DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Dva pady na gameport.
Dva pady na gameport.
Anonymní DDR portal


Citovat
Možná už to tu někde je, ale nemůžu to najít.

Jeden čtyř tlačítkový pad jde ke gameportu připojit jako tlačítka joysticku, jednoduše takto: http://royconejo.host.sk/img/cabliado.png

Co ale udělat s šesti prvkovým? Kam dát start a další tlačítko?

A to ještě není všechno. Když budu mít dva takto zapojené pady (aby šly použít i samostatně), budu k jich připojení potřebovat rozdvojku. Start a druhé rohové tlačítko budou paralelně. To je jasné. Ale jak připojit funkční tlačítka druhého padu aby je "desetitlačítkový" jostick uměl obsluhovat?

Má s tím někdo zkušenosti? Zatahovat do toho gamepady a USB se mi nechce.

Dík za každou radu.
devyx DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.02.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Citovat
Pokud by sis ten popis toho zapojeni precetl, tak se dozvis, ze to sest tlacitek ma
kód:

G  1 ----+----+
A       +-+  +-+
M  R=10k| |  | | R=10k
E       +-+  +-+
         |     |
k  3 ----+---- | ----O  je
o  4 ----------+-----O  dn
n  2 ----------------O  ot
e  7 ----------------O  li
k 10 ----------------O  ve
t 14 ----------------O  kontakty
o
r  4 ----------------O spolecna deska

Přičemž dá se připojit až 8 tlačítek (se složitějším zapojením a ovladačem ještě více)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele devyxOdeslat soukromou zprávuICQ
Anonymní DDR portal


Citovat
devyx napsal:
Pokud by sis ten popis toho zapojeni precetl, tak se dozvis, ze to sest tlacitek ma
kód:

G  1 ----+----+
A       +-+  +-+
M  R=10k| |  | | R=10k
E       +-+  +-+
         |     |
k  3 ----+---- | ----O  je
o  4 ----------+-----O  dn
n  2 ----------------O  ot
e  7 ----------------O  li
k 10 ----------------O  ve
t 14 ----------------O  kontakty
o
r  4 ----------------O spolecna deska

Přičemž dá se připojit až 8 tlačítek (se složitějším zapojením a ovladačem ještě více)


Jasné. Díky.

1 Je +5V
4 Je zem
2, 7, 10, 14 jsou jednotlivá "joystick" tlačítka
3, 6 (máš tam chybně 4) jsou poťáky prvního joye.

Pak by ještě analogicky k 3, 6 šla další dvě na 11, 13 poťáků druhého joye.

A dál jsem v háji. Na deset to nedotáhnu, pokud mají být všechny šipky nezávislé. I když viděl bych tu jednu možnost. Ta dvě přídavná tlačítka nějak nabastlit přes odporové děliče aby šlapka šla najednu stranu joye, tlačítko druhou (případně neutrál). Ty se zároveň nemačkají. Chce to ale popřemýšlet, protože chci mít oba pady po konektor stejně (kvůli přenosnosti) a sloučit je až v nějaké přechodce bude docela oříšek.

Přinejhorším budu ke sloučení opravdu potřebovat nějaký desetitlačítkový USB gamepad. Je nějaký osvědčený?
devyx DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 23.02.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Citovat
no deset je uz hodne - co chces teda na gameport vsechno pripojit ?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele devyxOdeslat soukromou zprávuICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Uživatelé tohoto fóra doporučují produkty
rare-items.cz

Anonymní DDR portal


Citovat
Vyrábím dva pady, které by měly být shodně "nakonektorované" pro gameport. V postatě tak, jak jsi už popsal.

V takovém případě nezáleží na tom, který je připojený a jeden člověk může vesele dupat.

No a pak může nastat situace, že se bude dupat "stereo" a o závod. Tedy je potřeba připojit oba najednou. 2x čtyři směry + dvě tlačky ovládání (ty můžou být paralelně). Do kupy deset.

Už uvažuji také o kuchnutí klávesnice a pověsit to na ni. Zatím jsem ale neobjevil jak je vnitřne organizovaná, jestli je uvnitř možnost deseti tlačítek na společnou "zem". Pokud jo, nebyl by to problém. Až na konektory do PC. Asi by musela být USB, nejsem si jistý ohledně dostupnosti "rozdvojky" PS2 konektoru. Ta co mám, žere klávesnici a myš. Zda zvládá dvě klávesnice najednou (standard + pady) netuším.
peterxxl DDR portal
Anonymní

Citovat
Anonymous napsal:
Vyrábím dva pady, které by měly být shodně "nakonektorované" pro gameport. V postatě tak, jak jsi už popsal.

V takovém případě nezáleží na tom, který je připojený a jeden člověk může vesele dupat.

No a pak může nastat situace, že se bude dupat "stereo" a o závod. Tedy je potřeba připojit oba najednou. 2x čtyři směry + dvě tlačky ovládání (ty můžou být paralelně). Do kupy deset.

Už uvažuji také o kuchnutí klávesnice a pověsit to na ni. Zatím jsem ale neobjevil jak je vnitřne organizovaná, jestli je uvnitř možnost deseti tlačítek na společnou "zem". Pokud jo, nebyl by to problém. Až na konektory do PC. Asi by musela být USB, nejsem si jistý ohledně dostupnosti "rozdvojky" PS2 konektoru. Ta co mám, žere klávesnici a myš. Zda zvládá dvě klávesnice najednou (standard + pady) netuším.


a o si treba projit diskusi o hard padech... ja to mam pres ps2 klavesnici
Anonymní DDR portal


Citovat
peterxxl napsal:
Anonymous napsal:
Vyrábím dva pady, které by měly být shodně "nakonektorované" pro gameport. V postatě tak, jak jsi už popsal.

V takovém případě nezáleží na tom, který je připojený a jeden člověk může vesele dupat.

No a pak může nastat situace, že se bude dupat "stereo" a o závod. Tedy je potřeba připojit oba najednou. 2x čtyři směry + dvě tlačky ovládání (ty můžou být paralelně). Do kupy deset.

Už uvažuji také o kuchnutí klávesnice a pověsit to na ni. Zatím jsem ale neobjevil jak je vnitřne organizovaná, jestli je uvnitř možnost deseti tlačítek na společnou "zem". Pokud jo, nebyl by to problém. Až na konektory do PC. Asi by musela být USB, nejsem si jistý ohledně dostupnosti "rozdvojky" PS2 konektoru. Ta co mám, žere klávesnici a myš. Zda zvládá dvě klávesnice najednou (standard + pady) netuším.


a o si treba projit diskusi o hard padech... ja to mam pres ps2 klavesnici


Taky to tak vidím. Už jsem jednu PS2 klávesnici kuchnul a prošel si tlačítkovou matici. Vypadá to, že se na jedné lajně najde dost tlačítek a přes PS2 rozdvojku se to taky zdá realizovatelné. Takto je klávesnice zapojená uvnitř (bacha, je jich miliony typů, jiné mohou mít matici tlačítek jinak): http://zd.wwwcity.cz/klavesnice.xls

Třeba na lince 7 je celkem 11 "slušných" kláves. Tudíž lze udělat oba pady podle výše uvedeného schématu na připojení ke gameportu. No a pak desku z klávesnice připojit linkou 7 na společné kontakty gamepadů, rohová tlačítka padů paralelně na dvě vhodné řádkové linky, 8 směrových tlačítek na dalších osm linek. Výsledek namapovat ve stepmanii a musí to chodit!
Dva pady na gameport.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupujte přes tento baner, jako všichni naši DDR hráči


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)