam taky nejsou. takze o co jde ? o hudbu ? ta patri prece zpevakum, ne ? nebo o ty routiny ?
je to dost na hlavu
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SeqoyOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Taky myslím, že tím jím spíš děláš reklamu. Jsou vadný. A chtějí po tobě abys to dala pryč, nebo stačí když už další nebudeš produkovat? Můžeš posílat videa Para Para bez zvuku? A co když si k tomu nahraješ vlastní cover verzi? Co amatérsky naaranžovaný MID? Zažalují mě, když budu zpívat písničku Ayumi Hamasaki na veřejnosti?

Přijde mi, že už jsou fakt jak rozmazlený. Už mě ta situace fakt nenechá spát. Začlo to ochranou proti ripování Audio CD roku 2002. Poslední z velkých nahrávacích spolenčností EMI toho nechala v lednu 2007. Konec jedné éry - a důvod? Pochopili, že: "Cena ochrany je příliš vysoká v porovnání s výsledky." Jinými slovy - Utratí spousta peněz za vývoj a aplikování ochran, jsou tím postiženi legální uživatele (žádné PC, některé nestandartní přehrávače, autopřehrávače) a piráti si cestu najdou a pirátí vesele dál. Velmi podobně to je s kontroverzním DRM, nebo třeba StarForce ochranou u her. Mám za to, že už se taky poučili a jsou na ústupu.

Současný trend, nejnovější Advanced Access Content System verze 3, používaného u HD médií, od kterého si všichni slibovali stabilizaci trhu HD videa, byla prolomena TÝDEN PŘEDTÍM, než první plná média s touto ochranou dorazili na pulty obchodů!!! Buďto LA vědí, že s celým AACS odvedli neobvykle mizernou práci a domnívají se, že to ještě dokáží v budoucnu napravit a nebo už si museli dávno uvědomit, že to je zcela marné.

Co si já myslím je, že kdyby se vykašlali na všechny tydle buzerace, nechali si lidi šířit co uznají za vhodné a radši by zlevnili, tak by na tom definitivně vydělali. Mě osobně by stálo za to koupit si CD okolo pade DVD řekněme do stovky. Rozhodně se mi to vyplatí, ušetřit za prázdné médium, čas strávený sháněním a vypalováním, získat prima kvalitu a být po právní stránce čistý. Podobně jako teď dávají DVD k dennímu tisku, už jich mám pěknou řádku, protože prostě nekup to, když je to za pade i s novinama! Nakoupil jsem k tomu DVD obaly a je to fakt úplně supr. Jenomže to oni se radši budou třást strachy, že si každý bude raději poslouchat nějaký streamovaný video pochybné kvality s trsající ženštinou, než aby si koupil jejich produkt. To už o něčem svědčí. Opravdu je nechápu a jsem velmi zvědavý, kdy všichni otevřou oči. -_-
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Reaver.man DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 211
Bydliště: Kolin
Citovat
Seqoy napsal:
o hudbu ? ta patri prece zpevakum, ne ?

Zalezi na konkretni smlouve. Dusevne sice patri zpevakum, ale pravo vydat ji maji pouze labely. Znam pripad, kdy autor hudby chce vydavat dalsi CD, ale majitele prav (Sony) ne a tak se nevydava nic (ackoliv jak fanousci, tak autor by chteli).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Reaver.manOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Zase nas tahaji do Ameriky - kde kazdy zaluje kazdeho, a kde maji i "sousedskou dan",tj. ze platite za film i o neco vic, protoze co kdyby to naahodou videl i vas soused, ze?

No, v CR platime preci autorskou dan (autorsky poplatek), z HDD je to treba 50 kacek, ale i z flashky do fotaku se urcita procenta davaji. A CD ma clovek legalne, takze pokud chteji penize, za to ze se nahravaji (na media) jejich vecicky, tak at napisi cesky OSE nebo svazu autoru a pozadaji o zaslani penez jim. Btw, a kdybych si moji fotku s jejich hrou vytiskl, tak platim dan i z papiru, co?

Proc treba nezazalovali TorrentBay? Protoze jel ve Svedsku (nebo Spanelsku?) kde maji jine zakony. Pak je otazka jaky zakon plati, nas, jejich (zeme kde je Axex), nebo Americky? Jinak, resil bych to tak, ze to uploadnu na Google Video. Vlk se nazere a koza zustane cela.

