DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Rhythm Tengoku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Robot2037 DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 31.07.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha
Citovat
tak vcera sem dost pokrocil (ja to zase tak casto nehraju) a skoncil jsem u kresleni znaku, to mi teda moc neslo, ale zatim sem to zkousel jen jednou.
jinak tucnaci jsou dost hnusni, to mi poradne nejde. trampolina byla docela v pohode. libili se mi vesmirni vojaci (nebo co to je), vzdycky kdyz sem to popletl, tak me ten v levo mlatil Very Happy
a kviz je taky docela hnus. jak sem zjistil nejde tam o rytmus, ale o pocet uderu. pokud si nevite rady jak na to, mala rada bilym textem:

ten clovek v levo vzdy boucha predem urceny rytmus a pak na konec prida 1 nebo 2 udery. takze staci jen poslouchat a spocitat kolik uderu je to po tom zakladu a ty si k tomu prictete.
1. kolo - zaklad 18
2. kolo - zaklad 28
3. kolo - zaklad 48 (aspon myslim, ted nevim)

a az prijde rada na vas, staci nabouchat potrebny pocet cisel, staci jen jednim tlacitkem.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Robot2037Odeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Kirara DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 21.08.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Citovat
Nintendo DS má slot 1 na microSD (TransFlash) a slot 2 na GBA flash cartridge. Ovšem není to tak samo sebou. Existuje mnoho široce užívaných zařízení umožňujících spouštění homebrew aplikací a romek. Zpočátku se používal slot 2 jako úložiště a slot 1 pro bootování. Jak pro DS programy, tak umožňuje zcela nativně spouštět i GBA programy. Novější zařízení, které už si vystačí se slotem 1 nepotřebují žádný bootovací nástroj, ale pokud mi neunikla žádná zásadní etapa vývoje, tak neexistuje cesta, kterak spustit GBA program ze slotu 1.
Jinak emulátor mám i v J2ME na svém Siemensu M75. Něco jsem na tom spustil, ale jelo to rychlostí 0,5fps. Pokémon ani náhodou. Zamrzl ve vývoji na verzi 0.017, před časem jsem se doslechl, že tvůrce uvolnil zdrojáky a že se toho ujme nějaký tým na SourceForge. Až bude nějaká verze tak to zase zkusím. Na Symbianech běhají emulátory v pohodě.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele KiraraOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyAOL Instant MessengerYahoo MessengerMSN MessengerICQ
xsoft DDR portal
Admin
Admin

Založen: 25.07.2004
Příspěvky: 4714
Bydliště: Praha, Hostomice
Citovat
Bylo mi odpovezeno:
citace:
XSOFT: Funguji v nem normalne GBAckove karty, at uz orig nebo L2A atp :)

Takze by to na DSku melo normalne makat. Ale na podrobnosti se me neptejte, DS nevlasntim :)

Ok, podrobnosti:
GBA:
1a) Potřebuješ Flash2Advance kartu, na kterou skrz USB nahraješ staženou romku (romky) a hraješ
1b) Níže zmíněné M3 je kompatibilní a umí to samé.
2) Samotná F2A je legální, stahování romek také, pokud danou hru vlastníš a můžeš to označit za svou záložní kopii

DS (+ Lite):
1) Potřebuješ paměťové médium, například SD nebo CF kartu o vhodné kapacitě - 512 MB bohatě stačí, 1 GB je na dlouho (pokud jsi ale magor na hraní, jako já, tak 1 GB je ideal).
2) Potřebuješ adaptér, do kterého dáš paměťovou kartu - prakticky máš dvě možnosti - M3 adapter nebo Supercard - ten se i s paměťovkou vkládá do GBA slotu u DS. Bacha, vyjma nejnovější verze vykukují z GBA slotu, u DS to působí opticky nevhodně, ale dá se.
3a) Potřebuješ věc, která ošálí DS tak, že umožní spouštění DS programů z GBA slotu - to se jmenuje passkey nebo passcard. To se strčí do DS slotu a je to všechno. Trochu obvykle kouká, ale novější verze mají velikost jako cartridge na DS, takže nevyčnívají vůbec.
3b) Můžeš si nechat flashnout bios - u DS Lite je to ale trochu komplikovanější a přicházíš o záruku na přístroj. K samotnému procesu flashnutí ale potřebuješ ty samé věci z 3a), takže pokud nemáš v okolí nikoho s touto výbavou, tak si stejně musíš passkey koupit. Staré DS jsem flashnuté měl (jednoduchá operace), u DSLite mám passkey a budu si kupovat passcard, který nevyčnívá, takže bych to asi doporučíl.
3c) Poslední dobou se rozmáhají tzv. Slot 1 řešení, neboli kombinace adaptéru a passkey v jednom. Prakticky jde o cartridge o standardní velikosti hry pro DS, kde je slot na MicroSD kartu. Navíc tato řešení umí moderně nahrávat romky přímo na kartu bez nutnosti nějaké konverze - tzv. clean dump. Toto řešení je asi nejvýhodnější s proměnlivou cenou. Jmenují se různě, Simple M3, Supercard ONE, Ninja Pass, R4 a tak dále. Většina informací z FAQu platí i pro tato Slot1 řešení, neboť procesor uvnitř je stejný, jako u Slot2 modelů.
4) Připojíš paměťovou kartu k PC (pochopitelně je nutná nějaká čtečka, lidi na to často zapomínají) a skrz software nahraješ romky (dost často funguje i prostá kopie, ale speciální soft nahraje hru na kartu speciálním způsobem, který pak umožňuje speciální věci ;) a po vložení všech peripetií se spustí něco jako miniOS, kde si vybereš hru a jedeš.
5) V současné době je na trhu "Ninjapass", který spojuje všechny prvky do jednoho celku - takže jen zasuneš do DS slotu jedinou kartičku a jedeš - nevýhodou je kapacita (256 Mbit = 32 MB = jedna dvě hry).
6) S legalitou jako u GBA v bodu 2).

