DDR Portal Registrace Hledat FAQ Pravidla Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Přihlášení  
Zaslat odpověď Návody na výrobu vlastního hardpadu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Bee_Boo DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 1765
Bydliště: Šumperk/Nový Malín/ a uz zase docasne Brno
Citovat
Tady extra, je to jeden z mala topicu s nejakou vypovidaci hodnotou v dlouhem casovem intervalu Wink
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Bee_BooOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Reaver.man DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 211
Bydliště: Kolin
Citovat
Mno, tak mam postaveno a jsem mirne receno rozladen. Hadam, ze budu muset delat znova mezivrstvu, protoze zadni sipka je nejaka precitlivela (kdyz stojim na stredu, je stisknuta) a zbytek sipek ma reakcni zony na docela divnejch mistech... faktem je, ze mezivrstva je lino narezany na prouzky a proste nahazeny do sachovnice (holt to bylo zbytkovy). Doufam, ze kdyz koupim 85x85 lino a vyrezu do toho otvory, ze to bude lepsi :-/

mezivrstva (jeste nepridelana + chybi okraje a nakonec jsem dal jen 1 prouzek lina)


mezivrstva 2 (s okrajema)


elektronika pro nooby ;)


elektronika pro nooby 2 ;)


hotovy pad
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Reaver.manOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
ach jo, ... kdyz jsou draty nekolikrat silnejsi nez lino, tak to asi nebude delat rovnou plochu. Ten vrchni plech musi byt hezky rovne pokud chces aby se to prohybalo jenom tam, kde slapnes. Jinak slapnes na jednom miste a vlni se to vsude mozne.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Reaver.man DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 211
Bydliště: Kolin
Citovat
Hm, zkusim tam zitra necim vyrejt drazky pro ty draty, snad to pomuze.

EDIT: takovy kratky kecani s obrazkama - http://hiveship.net/ddr/
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Reaver.manOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Bee_Boo DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 1765
Bydliště: Šumperk/Nový Malín/ a uz zase docasne Brno
Citovat
Hint, nekupuj zbytecne velke lino, to narezane staci, pokud je to vsecko stejna tloustka, jenho tam zafixuj sekundakem, udelej do nej v potrebnych mistech vyrezy pro kabely a mas to.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Bee_BooOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Reaver.man DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 211
Bydliště: Kolin
Citovat
Diky oboum za radu, jak to dopadlo + fotky opet na http://hiveship.net/ddr/
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Reaver.manOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Reaver.man DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 211
Bydliště: Kolin
Citovat
Tak, jelikoz uvazuji po Vanocich o stavbe padu druhe generace (aneb chybami se clovek uci), mam na mistni
borce par velice doternych otazek. Dekuji za trpelivost a odpoved :+)

1/ jakym nejlepsim zpusobem muzu doma udelat do drevotrisky drazky pro kabelaz? horni frezku samozrejme
doma nemam a vrtackou se mi to zda zbytecne drasticke... sice si rikam,ze kdyz budu pouzivat RJ-45 kabel,
tak tam ty jednotlivy mrsky jsou pomerne maly a tudiz by stacily nuzky/sroubovak a trochu ryti, ale to mi
prijde ponekud pro lamky :)

2/ (na Trina) to, co mas pridelano na koberci pro odliseni smeru a mas z toho tu ohradku na nohy ve tvaru
pismena T - co to je za material a predevsim jak to na to pridelavas? zkousel jsem zbytky koberce pridelat
na muj zatezak a ani malicko jsem neuspel (lepidlo doslo a sesivacka byla marna)

zatim me vice nenapada..
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele Reaver.manOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
ad 1: jo, RJ45 rulez.
ad 2: vingly jsou z podkladoveho koberce, chemopren drzi docela dobre.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
peca DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 12.11.2007
Příspěvky: 4
Citovat
Zdravim a doufam, ze to tu po roce jeste zije :-) Odkazal me sem z Hofylandu BeeBoo osobne, tak doufam, ze jo.

Mam par dotazku na zkusene konsruktery:

1/ Plechy: Má smysl resit nerez, nebo oproti pozinku zadne vyhody? Nekde jsem cetl, ze by se pozink mohl olupovat, ma s tím nekdo nejake osobni zkusenosti (tedy, jestli to opravdu zazil, nebo naopak hopsa denne na pozinku uz nejakej ten rok a pohoda)? Co dural, da se na nej pajet (na pozink i nerez je to jasne, ale hlinik jsem jeste nepajel)? Neproslape se?

