DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď H:S - od papiru k plastu
Jdi na stránku 1, 2  Další
H:S - od papiru k plastu
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat


Na internetu mě nejčastěji najdete pod nickem H-S nebo H:S, "v realu" jsem vetsinou proste Martin.
Studuju na střední se zaměřením na výpočetní techniku a o počítače a elektroniku se i všeobecně zajímám.
V současnosti mi je 18 a bydlím v takové díře u Opavy, ve Stěbořicích.

Mou výbavou je softpad Dance Impact a Stepmania 4.0 s theme ITG2; časování a bodování upraveno podle ITG; judge difficulty 6, life difficulty 4 :)

OS Debian GNU/Linux, testing.


29.7. 2008 - Podařila se první devítka, Resurrection :)) . A taky před měsícem došlo k downgradu Debianu ze SID na testing :D

18.2. - Poslední zkouška nastavení a úprava judge difficulty na 6, protoze jsem vytusil, ze ji precejenom pouziva vetsina :)

17.2. - Dneska už jsem měl čas si s tím trochu pohrát, takže ted už před sebou máte můj vylepšený PGS thread, ne takovou rychlou splácaninu jako včera :))

Taky jsem ve spolupráci s kubagem odladil nastavení Stepmanie; zapoměl jsem předtím změnit ještě jedno bodování v konfiguraci, takže procenta to počítalo podle ITG, ale písmena podle standartu Stepmanie => na včera uploadovaných obrázcích jsou přidělené špatně.



částečně převzato a upraveno z threadu o výrobě papíroveho padu

Pravěk
Kde jsem prvně slyšel o DDR už nevím. O co ale přesně jde, mi ale pravděpodobně objasnil kubago, nikdo jiný v okolí to ani být nemohl. :)
První setkání naživo proběhlo na jednom komunitním srazu v malé vesničce jménem Bánov. Kubago jako jeden z účastníků obětoval část místa v batohu a přivezl softpad. Kdosi z přítomných mě přesvědčil, abych to zkusil, tak jsem si "odšlapal" jednu skladbu a tím na dlouho skončilo. Nebylo to špatné, ale ani mě to nijak extrémně nechytlo.

Středověk
Situace se změnila tak někdy kolem září/října 2007 - kamarádka (ted už ji taky znáte z fora - Tarah) mě dokázala zpracovat natolik, že jsem začal sledovat anime, konkrétně Bleach. Časem jsem se začal víc zajímat obecně o "japonskou kulturu" a když jednou došly nové díly Bleache, začal jsem hledat nějakou náhradu...po chvíli mě napadlo, že si nainstaluju stepmanii a posbírám všechny openingy a endingy z Bleache. Sběr byl poměrně úspěšný a začalo mě to bavit, i když zatím jen na klávesnici (případně když nikdo nebyl doma, tak na koberci :)) ).

Nechtěl jsem ještě hned kupovat pad, protože jsem si nebyl jistý, jestli mě to nepřestane za měsíc bavit. Nakonec mi přišla jako nejlepší možnost postavit si vlastní nízkonákladový pad. Takže jsem někdy v brzkých ranních hodinách začal dva dny před Vánocemi lepit jakési torzo z papíru, postupně se to den za dnem začínalo podobat padu a nakonec stačilo jen dodělat samotné spínače a připojit elektroniku.
To vše se kupodivu víceméně povedlo, jak se můžete přesvědčit zde na foru, takže jsem začal experimentovat s DDR i "na domácí půdě".

Papírový pad sice nějakou dobu fungoval, ale o přesnosti nemohla být řeč a při rychlých skladbách se jednoduše horní části spínačů nestíhaly vracet. Navíc se některé kontakty drátu s alobalem ukázaly být problémové a protože se čas oprav hodně blížil času hraní, raději jsem to většinou vzdal.
Přesto ale pad svůj účel splnil dokonale - po chvíli už jsem si byl jistý, že tohle mně nejspíš jen tak bavit nepřestane a začal jsem uvažovat o koupi softpadu.

