DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Taiko no Tatsujin Portable (PSP)
Taiko no Tatsujin Portable (PSP)
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat



Tak sem si vcera sehnal Taiko no Tatsujin Portable 2 pro PSP a podelim se svami o zazitky Smile Jen bych rad zminil ze hra je komplet v japonstine a nerozumim tomu ani slovo, ale pokusim se to popsat tak jak sem to pochopil Smile

Obecne info
Jak je asi zrejme, jedna se o simulator bubnovani. Originalni hru s opravdickyma bubnama sem nikdy nehral, ale jak sem koukal na nejaky videa, vypada to stejne. Hra obsahuje 59 songu, kazdy song ma 3 obtiznosti pristupne hned od zacatku hry. Je mozne ze se budou nejake nove songy ci obtiznosti unlockovat, to zatim nevim. Nejdete zde nekolik stylu hudby jako J-Pop, pak nejaky eurodance (napr. dragostea din tei), nejaky rock a klasickou hudbu. Hlavni podil ale tvori vsemozne japonsky zpivane skladby. Kazdopadne cela hra je vtipne udelana, pusobi velmi infantilnim dojmem, ale me s to libi Smile

System hry
Je zde pouze 1 track ve kterem jezdi noty z prava do leva. Hlavni postavou hry(asi) je buben (rikejme mu Taiko), ktery je umisten v levem hornim rohu a hlasi combo a dalsi veci a k tomu jeste dela veci se specialnima notama. Nahore vedle nej je umisten bar, ale nejedna se o lifebar. Lifebar samotny ve hre totiz vubec neni. Tento bar je zpocatku songu prazdny a zaplnuje se podle toho jak bunbujete, ale pouze pribyva a neubyva (a nebo sem si toho zatim nevsim). Je potreba ho zaplnit po urcitou hranici (zhruba 3/4 baru) aby byl song uspesny, cim vic je zaplneny pres min. limit, tim mate jeste lepsi hodnoceni.
Timing ve hre je velmi jednoduchy, jsou zde 3 typy hodnoceni - zlate, stribrne a miss. Pricemz prvni dva jsou dobre, miss spatny a rusi combo. Na konci songu se vyhodnocuje uspesnost, nehodnoti se presnost, ta ma mozna vliv pouze na skore.

Typy not
- mala cervena - 1 palicka stred
- mala modra - 1 palicka okraj
- velka cervena - 2 palicky stred
- velka modra - 2 palicky okraj
- mala dlouha zluta - rolls - triskejte do toho co to jde, neni zde urceno kolikrat bouchnout a nebo jak rychle, ale cim vic, tim vic bodu
- velka cervena dlouha - rolls na obe palicky do stredu
- velka modra dlouha - rolls na obe palicky na okraj
- nota s balonkem - specialni nota, je na ni prilepen nafukovaci balonek, taiko si ho vezme do ust a nafukuje ho a cim vic bouchate, tim vic se nafukuje a je potreba nafukovat tak dlouho dokud nepraskne. Po tuto dobu totiz nemuzete hrat zadne dalsi noty ktere jedou, proto ho musite prasknout vcas aby jste nemeli missy
- rolnicka - taiko zvoni na rolnicku, je potreba kroutit analogovym joystickem tak dlouho dokud se neotevrou dvere a z nich nevyskoci pes s satkem na hlave Smile


Hra dale obsahuje cvicny mod, kde si muzete trenovat ruzne kombinace not a dale nejake nehudebni minihry, ty nema cenu zminovat.
Pokud nekdo treba doplni dalsi informace, nebo objasni nejake nejasnosti ci me mystifikace, budu rad.

intro ke hre (velmi vtipne)
video ze hry 1
video ze hry 2 (dokonce od nejakeho cecha)

Nazvy postav ve hre
WADA DON - cerveny Taiko (hlavni postava)
WADA KATSU - modry taiko
BACHI O SENSEI - par palicek
WADA INU - zluty pes
WADA JION - sedo-bily pes
SUZU DON - rolnicky
WADA TETSUO - kluk
HANA-CHAN - holka
OJII-CHAN - deda (dojo master)
WADA MIMIZU - zizala s kytkou




Naposledy upravil Robot2037 dne st, 17.říjen 2007, 11:56, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kubago DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Opava
Citovat
Taiko no Tatsujin DS je navíc zábavnější v tom, že se dá ovládat pomocí dotykového displeje, takže vzniká efekt že se doopravdu bubnuje Smile
Typy not jsou stejné jako u psp verze. Počet songů není tak velký jako u tnt 2 psp.
Nemám co víc dodat, všechno se shoduje s psp verzí kterou zde popsal Robot2037.
Tak aspoň ukázka z mojeho hraní Smile (omluvte delay obrazu ku zvuku, točeno telefonem)
http://www.youtube.com/watch?v=DkXTaqUzokk

