DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď DDR zranenia alebo otázky pre športového lekára
DDR zranenia alebo otázky pre športového lekára
herby DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 04.12.2005
Příspěvky: 77
Bydliště: Bratislava
Citovat
Občas sa mi, keď to preženiem, čo pri mojej extrémistickej náture nie je nič zvláštne, stane niečo s telom a potom som z toho nešťastný, lebo neviem, či som si niečo nepokazil resp. nepokazím ešte viac.

Ako hen nedávno, na VSS v Buďánke. Celý týždeň predtým som ležal doma s antibiotikami a hneď na to som prežil intenzívny víkend na Cobalt Fluxe. Výsledok sa dostavil v podobe toho, že ma doteraz niečo (šľacha? sval? kosť?) bolí na pravom nárte. Aj som otvtedy DDR vôbec neskákal, aby som si to nezničil úplne a dal tomu šancu zahojiť sa. Ale bolí to furt, hlavne keď sa nazúvam do topánky, ale aj pri akomkoľvek pohybe pripomínajúcom DDR (včera som skúšal, v akom stave to je, a tak som si len tam naprázdno zopárkrát poskočil a nasimuloval rolls; bolelo to).

Čo mám robiť? Ísť za lekárom a vysvetľovať mu, čo je DDR a že nie som súci na psychiatriu keď to chcem ešte robiť zopár rokov? Počkať ešte týždeň? ??? Sad

A vôbec, existujú nejaké zdravotné rady ako si užiť DDR dlhšie a nie len rok a potom byť invalidom?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele herbyOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Yzergin DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 423
Bydliště: Pardubice
Citovat
moje rada je rici lekari ze jsi se zranil pri rychlych pohybech pri tancovani...
jinak pokud si chces dostatecne uzivat DDR, tak pred tim doporucuji poradnou rozcvicku, pokud nechces delat protahovaci cviky, tak si pust nejakou jednoduchou a pomalou light skladbu, treba i nekolik a potom teprve zacni jet naplno
doufam ze ti zdravi a skakani vydrzi dost dlouho
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele YzerginOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Re: DDR zranenia alebo otázky pre športového lekára
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
herby napsal:
Čo mám robiť? Ísť za lekárom a vysvetľovať mu, čo je DDR a že nie som súci na psychiatriu keď to chcem ešte robiť zopár rokov? Počkať ešte týždeň? ??? Sad


Ja si pred 14 dny vyhodil kotnik naskocenim na hranu padu. Moje vaha udelala sve a kruplo v tom docela hlasite Smile Rekl jsem doktorce, ze jsem naskocil na 2cm silnou desku, ze nevim, jak se to mohlo stat, ale ze to boli a kruplo v tom, tak jestli to neni zlomeny. Na vic se neptala a zlomeny to nebylo.
To je podobne, jako secna rana mecem. To se taky nesmi doktorovi priznat, jinak serm zakazou. K doktorovi kazdopadne jdi.

Co jako prevenci?
Prevence zraneni kotniku: obinadlo. Zavazat si ho kolem kotniku, aby spicka zustala volna (zabalena je klenba + pata). Navic to saje pot, takze se pad nezapoti (a neuklouznete na CF)
Prevence zraneni kolen: GS Condro a skakat v botech s tlustou podrazkou.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

Re: DDR zranenia alebo otázky pre športového lekára
Tess DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 27.07.2006
Příspěvky: 3
Citovat
No, nepotěším tě. Podle toho jak to popisuješ a z vlastní zkušenosti hádám na nějaký milý zánět šlachy způsobený de fakto dlouhodobým namáháním, takže únavový. K doktorovi běž, určitě, samozřejmě zatloukej, podle toho, kolik ti je, by se doktor mohl normálně dívat na něco jako "taneční maraton". Posuň to radši na víkend, když se bude ptát kdy, pak to působí normálněji.
Blbý je, že jestli je to fakt zánět šlachy, tak to je ten největší opruz co znám. Samozřejmě pomáhá bandážovat, mazat (když by to bylo jen natažení tak stačí kostivalový gel, aby nebylo moc chemie ale na zánět to chce Veral nebo mám dobré zkušensti s Profenidem). HLAVNĚ ale ta nejhorší věc je, že po tom, co to PŘESTANE bys ještě tak tři týdny neměl skákat, což se strašně špatně vydrzí, ale jinak se ti to může vrátit a táhnout se to měsíce i roky - vím o čem mluvím, byť v jiném sportu a s jiným kloubem (koleno/horolezectví).

Doufám, že to bylo jen natažení...
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TessOdeslat soukromou zprávu
DDR zranenia alebo otázky pre športového lekára
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 1 z 1  

  
  
 Zaslat odpověď  

Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)