SCUMMVM a homebrew:
1) Spouštění homebrew programů je normální spouštění DS aplikací, takže je potřeba vše vyjmenované.
2) Na kartu nahraješ (klasická kopie) samotné SCUMMVM.
3) Na kartě si uděláš adresář, kam nasypeš hra - kompatibilita je uvedena na stránkách SCUMMVM.
4) SCUMM VM DS je rozděleno na dvě části - a) Lucasové adventury a b) ostatní adventury (Revolution Software, Adventure soft.). Takže je dobré mít obě DS aplikace nahrané a v adresáři všechny hry.
5) Spustíš danou DS aplikaci a dále se to chová doslova jako SCUMMVM na PC třeba. Jediná drobnost, co mi vadí je ukládání pozic do kořenového adresáře karty, trochu bordel, ale detail. Ovládání je docela dobře řešeno.
6) Obecně homebrew funguje na principu "nahraj a jedeš", bez problémů.
7) Homebrew aplikací je opravdu mnoho a umí skoro vše, co je potřeba - free internet browser, mapy, přehrávání MP3, eBooky, emulátory a tak dále - stačí googlit.

Moonshell:
Moonshell je aplikace, která se tváří jako "operační systém" - v principu umožňuje:
1) Prohlížení obrázků
2) Přehrávání MP3
3) Prohlížení TXT souborů
4) Spouštění dalších hombrew
5) Přehrávání filmů
Prakticky má Moonshell malou využitelnost, ale je to dobrá frajeřinka.

FAQ:
Q: Jak je to s výdrží baterie v kombinací s adaptérem?
A: U DS Lite se uvádí tovární výdrž baterie na střední svítivost přibližně 8 hodin. S adaptérem M3 / SC klesá tato hodnota asi o dvě hodiny. Není prokázáno, že více energie baští jenom Passkey - někde ho doporučují po nabootování vyjmout a tím prodloužit životnost baterie. POZOR - po vyjmutí passkey sice hry pojedou, ale pokud DS zavřete a otevřete, již se hra neobnoví. Proto doporučuji nechat passkey tam kde je. Osobně hraju na DS 5-6 hodin při silnějším podsvícení.


Co mám já (tedy, možná je lepší řešení, ale já ho neznám):
M3 adaptér, 1 GB CF karta, passkey2, hromada her a homebrew (jak hry, tak aplikace).
SuperCard Lite, 512 MB microSD karta, Superkey, hromada her a homebrew (jak hry, tak aplikace).
S těmito věcmi ti pak mohu radit dále velmi přesně.
_________________________________

Vynechávám detaily jako nastavení passkey, varianty passkey, možnost upgradu firmwaru M3 adaptéru, vestavěné emulátory (NES, GB/C, SMS) a další emulace pomocí externího homebrew - SNES, Genesis, kompatibilita M3 s GBA (mám GBA SP s F2A a NDSLite s M3 - M3 občas prohodím s F2A, když si žena bere DSLite s nějakou z mála originálek a já chci hrát GBA hry ;), možnost přehrávání hudby a filmů (hudba celkem v klidu, ale MP3 přehrávač to nenahradí, filmy podobně), čtení eBooků (dobrá věc občas) a další.

Orientační odkazy:
http://www.m3adapter.com/main.htm
http://eng.supercard.cn/
http://www.winsunx.com/list.php?mod=726
Silně doporučuji sledovat:
http://ds.qj.net/
Informace o všem možném, co souvisí s DS, zejména homebrew.

(c) Ninteno, Wii, DS klub na Nyxu
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele xsoftOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

Rhythm Tengoku
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 3 z 3  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupujte přes tento baner, jako všichni naši DDR hráči


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)