A tady ještě srandovní raklama Smile
http://www.youtube.com/watch?v=dGPMsQ-tEwg
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele kubagoOdeslat soukromou zprávuICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
nevim jak v PSP ale v DSku jsou songy razene podle alb (J-POP, anime, game music, classical etc). toho jsem si u PSP verze nevsimla. ale muze to tam byt hrala jsem ji jen chvili. taky robot rikal, ze jsou tam pry ctyri obtiznosti, ale na DS verzi jsou jen tri a to kantan, futsu a muzukashii (shoduji se s PSP ale zadna ctvrta tam neni).

jinak btw ten bar nahore se jmenuje norma. clovek musi mit nad 80% aby song clearnul, ale uz znate z jinych her. jinak to i klesa (vyzkouseno na DS verzi).

na konci songu mate vysledek, kde je pocet spravne yoi not, dobrych not a missu. pal ke tam max. kombo, procentualni uspesnost a skore. taky vam to ukaze jestli jste to teda dali nebo ne.

asi tak...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
ja sem to psal v dobe kdy sem to jeste nemel moc prozkoumany. ano, norma klesa pokud mate missy. co se tyce obtiznosti, ze zacatku sem mel taky jen 3, dalsi obtiznost se mi odemkla az casem. to same songy, ty se take unlockuji.
Jediny rozdil je v tom ze na DS je to TnT 1, na PSP je 1 i 2, to co hraju ja je dvojka.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
Robot2037: jo to je mozny, ze je to udelany podle prvni portable verze. Ta verze co jsem u tebe hrala se mi zda trochu vychytanejsi. ^_^.
Ale jo stejne dekujeme za pekne souhrne info.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
tak sem sehnal Taiko no Tatsujin Portable 1. Je to uplne stejne jako druhy dily - stejna grafika, stejne menu, stejna menu hudba, stejne hlasky...no proste kompletne. jediny rozdil je v pisnickach a v minihrach. je tam pouze 35 songu (ze zacatku), tedy zhruba polovicni pocet jako v TnT2 a prijde mi ze nejsou tak pekne. V DS verzi sem videl (na videu) song William Tell Overtune, kvuli kteremu sem to TnT1 vlastne sehnal, ale bohuzel tam neni a ani podle songlistu na netu neni mezi unlockovatelnymi songy.

takze nevim nakolik je DS verze shodna s PSP verzi.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
V DS verzi neprechazis na obtiznosti sipkama, ale musis kliknout na options a v options ji teprve vybrat. co me na DS verzi stvalo bylo ze se to uklada skoro po kazdem kliku. po zmeneni obtiznosti se to uklada (ne zrovna nejlepsi). songy jsou rozdeleny podle kategorii ale daji se prochazet postupne.

jinak to vicemene vypada stejne. jen proste ma to dve obrazovky a ne jednu takze je tam par veci navic, ale zaroven i par veci mene. proste je to port na DSko. zas tak jine to neni. jde o detaily.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
no slo mi spise o system hry, nez o to jak vypada menu nebo ovladani Smile
jestli jsou tam stejne songy, protoze William Tell ani Super Mario Tune v PSP verzi neni. dale v PSP verzi se kombo z kazdeho songu scita a pocita se celkove kombo (Taiko stoji na takovem bubnu), to pak slouzi k unlockum. kdyz hrac dosahne urcite hodnoty, neco se odemkne (jiste si pamatujes ze si mi unlockla novy oblecek pro Taika Smile ). Unlockuji se songy, obtiznost, oblecky pro Taika, obrazky, videa a mozna jeste neco. Me kubago rikal ze v DS verzi se celkove kombo nepocita a ani si nevsim ze by se mu neco odemklo.

btw v PSP verzi jsou skladby razene taky podle stylu

Taiko no Tatsujin Portable 1 Songlist
kód:

 1.) Natsu Matsuri
 2.) NO MORE CRY
 3.) Neo Melodramatic
 4.) Sakuranbo
 5.) Tsubasa
 6.) Hana
 7.) Choo Choo TRAIN
 8.) Mirai no Chizu
 9.) TRAIN-TRAIN
10.) Omatsuri Ninja
11.) DANZEN! Futari wa Precure (Ver. MaxHeart)
12.) CHA-LA HEAD-CHA-LA
13.) Lum no Love Song
14.) Rewrite
15.) Ai wo Torimodose!!
16.) Touch
17.) Lupin Sansei no Theme '78
18.) ignited -Ignited-
19.) WE WILL ROCK YOU
20.) Matsuken Samba II
21.) I'm A Slave 4 U
22.) TRUTH
23.) Mokusei Kumikyoku "Wakusei" Yori *
24.) Turkey Koushinkyouku
25.) Walkure no Kikou
26.) Miwaku no Rhythm
27.) Entertainer
28.) Onpu no Uta
29.) Nijiiro Yumeiro Taikoiro
30.) Donko no First Date *
31.) Taiko no March
32.) Mojipittan Medley
33.) Mappy Ondo *
34.) Kata On The Rock
35.) Dragon Spirit Medley
36.) Scroll Mika
37.) Ridge Racer
38.) Yoku Deru 2000 *
39.) Soul Calibur II *DL*
40.) Garyoutensei *DL*
41.) KAGEKIYO *DL*
42.) Mechadeath. *DL*
43.) Kechadon 2000 *DL*
44.) Babel no Tou *DL*
45.) Donchan Sekai Ryokou *DL*
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
S'Tsung DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 26.07.2004
Příspěvky: 2218
Bydliště: Praha
Citovat
EDIT: kubago: ty blaho ty jsi silenec! no jako vis to, ze mas pouzivat u velkych not dva stylusy? a metoda pouzivani kazdeho stylusu na jinou barvu je takove zajimave, ja bych tak urcite nepochodila. ty blazne, ty teda valis^_^. brutus