Současnost
Zdejší forum jsem už měl nastudované, takže volba samozřejmě padla na Dance Impact pad od positivegamingu. Už si nejsem jistý, jak přesně to bylo, ale Tarah se při nějaké příležitosti tuším zmínila, že by si taky ráda koupila pad. Domluva byla krátká a rychlá, takže se objednaly oba najednou, za jedno poštovné.
Nevím, kdo všechno se angažuje v provozu rare-items.cz, ale vím, že minimálně S'Tsung se tam vyskytuje, takže bych jí a dalším, kteří se o provoz starají, rád poděkoval za to, že takhle podporují distribuci v ČR, protože míst, kde jinde tenhle pad sehnat, u nás zatím moc není :-)

Tenhle text píšu třetí den poté, co jsem rozbalil krabici s padem. Chvíli mi trvalo zvyknout si na jiný povrch a nutnost víc na pad nohou "přitlačit", ale ted už můžu říct, že je to nesrovnatelně lepší.. První zátěžový test trval tři hodiny, v podstatě v kuse - moc dobrou fyzičku ale nemám, takže když už jsem měl problémy po dohrání skladby zůstat stát, raději jsem to vzdal :-D


pozn.: forum píšu s krátkým o, protože mi na klávesnici nefungujou mrtvé klávesy a nechce se mi ho pořád vkládat přes mapu znaků ;)


zde by se mělo občas objevit, co bych rád zvládnul, co se mi stále nedaří a podobně
Zatím jde asi tak o tři songy, které se mi celkem líbí, ale které na prostě nemám. Všechny z webu stepmanie.

První je Lost na šestku ze Stepmixu 1.0 - on by snad i šel, ale když se tam pak ukážou holdy v kombinaci s mačkáním dalších šipek, hned zmatkuju a nezvládám, navíc to občas ani nestíhám ani pořádně číct, natož teprve hýbat nohama :))
Další už jsou zaměřeny do vzdálenější budoucnosti (pokud se tedy někdy vůbec zlepším) - oba z Plaguemix series, první je Krupa na 8, který je na mě ale pořád moc moc rychlý v některých částech a za několik měsicu bych se chtel aspon pokusit o Resurrection na 9, protože ten song se mi celkem líbí, ale na easy a medium je tam strašně málo kroků, chybí tam nějaká průměrná obtížnost, škoda..


>> tak Krupa nečekaně brzo..pár hodin po zápisu do seznamu :-D tahle osmička by asi měla spíš být něco jako težká šestka, ale když už se povedlo.. :))


>> 29.7. 2008 - Povedla se Resurrection..první pokus nevyšel, ale po zvednutí rychlosti na 2.5x ...už jsem to měl "obhlédnuté" z toho nepovedeného pokusu, tak to nějak vyšlo..



časování a bodování v konfiguraci upraveno podle ITG, judge difficulty 6 a life difficulty 4

první, u čeho se mi objevilo písmenko S, zatím teda s mínusem :)) //tohle bylo jeste s judge difficulty 4


aktualne nejvyssi dosazene skore :))


Naposledy upravil H-S dne út, 29.červenec 2008, 17:38, celkově upraveno 5 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
kubago DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Opava
Citovat
life difficulty si nech na 4 (jestli je to 4->6 o cem mluvis)

A chce to screeny z hrani nejake Wink
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele kubagoOdeslat soukromou zprávuICQ
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat
mno life difficulty je 1 az 5 a to jsem nechal na default 3..spis jsem myslel judge difficulty, ktery ma 1-8 a pak nejpresnejsi Justice...4 by mel byt default a default jsem nastavil v konfiguracnim souboru podle toho, co jsem nasel na stepmania.com a tady na foru (ty casove "okna", v jakem rozmezi to dava excelent/perfect/great atd.)...o to jde..vetsina lidi pouziva ITG, ktere ale v Linuxu nejspis moc rozumne nerozjedu, tak chci mit alespon porovnatelne nastavenou SM Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat
tak tedy prvni nejake zaznamenane vysledky..davam sem jenom ty, co se nejak povedly...hodne jsem jich proste a jednoduse nedal, jine sly uplne samy...nekdy jsem naprosto nezvladal petku, jindy naopak uplne bez problemu sestku...7 jsem obcas zkusil, ale po chvilce jsem to vzdycky vzdal :-D

Tak jsem zacal svou sbirkou openingu/endingu z Bleache..ze zacatku to byla hruza, pozdeji jsem se uz nejak rozhybal..

