DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Kapacitní pad opět na scéně
Kapacitní pad opět na scéně
jtk DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 56
Bydliště: Studénka
Citovat
Díky Trinovi, který v diskuzi zmínil adresu stránek s návodem na kapacitní pad (zde), jsem si řekl, že by to mohlo být zajímavé vyzkoušet.
Bohužel až donedávna mi na to pořád nějak nezbýval čas, nicméně konečně jsem se k tomu dokopal.

Kapacitní pad jsem dal úspěšně dohromady, vypadá nějak takhle

(full size je v albu s fotkami z výroby)

fotky z výroby jsou tady: Arrow (výroba padu)
Je to postaveno na sololitové desce s alobalovými čidly. Ano, vím, že to není ideální, ale nechtělo se mi cpát peníze do dřevotřísky a plechu, dokud si to nevyzkouším.

Zkušenosti a názory:
- každý podklad má různé vlastnosti, pokud se pad přemisťuje, je nutno zkontrolovat a případně upravit kalibraci čidel. Ideální by asi bylo mít kapacitní pad položený na nějakém dřevěném roštu, ale i to měkké lino vespod zdá se zatím stačí. Celková tloušťka padu je asi 12 mm.
- po řádném dokalibrování je pad bezproblémový, 7-mi tlapky zvládá bez problémů, více zatím po dlouhé pauze nedám Wink
- skákání na padu je z principu velice tiché a pad by měl mít hodně dlouhou výdrž.

Ještě existuje firmware do AVR jednočipu s automatickou kalibrací, tak to vyzkouším zase někdy příště...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele jtkOdeslat soukromou zprávuICQ
NX-306 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 740
Bydliště: somewhere in the Void
Citovat
hezky .... moc Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele NX-306Odeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Moc pekne. Dokonce si pekny programek na kalibraci...

Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sniper DDR portal
Support team
Support team

Založen: 16.09.2005
Příspěvky: 827
Bydliště: Praha (Roztyly)
Citovat
peknej padik
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele SniperOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ender DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 19.08.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 10
Citovat
Tak přece se nejdou lidi, kteří to taky zkusí Smile

Kapacitní pady nejsou špatná volba pokud je někdo zručnější spíš s pájkou než bruskou, ovšem v případě manuální kalibrace mi nepřijdou zrovna ideální. Narazil jsem totiž na to, že naměřené kapacity závisí nejen na prostředí, ale i na konkrétním hráči. Měli jsme jednoho konkrétního hráče, který nám pořád reptal, jak ho to mizerně bere, až jsem mu tedy musel dát po odzkoušení se vzorkováním za pravdu - ten rozdíl byl dost patrný.

Aktuálně používám modifikovaný firmware s pokusem o autokalibraci a vcelku mi to funguje, nicméně je dobré vždycky každému připomenout, že by před prvními šipkami písničky si je měl napřed 'odupat', to jest každou jednou řádně sepnout, aby se nastavily thresholdy. Do dokonalosti to má daleko, korektně udělaná manuální kalibrace je lepší - ale to si prostě pak člověk může zaskákat leda sám, ne s kamarády.

Celkově jsem v kapacitních padech původně viděl něco, co bych si mohl dát do tašky, přitom by se to nesnadno zničilo a daly na tom odkákat nějaké aspoň 8-9. Tohle se mi splnilo jen z části: ono to totiž nesnese libovolnou podlahu a je potřeba mít něco, co to odizoluje. A izolace musí probíhat vzdáleností od škodlivého povrchu, aspoň několik centimetrů, protože jinak se prostě závadný povrch nabíjí, zvyšuje klidovou kapacitu a člověk tam pomalu neudělá rozdíl. Nějaká deska-nedeska jako základ je samozřejmě řešení, ale to pak už moc nejde do tašky a člověk si může rovnou udělat mechanicky spínaný pad, který nebude závislý na náladě přírody.