2/ Elektronika z GamePadu: Je treba se neceho vyvarovat (nektere pry neumi vice tlacitek soucasne). Nejake typy GamePadu, ktere naopak zarucene fungovat budou?

3/ Koberec: Je nutny zatezak, nebo staci nejaky klasicky. Zatezak mi prijde na boso docela drsny. Nejaky kratkosrsty by se urcite lepe barvil (dekoroval). Co jekor (takovy hladky, bez vlasu)?

4/ Nejake rady, typy, osobni zkusenosti z dlouholeteho provozovani a staveni padu? Vseobecne jsem si procetl tohle vlakno a par navodu na netu, hafo fotek.


Frezku nemaje a s nenastavitelnou pilkou to vidim na frezovani vrtackou, ale udelam si z dreveneho spaliku pripravek a podle late urcite pujde udelat drazky celkem pekne. Stefty do dreva jsem dneska v Baumaxu nenasel, tak to vemu normalne vrutama, snad se nevydroli, v nejhorsim si ty stefty sezenu pozdeji. Desku meli jen 16 mm, ale ve sleve, takze mi to da na 2 pady za 2 kila. Pod desku jsem koupil za 30 Kc 2 m miralonu pod plovouci podlahu, snad to nebude moc klouzat. Plechy jeste nemam, budu resit tento tyden. UTP kabelu mam hafo metru, takze kabelaz je jasna. Jestli sezenu vhodny gamepad, tak jej vestavim rovnou do desky a dam tam USB-A samice z prodluzovacek, jak jsem uz nekde na netu videl (technicky spravne by tam mely byt USB-B, jako v tiskarne, ale vem to cert). Koberec navrch koupim az nakonec, to ma cas az po odladeni celeho padu. Navrch to olemuju nejakou plastovou rohovou listou.

Hodlam to udelat rodine do vanoc, tak se snad podari.

BTW, docela dost obrazku zminovanych v tomto vlakne neni videt (ani odkazy na ne). Nechtelo by se to autorum znovu vystavit, trebas na nejake imageshareingove sluzbe, kde by treba vydrzeli dele, nez na freewebu?
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele pecaOdeslat soukromou zprávu
Yzergin DDR portal
kalenDDRářník
kalenDDRářník

Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 423
Bydliště: Pardubice
Citovat
tady to mas je to hned v prvnim prispevku http://ddr.promne.cz/
OT: no byl jsem to ja a ne BeeBoo ale to je jedno
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele YzerginOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
1) pozink se neodlupuje
beetechy jsou z pozinku a neproslapavaji se, ja delam pro jistotu z duralu
hlinik pajet lze, dural nikoli (jako ostatne jakykoli tvrzeny kov)

2) Genius MaxFire G-08XU USB zarucene fungovat bude. pozor, po case muze odejit chip (sance tak 1:20, i kdyz mozna odesel jen proto, ze sem s tim moc triskal). Kazdopadne jediny, ktery jsme nasli se spolecnou zemi pro vsechna tlacitka a osy.

3) Koberec ... idealni je kratky a husty. Idealni je kratka husta smycka (mene se oslapava). Zatezak je naboso docela neprijemny. Jekor jsem nikdy nezkousel, Tusim, ze devyx ma pad z jekoru.

4) v tomhle vlaknu by mely byt vicemene vsechny zkusenosti. s tema drazkama se netrap, jde to i bez nich (staci ty utp kabilky vest tesne podel tech vyztuh z linolea)
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
peca DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 12.11.2007
Příspěvky: 4
Citovat
Tak jsem si pravě objednal plechy. Našel jsem si tady v Jičíně nějakou firmu Mádle-kovo-elektro a testnul jim zavolat. Zejtra budu mit 18 + 2 pozink plechy na míru (kontakty + země na 2 pady), celkem za litr. To je IMHO solidni cena i rychlost dodání (18 kontaktu 0,55 mm je za 500,- a obě země 1 mm taky za 500,-; 2 nerezové 0,8 mm země by stály 1600,-). Gamapady jsem objednal na kasa.cz po kile za kus + poštovný, dohromady za 300. Dneska cestou domu zajdu koupit nejaké zbytky koberce a lina, snad pořídím lacino a dobře. Schválně si pak udělám nějaké kompletní vyúčtování + kolik hodin práce v tom je (kdybych se tím měl živit, tak hodina práce je bratru 300,- až 400,-).
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele pecaOdeslat soukromou zprávu
^RimmeR^
Bot fora
Bot fora
Hledáte kvalitní pad
pro opravdové hráče?
Je tu rare-items.cz