Bleach - After Dark - M5 - 62.17%
Bleach - Daidai - M6 - 68.23%

nasledovaly nejake songy z webu stepmanie
Krupa - M6 - 63.47%
Oceans of Time - M5 - 72.71%
1-2-3 - M6 - 53.21%
Juke-Joint Jezebel - M6 - 72.59%
Who the hell are you - M5 - 57.25%

Bleach - Thank you!! - E4 - 68.13%
ta posledni je ctyr-a-neco-minutova, druhy ending z Bleache a celkove jedna z tech mych oblibenejsich..stiham ji bez jakychkoliv problemu, takze jsem se snazil trefovat co nejpresneji..ze zacatku mi tam skakal jeden fantastic/excelent za druhym a potom se to nejak zlomilo a porad jsem trefoval jenom great..asi potrebuju lepsi trening :))

Tolik k druhemu dni pouzivani padu, opravdu je to na nem nesrovnatelne lepsi nez na te moji hruze, i kdyz jsem si ze zacatku nemohl zvyknout, ze je oproti papiru jaksi "pokrceny" :)

//EDIT: sledujte jenom procenta, pismena jsou pridelene spatne
//EDIT2: uz stejnak zustaly jenom procenta :))


Naposledy upravil H-S dne út, 19.únor 2008, 22:46, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
S tim ITG na Linuxu je to trochu divne (vzdyt ITG1-2 AC) jede na Linuxu (ale chce to spis SM 3.95).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
rozbehat ITG2AC na linuxu se werkovi fakt nepovedlo ... a to mame zdrojaky Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat
jajajaj, ja jsem vysmaty jak male decko XD
v uvodnim postu jsem napsal Krupu na 8 jako plan do daleke budoucnosti..a ja jsem ji dneska dal, takova nahoda Very Happy



hodnoceni na 8 je mozna prehnane, protoze jakoukoliv jinou osmicku bych asi nedal, ale kazdopadne z toho mam radost Laughing
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat
dneska jenom na chvilku; pro zmenu jsem se vykaslal na ty tezke, ktere nezvladam a zkusil jsem radeji jednoduche, abych zjistil, jak jsem na tom s presnosti...jako vzdy zadna slava, nekdy tam ty excelenty ne a ne naskakovat, ale uz se mi alespon obcas dari cele to projet na full great combo, tak se to snad s casem zlepsi.. :)

jeste uvazuju, jestli pod pad nedat neco tvrdeho, protoze mam celkem nacechrany a "pruzny" koberec..jestli to ma tedy nejaky vliv..

Tubthumping - E4 - 80.54% + FG
Get up - E4 - 82.85% + FG
In the navy '99 - E4 - 87.93%
Mr. Wonderful - E4 - 87.55% + FG

a jedna na medium, trochu jsem ke konci zazmatkoval, takze to taky mohlo byt lepsi :))
Operator - M5 - 78.35%


Naposledy upravil H-S dne pá, 22.únor 2008, 23:15, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
shivan DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 20.12.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Citovat
Ono rozbehať alebo skompilovať ITG2 AC alebo Stepmaniu 3.95 je dosť zložité na novších Linux distribúciách, kde sú problémom príliš nové verzie niektorých softvérových závislostí (napr. gcc, glibc). Mne sa to tiež nepodarilo, nemal som chuť totiž kvôli tomu downgradovať balíky v svojej distribúcii.

Možno by išlo použiť nejakú staršiu verziu debianu, slackwaru a pod. na separátnej partícii. Najlepšie riešenie by bolo, keby snáď niekto zostavil kompletné live CD Smile. Tým by odpadli všetky problémy so zasahovaním do vlastného systému.