Styl hraní na kapacitním padu je jiný než na mechanicky spínaných. Stejně jako kdysi jsem uměl hrát na Ignitionu tak, aby mi nedělal moc ghostů a opravdu sejmul když zase sejmout chci, i na tomhle se člověk musí "naučit hrát". Pro 'přesnost' (nejsem moc přesný, standardy5-6 na ~90%) jsem začal trochu dupat, protože variace ve snímání způsobí že někdy to sejme o něco dřív, někdy o něco později, jak se noha přibližuje povrchu a umožňuje nabíjení, takže nejlepší je zredukovat toto okno na minimum. Dál zcela nepadá v úvahu šoupat nohy po podložce - stisknuto je u tohoto padu už když noha stojí na povrchu, nemusí "stisknout". A možná další věci které si neuvědomím, ale dělám je.

Toť mé zkušenosti. Rád bych se dozvěděl, že některá ze zmíněných vad je můj výmysl a když něco opravím, tak se jí zbavím Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele EnderOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
jtk DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 56
Bydliště: Studénka
Citovat
Díky za všeobecně příznivé recenze! Very Happy

A díky i Enderovi za obšírnou odpověď! Zkusím se tedy také ještě trochu rozepsat:

Zručnější s pájkou než s bruskou je přesně můj případ, i ten sololit mám uřezaný trošku do vlnek Very Happy

Pad jsem postavil doma a narychlo zkalibroval na podlaze z vrstev: koberec, parkety, hobra a dál nevím.
Projel jsem jednou kalibraci timingu v Stepmanii a odpovídajícím způsobem (o -0.06) posunul GlobalDelay v ini.
Pak jsem se s celou parádou přesunul na chatu, kde jsem se jal obracet pár přátel DDR nedotčených na pravou
víru. Pad jsem vytáhl z auta, uložil do společenské místnosti do rohu a zapojil do notebooku. Podlaha tam byla
ve stylu: koberec, prkna, prázdno. Bez další kalibrace jsme hned mohli začít hrát. Na padu se vystřídalo 7 lidí
a všem to tlapky bralo bez problémů. Jediný drobnější zádrhel měla jedna kamarádka se startovací šipkou,
která její drobnější nožku odbčas odmítala detekovat, ovšem po dokalibrování tohoto jediného snímače už vše šlapalo OK.
Přiznám se, že mne to samotného překvapilo, čekal jsem větší problémy.

Pravda, do tašky ten pad nestrčím, ale alespoň nebudu muset pořád kupovat náhradní plexi do TX1000, nemluvě
o tom, že je to daleko tišší. Nedokážu teď přímo srovnávat kvalitu hry. Více než rok jsem si nezaskákal a nikdy jsem
ani nehrál na nějakou přesnost, stačilo mi jen to Áčko či dvě Wink Nicméně testovací Supercalifragi... však víte...
na Standard (to je 6 tlapek nebo tak nějak) jsem dal napoprvé.
Stejně tak se dá v určitém rozmezí hýbat s citlivostí snímačů, že třeba špičku, nebo lehce položenou nohu nevezmou,
ale došlápnutí už ano.

Jak říkám, přešel jsem na kapacitní pad z TX1000 a nijak jsem skákací styl zatím měnit nemusel, ono na té TX1000
se moc klouzat naboso nedá Very Happy

Jak jsem porovnával ty dostupné firmwary pro PIC a AVR, tak mne zaujalo, že v jednom případě se měřila doba nabíjení
čidla a ve druhém vybíjení. Možná, že jeden z těch postupů je správnější než ten druhý, ale to je jen takový nápad.

Asi nemá moc cenu srovnávat, jelikož používáme různé konstrukce s různým firmwarem, ale určitě se poučíme oba
a případně i další zájemci o stavbu Very Happy
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele jtkOdeslat soukromou zprávuICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

jtk DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 56
Bydliště: Studénka
Citovat
Ještě malý update pro ty, kdo dávají přednost AVR. Tady je konstrukce
padu s autokalibraci: http://spritesmods.com/?art=ddrmat
Zdrojovy kod by urcite slo prepsat trochu inteligentneji, ale zda se, ze by to melo fungovat.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele jtkOdeslat soukromou zprávuICQ
Kapacitní pad opět na scéně
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)