peca DDR portal
Newbie
Newbie

Založen: 12.11.2007
Příspěvky: 4
Citovat
Jeste bych potreboval poradit nejakou barvu na namalovani sipek na koberec. Nenapada me, co by to melo byt, aby se to nedrolilo a nedelalo to vrstvu, jako treba email, pritom to dobre drzelo. Co treba hodne naredeny akrylky? Zkousel jse nekdo koberec barvit? V nejhorsim koupim jeste nejaky koberecky a sipky nalepim chemoprenem.

---

Finisuju s pripravou. Plechy me staly nakonec 700,- a mam i ty maly 1 mm, protoze si strihac nedocet do konce, co mu sef napsal na papirek. Protoze je to IMHO jedno, tak jsem to neresil, cenu mi nechal jakoby za tloustku 0,55 a nakonec me to jeste vyslo o 300 levneji, nez puvodne rikal. Jeste vcera jsem koupil kus koberce (2 m x 86 cm) a kus lina, asi 1,5 mm tlustyho, na nakrajeni na pasky. K tomu jeste 3 listy 30 x 30 mm na olemovani desky (z jedne strany je budu muset seriznout knejpem). Tohle cele vyslo neco malo pres 500.

Takze cekem jsem za material na dva hardpady dal asi 2000 (vcetne chemoprenu, sroubu a sponkovacky). Ted to jeste postavit. Nevim, jestli mam delat nejake fotky, protoze tech je vsude hafo. Prislo mi ale zajimavy podelit se o ceny, byt jsou promenne v case. Kdyz jsem do toho sel, nemel jsem predsavu, kolik to muze vyjit. Ted vim, ze jeden pad mi vyjde na litr + prace. Praci dodam "zadarmo", takze se mi to vyplati. Akorat diky improvizaci (silnejsi deska a plechy) to bude asi docela tezky.

Heh, ona je to vlasne takova naslapna membranova klavesnice v opradu robusnim provedeni.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele pecaOdeslat soukromou zprávu
Trin DDR portal
Pad builder
Pad builder

Založen: 12.03.2005
Příspěvky: 643
Bydliště: Praha - Stodulky
Citovat
peca napsal:
Jeste bych potreboval poradit nejakou barvu na namalovani sipek na koberec. Nenapada me, co by to melo byt, aby se to nedrolilo a nedelalo to vrstvu, jako treba email, pritom to dobre drzelo. Co treba hodne naredeny akrylky? Zkousel jse nekdo koberec barvit? V nejhorsim koupim jeste nejaky koberecky a sipky nalepim chemoprenem.

Jj, priprav se na nejhorsi. Ja jsem barveni po nekolika neuspesnych pokusech vzdal.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele TrinOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Centime DDR portal
Uživatel
Uživatel

Založen: 22.07.2005
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Citovat
peca napsal:


Ted to jeste postavit. Nevim, jestli mam delat nejake fotky, protoze tech je vsude hafo. Prislo mi ale zajimavy podelit se o ceny, byt jsou promenne v case. Kdyz jsem do toho sel, nemel jsem predsavu, kolik to muze vyjit. Ted vim, ze jeden pad mi vyjde na litr + prace. Praci dodam "zadarmo", takze se mi to vyplati. Akorat diky improvizaci (silnejsi deska a plechy) to bude asi docela tezky.


Fotky urcite chceme Smile
A mozna i tobe v budoucnu pomuzou.
Zobrazit informace o autoroviHledat všechny příspěvky od uživatele CentimeOdeslat soukromou zprávuICQ
Návody na výrobu vlastního hardpadu
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Strana 9 z 10  

  
  
 Zaslat odpověď  
Play-Asia.com - ITG pro PC (ITG for PC) koupite tady
Nakupujte přes tento baner, jako všichni naši DDR hráči


Powered by phpBB © phpBB Group
Design by phpBBStyles.com | Styles Database.
Content © Czech DDR forum v3.9 (Xsoft | unlockedArcade)