No v každom prípade originál ITG na PC aj Mdawgove ITG2PC sa dá v pohode rozchodiť v prostredí Wine. ITG2PC funguje dobre len na výkonnejšom počítači, ale originál ITG ide ako strela Smile. Úplne v pohode, zatiaľ som nemal žiadne problémy. Aj keď testoval som len krátko.

Aha, ešte som si spomenul, že originál ITG mi zo začiatku štrajkoval (rozhasená grafika), ale keď som zmenil v Preferences.ini riadok
kód:

VideoRenderers=d3d, opengl


na

kód:

VideoRenderers=opengl


všetko ide ako má
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele shivanOdeslat soukromou zprávu
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Prohozeni
VideoRenderers=d3d, opengl
za
VideoRenderers=opengl, d3d
je dobrym krokem. Mozna bych jeste juknul na
Vsync=1 (nebo 0)

Ohledne toho Live CDcka, tak se pred 2-3 lety tady na nem pracovalo. V podstate je i pripravene, Pavel ma vse doma (i tam mel veci, se kterymi az pozdeji prisel Knoppix). DDR Extreme AC (Bewarova verze) ma i binarka pod linux. Jen kdyby Pavlik nasel nejake misto na disku, tak by se do toho mohl pustit.
Jeste byla live verze Stepmanie, ale to byla verze co jede primo z CD(DVD) na Woknech. Je to takovych 3-4 let stare (SM 3.9 a??)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat
mno..tak nevim, jestli jsem se dneska spatne vyspal, nebo cim ze to bylo, ale ani na easy to vubec neslo..az po veceri se neco jaks-taks podarilo..

takze z tech co se povedly..:


btw. starsi obrazky uz nahrazuju textem, aby se ta stranka nenacitala vecne..
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat
po dvou dnech pauzy zase neco malo..jako vzdy nic extra, ale aspon se mi dneska poprve povedlo single number greats :))



a taky jedna podivna vec..obcas narazim na nejaky song, ktery je proste vyborny a jde sam uplne presne...ale obcas narazim i na pravy opak..jednoduse tam slysim rytmus jinak, nez jak ho nejspis slysel autor..a pak neni sance, abych to odehral nejak normalne, proste se tomu nedokazu prizpusobit...
jeden priklad za vsechny je ten nasledujici obrazek - greatu mam vyrazne vic nez ostatnich..a nejsou to nahodne greaty, vsecky jsem trefoval "s predstihem", prilis brzo...si nemuzu pomoct, ale bud mam u nekterych songu nejake slyšiny, nebo ma autor i ja rozdilny nazor na to, kde presne je beat :))
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
challenge:dej na min. 3 tlapce S+

podpis: Enne, Stsung, NX, Shivan ....
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat
uh..mno dobre..uvidim, co se s tim da delat, zitra se do toho pustim :))
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
H-S DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.12.2007
Příspěvky: 15
Citovat
Dneska jsem se do toho teda pustil, ale bohuzel se nepodarilo...projizdel jsem takhle vsechno mozne, az jsem narazil na dva songy, ktere vypadaly nadejne...jeden je Moonlight shadow a druhy Neverending story (btw. ten film jsem jako maly naprosto zboznoval :)) ). Pokazde ale neco chybelo, na S+ jsem proste nedosahnul...u Moonlight shadow uz chybel jenom malilinkaty kousicek...kdyby nemeli nasi loznici hned za stenou, tak skacu jeste ted a do rana to urcite dam xD

Alespon sem ale muzu hodit nejake hezci statistiky nez obvykle. :)) Takhle nejak to tedy dopadlo (judge porad na 6):




Kdy bude pokracovani nevim, protoze vsichni strasi pisemkama ve skole..mozna jeste zitra rano, kdyby se mi nahodou chtelo driv vstavat, coz se ale temer jiste nestane :P
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele H-SOdeslat soukromou zprávu
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

H:S - od papiru k plastu
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 2  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupováním přes tento baner přispíváte na provoz těchto stránek


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)