----------------------

No tak jsem si zahrala taiko no tatsujin na PS2. jednalo se teda o americkou verzi tak nevim jak moc verohodne to je.

kazdopadne jsme zjistili, ze ten timing je docela hnusne presnej. jako z ddrka good a tady miss^_^.

odehrala jsem vsechny hardy (co nebyly dvojky nebo trojky) a mam okolo 90-96%. Akorat me tam dost rozcarovava jedna vec a to je kdyz mate vysoke kombo (po padesati vzdy) tak to udesne blika a ty zatraceny noty si zpivaji nebo co. a kdyz to potvrdite tak je to jeste barevnejsi nez driv a celkove se mi pak plete vsechno jako i co je modra a cervena (ne jenom kdy to mam potvrdit).

nevim za co jsou unlocky, tipla bych to za odehrane songy. ale tak nejak nevim. dostala jsem same korunky a vzdy clear at uz kombo bylo jakekoliv i kdyz vysoke. (relativne na druhy pokus hrani teto hry).

mate to taky na tech vasich verzich (zatracene kombo animace a barvicky)? na tohhle jsem si za tu dobu, co jsem hrala teda vubec nezvykla. (plna norma a horici buben taky opravdu v tom zmatku hodne pomaha, ze...)

jinak ty classical songy maji dobry "notechart" resp. rytmus. ale pop to je des bes hruza.

jinak v te americke verzi je Tell. super mario theme je v DSkove verzi. ale jeste prozkoumam ty japonske verze az bude zase cas. treba to bude tezsi^_^.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele S'TsungOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyYahoo MessengerMSN MessengerICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

kubago DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Opava
Citovat
diky Razz Jak vim ze dva stylusy? mno nejak instinktivne, kdyz si predstavim bubenika,
tak ma v ruce vzdycky dve palicky a u PM clovek drzi taky dve palicky Smile
Pozdeji jsem zjistil ze k te hre se dodavaji primo dve palicky..viz ta jp reklama.
Jinak co se tyka kazda barva jina ruka...Prijde mi, ze je to rychlejsi nez jednou palickou porad prechazet tam a zpet .
Myslim si i, ze bych to i nezvladal tak rychle. Kazdy si vytvori svuj styl jak to hrat, me to vyhovuje takhle asi nejvic. Smile
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele kubagoOdeslat soukromou zprávuICQ
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
kubago napsal:
diky Razz Jak vim ze dva stylusy? mno nejak instinktivne, kdyz si predstavim bubenika,
tak ma v ruce vzdycky dve palicky a u PM clovek drzi taky dve palicky Smile

heh tys to spatne pochopil, ona psala jestli vis to ze se maji pouzivat 2 stylusy na velke noty. ty to davas jen jednim i ty velke, ja uz ti to rikal Wink

totiz aby bylo jasno, ono to potrvzeni velke noty funguje i jednou palickou (stylusem), ale jak sem se docetl, dostanes pouze polovicni pocet bodu nez bys dostal v pripade uderu obema palickama a to dava smysl.

ja ten zmatek se vzrustajicim kombem nemam, jen to hlasi komba. horici buben ano Smile

taky zkusim udelat nejaky video o vikendu, dnesni pokus natocit se sam dopadl neuspesne (padal mi mobil, zamotal sem se do kabelu od sluchatek atd.) Very Happy
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
rybak.d DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 3
Citovat
Tak tato hra mi přirostla k srdci , hraju ju už víc jak rok a pořád mě baví .

To video od nějakýho čecha , co je v prvním příspěvku je ode mě Wink

Tady přidávám nový .... trochu jsem trénoval Laughing

Omluvte kvalitu záznamu : točil jsem to kamerou zabudovanou v notebooku , takže si možná dovedete představit , jak jsem u toho vypadal.



Exclamation http://www.youtube.com/watch?v=2XdHY5KvmJU Exclamation
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele rybak.dOdeslat soukromou zprávu
Taiko no Tatsujin Portable (PSP)
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupováním přes tento baner přispíváte na provoz těchto stránek


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)