Taky by stalo za uvazovani jim napsat nejaky mail (kdyz se najde eng. mail). V podstate si jedna ze 3 lidi, ktera tu ma jejich CD/DVD legalne a propagujes ho v ramci republiky. Napsal bych mail jestli si preji abys nepropagovala v CR jejich hry, bla bla .. Czech DDR + evropska scena.. a ze si i lidi odsud kupuji jejich veci diky tobe .. tak jestli chteji aby si s tim prestala, nebo jestli ti daji propagacni veci navic.
Buhehe, nebo napsat mail obracene, ze si tady a mas jejich veci legalne, i PPP a dalsi KOCky a ze muzes propagovat for free v siroke mase. Oni napisi treba ze jo. A pak jim odpovedet "tak proc jste me zazalovali za moje videa". Moc by me zajimalo co by napsali.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
jaz DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 18.03.2007
Příspěvky: 11
Citovat
Ono nejde o to, že by videa S´Tsung obírala společnost o nějaké zisky, to jim je úplně ukradený.

Jde o to, že obzvlášť v anglosaských právních systémech je právo duševního vlastnictví (intellectual property - IP) založené na principu jeho nutné ochrany vlastníkem. Je to proto, že IP není něco, co máte hmotně v ruce, ale může se to nekontrolovaně a nelegálně rozlézt po celém světě. Vlastník takového IP je pak povinen podnikat kroky k potlačení jakéhokoliv neautorizovaného způsobů užívání jeho IP i částí.

A to proč? Protože by o tato práva mohl časem přijít. Pak přijde nějaká jiná společnost, začně vyrábět to samé a řekne "Proč by ne, vždyť vy se tomu nebráníte, podíveje se váš produkt je na miliónu veřejně přístupných míst a nic jste s tím neudělali, je to tedy volně přístupné". Pak se budou soudit, soud zváží všechny přednesené důkazy (včetně třeba videa se S´Tsung) a možná shledá, že je to pravda a vlastník IP ztratí, což je pro něj většinou ta největší škoda, kterou může utrpět. Proto se i například herní společnosti brání fan hrám na motivy jejich hitů. Prostě zdá se to jako blbost, ale IP je natolik cenná věc, že si to žádná společnost nedovolí riskovat.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele jazOdeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Jaz: to zni rozumne. Jako, opravdu.

Pak je otazka, jestli chteji autori hudby a her aby se na jejich hudbu zpivalo a tancilo nebo jen sedelo a poslouchalo doma nebo v koncertni sini. Sice jejich prava nikdo nepopira (sts i psala ze je to para a jaka hudba to byla).
Jen premyslim nad myslenkou, pro koho to bylo puvodne delano a za jakym ucelem (jeslti je primarnim cilem autora zist nebo ne).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
jaz DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 18.03.2007
Příspěvky: 11
Citovat
No tak to jsou dvě různé věci. Nevím, co konkrétně dostala za dopis S´Tsung, ale v případě Para Para se jedná asi o zařízení a princip dohromady a ten bude chráněný celou řadou patentů, pak bych to chápal jako úplnou prevenci ze strany společnosti.

Každopádně songy, které jsou použity v PPP musí být výrobcem licencovány, to by si určitě nelajzli, aby použili hudbu bez svolení autora. Tady jsme se zase posunuli z oblasti IP obecně do oblasti práva autorského. Ve stručnosti - autorské dílo lze užívat mnoha způsoby a existuje celá řada druhů licencí. Za licenci výrobce PPP autorům určitým způsobem platí - předem, podíl ze zisků z provozování automatů, podíly z prodeje home verzí, cokoliv. Sám autor ani licenci dávat nemusí, on může mít správce, který tyto práva vykonává za něj.

Pak existují pro jiné účely hromadní správci autorských práv (například častá otázka, jak je možný, že v televizi při upoutávkách hraje nějaká známá hudba - jak ona to ta NOVA platí? Nebo neplatí? Tady třeba Pro vysílání rozhlasem nebo televizí a produkce je to u nás nechvalně známá OSA, která hromadně spravuje portfolio vlastně všech umělců pro oblast ČR a u tý televize platí určitou částku za všechno dokupy). To je na dlouhý povídání.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele jazOdeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Btw, na ono inkriminovenam videu byla hybajici se sts v jejim byte. Z PPP hry tam nebylo prakticky nic, ani sipka, ani zabej. PPP je jinak narodni tanec a tanec jako takovy patentovany neni (DDR hra a DdR sipky ano, ale je to jakobys tpalal venku neoMAX bez padu a sipek, jen za hudby). V podstate je to to same, jako by te nekdo nahral na diskotece jak tam tancujes (vstup na diskoteku si zaplatil, takze co tam pousti je nejak asi zdaneno, a nahravas to na svuj fotak).

Ad Nova. Noo to me taky zajimalo. Pri upoutavce na TeleTele hraje main theme ze StarTreku, to je normal?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Avex Trax vs. S'Tsung
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 3  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupujte přes tento baner, jako všichni naši DDR hráči


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)